Verheijen verzint een list voor het WK Nieuw onderdeel bij taekwondotoernooi 44 Donderdag 8 maart 2007 PZC Leusdense routinier wil in Salt Lake City eens voor Kramer eindigen. door Johan Stobbe salt lake city - Natuurlijk is schaatser Carl Verheijen het wel eens zat. Het hele jaar staat hij bij vijf en tien kilometers op het ere podium, maar nooit op de hoogste trede. Elke keer zag hij het gezicht van Sven Kramer naast zich. „Sven zit er telkens voor, dat is wel eens frustrerend", zegt Verheijen aan de vooravond van zijn zevende WK afstanden. „Je bent sporter en wilt dus ook wel eens winnen." Aan de andere kant is de 31-jarige Leusdenaar trots op zichzelf Want al mag hij inmiddels tot de vetera nen in het schaatspeloton worden gerekend, hij verbeterde zichzelf dit seizoen toch weer. Hij realiseer de persoonlijk records en werd een betere allrounder, getuige de derde plekken achter Kramer en Enrico Fabris op zowel het EK als WK. Maar die ene overwinning, de be kroning op een prima seizoen, die ontbreekt. Verheijen geeft de moed niet op. Vorige week was het verschil op de vijf kilometer bij de wereldbekerfinale in Calgary vijf se conden. Een aanzienlijk gat, maar geen reden tot paniek. „Ik merkte al snel dat het zwaar was en dan heeft het geen zin om tot het gaat je te gaan", weet Verheijen. „Ik heb me niet helemaal gegeven." Bij het WK in Salt Lake City resten de 31-jarige Verheijen nog twee kansen om zijn ploeggenoot er eens af te rijden. Vandaag op de vijf kilometer en zaterdag op de dubbele afstand. Naast Kramer houdt Verheijen op de vijf kilome ter ook rekening met de Italiaan Fa bris en de Noor Eskil Ervik. Maar wie de uitslagen van dit seizoen naast elkaar legt, weet dat wanneer hij Kramer verslaat de wereldtitel zo goed als binnen is. Het liefst loot Verheijen tegen zijn grootste concurrent, maar ook voor of na hem rijden kan een voordeel zijn. Zijn jonge ploegge noot had in het verleden nog wel eens moeite om de concentratie vast te houden op de lange af Carl Verheijen heeft al genoeg zilveren en bronzen medailles. „Sven Kramer zit er telkens voor, dat is frustrerend, eens winnen." stand. Verheijen wil daar niet op gokken. „Sven heeft veel bijgeleerd dit jaar. Ook van mij, ja. Aan de an dere kant kan ik het hele jaar met hem trainen. Dat geeft een extra 'drive' om beter te worden." Of hij Kramer misschien te veel heeft bijgebracht? „Je kunt niet we gen wie nou meer van de ander heeft geleerd." Verheijen zal in elk geval in de aan val moeten. Hij heeft een list be dacht, maar die houdt hij logischer wijs geheim. „Ik heb verschillende scenario's in mijn hoofd", zegt hij. „Het hangt af van hoe de wedstrijd 'Sven Kramer heeft veel bijgeleerd dit jaar. Ook van mij, ja' verloopt." Kramer is niet bang. „Ze dagen me elke week uit. Aan mij de taak de aanvallen te pareren." De wereldkampioen allround, die in de zoutmeerstad aast op nog drie wereldtitels, heeft geen mede lijden dat zijn oudere ploegmaat nooit eens op de hoogste trede staat. „Dat is topsport, het hoort er bij. Ik moet het er nu van nemen, want het kan ook zomaar eens an ders zijn." Kramer demonstreerde keer op keer zijn macht op de lange afstan den. Op het EK in Collalbo speel de hij zelfs met Verheijen. De Leus- Je bent sporter en wilt dus ook wel foto Mike Sturk denaar kwam terug, de Oudescho- ter versnelde en was weg. Als een vernedering ervoer Verheijen dat niet. „Ik heb