Renesse barst van de ambitie Man moet toch cel in Bent u verzekerd bij CZ-OZ? UNA IVE 37 H J 39 en 40 Arriveren Werk aan trap Westenschouwen ligt op schema Rock 'n lol met Jovink The Voederbietels op Bevrijdingsfestival at Rijkdom van een mediterrane binnenzee Ondernemers willen badplaats op de kaart zetten. door Melita Lanting RENESSE - Renesse moet bij de top drie van leukste badplaatsen in Ne derland horen. Om dat te bereiken heeft het bestuur van de onderne mersvereniging Renesse ambitieu ze plannen opgesteld. Een binnen- en buitentheater en het herstellen van de dorpskern (pittoreske uit straling) in combinatie met nieuw bouw buiten de kern voor horeca, detailhandel en woningen. De plannen zijn nog in een heel pril stadium, eigenlijk is het niet meer dan een denkrichting, geeft voor zitter L. Hart van de ondernemers vereniging aan. „Het beeld moet nog groeien, bij onszelf, maar ook bij anderen." Een eerste onder zoek naar de haalbaarheid geeft een positief beeld. Akro consult (een adviesbureau voor ruimtelij ke ontwikkeling) en de onder zoeksafdeling van de Rabobank zien kansen voor nieuwbouw en het herstellen van de dorpskern. Daarbij wordt nadrukkelijk ge dacht aan een koppeling met een nieuw theater. „Er ligt daarvoor een mogelijkheid bij het transfe rium. Daar is een lap grond en we hebben gelijk een grote parkeer plaats. Wij zien hier zeker kansen voor een multifunctioneel cen trum, met theater, bioscoop en slecht-weervoorziening voor onze gasten." Plannen die - zo geeft De Ondernemersvereniging Ren- esse begint een traject om het dorp aantrekkelijker te maken voor zowel inwoners als voor de toeristen. Hart aan - niet van ene op de ande re dag gerealiseerd kunnen wor den. „Nee, je moet eerder denken aan een tienjarenplan." De ondernemersvereniging heeft een sterkte- zwakteanalyse ge maakt van het dorp en ook de kan sen en bedreigingen zijn op een rij tje gezet. Een sterk punt is bijvoor beeld het gratis parkeren en ver voer vanaf het transferium en de aantrekkelijke stranden. Zwakke punten zijn veroudering van het dorp en gebrek aan structuur. Een serieuze bedreiging is het gebrek aan vooruitgang en de passiviteit van de gemiddelde ondernemer. Kansen zitten in klimaatverande ring en Natura 2000. Om Renesse bruisend te houden, moet ook op de korte termijn wat gebeuren. Er komt een marktonderzoek onder toeristen, gedacht wordt aan een maandelijkse koopzondag en voor de start van het seizoen een schoonmaakactie. Daarnaast moeten - in samenwer king met de gemeente - wat prakti sche zaken aangepakt zoals de aan kleding van het dorp, de bestra ting en het opfleuren van de roton de. MIDDELBURG - Een 28-jarige Zierik- zeeënaar moet toch de cel in, om dat hij vorig jaar met anderen brand heeft gesticht in pizzeria Giovanni's in Zierikzee. Het ver zoek van zijn advocaat voor een werkstraf en elektronisch toezicht is gisteren door de rechtbank in Middelburg afgewezen, omdat de brandstichting daarvoor te ernstig was. Welbewust, berekenend en plan matig had de man gehandeld, stel de de rechtbank vast. Hij had bo vendien een levensgevaarlijke si tuatie veroorzaakt, omdat de pizze ria in het dichtbebouwde centrum staat en erboven en ernaast veel mensen wonen. Omdat hij toch ook licht vermin derd toerekeningsvatbaar was, viel de celstraf een jaar lager uit dan het Openbaar Ministerie had geëist. De Zierikzeeënaar moet vier jaar zitten, waarvan een half jaar voorwaardelijk. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Het kost de NS nogal moeite de treinen op tijd te laten rijden. Vaak gaat het slechts om een handvol minuten, maar feit is wel dat de trein te laat is. NS is dan wel zo vriendelijk aan de wachtende reizigers op het per ron te laten weten dat de aardap pelen iets later op het vuur kun nen. Je hoort dan een droge klik uit de luidsprekers, soms gevolgd door een geluid dat het meest weg heeft van 'ding-dong'. Ver volgens zegt een stem dat de stop trein naar Vlissingen, van vier uur tweeënvijftig, vertrekt over enkele minuten. Niet iedereen is van die mededeling onder de in druk. Een wat oudere mevrouw die duidelijk - als het om NS-ver- tragingen gaat - een getuige-des- kundige is laat zich niet zo ge makkelijk overtuigen: „Jaja, maar dan moet hij wel eerst in Goes arriveren." WESTENSCHOUWEN - Van strandovergang De Rotonde in Westenschouwen wordt momenteel de trap vervangen. De houten trap aan de strand zijde is gesloopt. De oude trap was verzakt door duinafslag na een storm. De nieuwe, houten trap steunt op langere fundatiepalen en krijgt een middenleuning. Volgens de aannemer ligt het werk op schema. Volgende week woensdag moet het karwei klaar zijn. foto Marijke Folkertsma Ontdek nu uw voordeel, bij Het Huis toen Honig en bekijk onze advertentie verderop in deze krant. Het Huis Coen Honig. Uw Opticien. Appelmarkt 22 Zierikzee Tel. (0111) 41 42 11 www.hetTiuis.rit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53