het ook wel eens ge daan met Chad Hedrick. Soms kun je dat." Verheijen voelt zich goed, heeft geen last meer van de inspan ningen in Calgary en heeft er echt zin in. Het gevoel dat hij Kramer kan pakken is er nog steeds. „Als in de wedstrijd alles klopt, dan kan het." door Kevin van Boxel goes - De Deltasafe Open Tae kwondo Kampioenschappen heeft dit jaar een nieuw programmaon derdeel. Bij 'gesprongen traptech- nieken', zoals dat is genoemd, is het de bedoeling dat de taekwondo- ka's vijf hoogtesprongen uitvoeren om vervolgens een plank te breken met de voet. „Door de actie is het onderdeel erg spectaculair", vindt organisator Nanne Boonstra. Naast het nieuwe paradepaardje is er ook nog het jaarlijks terugkeren de programmaonderdeel 'sparren'. Bij deze vorm moeten de twee deelnemers, onderscheiden door de kleur van hun beschermers, het tegen elkaar opnemen op een mat van 12 bij 12 meter. Het is de zesde keer dat de Middel burgse taekwondoclub het kam pioenschap organiseert. Er hebben zich 250 taekwondoka's voor het evenement aangemeld. Net zoals in voorgaande jaren het geval was, zullen er behalve recreanten ook top-taekwondoka's aan het toer nooi deelnemen. Zo is het de orga nisatie gelukt om Tim Kool (we reldkampioen senioren) en Iwan Clement (Europees- en wereldkam pioen junioren) voor het toernooi te strikken. Ook een aantal Neder lands kampioenen zullen hun kun sten aan het publiek komen verto nen. Bovendien zullen er liefst 23 Mid delburgse taekwondoka's aan het toernooi deelnemen. Boonstra kan dan ook niet anders dan tevreden zijn: „Ik vind het belangrijk dat de Middelburgse beoefenaars van de sport op deze manier elk jaar de kans krijgen een thuiswedstrijd te spelen." De Deltasafe Open Taekwondo Kampioenschappen zijn zondag in sporthal De Kruitmolen in Middel burg. De aanvang is 10.00 uur. Unibet.com spant kort geding aan parijs - De wielerploeg Uni- bet.com wil via de rechter deelna me afdwingen aan Parijs-Nice. Van daag dient in Parijs het kort geding van de ploeg tegen de ASO. Mana ger Jacques Hanegraaf: „Wij kun nen onze belangen niet verdedigen in de eerste ProTourwedstrijd." De ploeg start tevens een bodem procedure tegen de UCI. Hane graaf: „Zij moeten de eigen regle menten naleven." Zieke Friesinger laat 1500 meter schieten salt lake city - Anni Friesinger zal vandaag op het WK afstanden in Salt Lake City niet deelnemen aan de 1500 meter. De Duitse schaatsster is nog niet voldoende hersteld van een flinke griep en concentreert zich volledig op de 1000 meter, zondag. Friesinger was vanwege ziekte ook al niet actief tijdens de WB-finales in Calgary, afgelopen weekeinde. Salomon Bushendich Bushendich ook naar marathon Rotterdam rotterdam - Salomon Bushen dich, in oktober winnaar van de marathon van Amsterdam, loopt zondag 15 april de marathon van Rotterdam. De Keniaan is een van de drie snelle atleten die de organi satie gisteren vastlegde. De andere twee zijn Bushendich' landgenoten limmy Muindi en Sa- lim Kipsang. Muindi won de mara thon van Rotterdam in 2005. EAA schorst positieve atleten twee jaar extra den haag - Europese atleten met een dopingstraf krijgen van de Eu ropese atletiekbond een extra sanc tie. Zij mogen - als ze hun regle mentaire schorsing hebben onder gaan - nog eens twee jaar niet deel nemen aan Europese competities. De EAA, die voor het EK indoor al had besloten om een dergelijk voorstel in te dienen bij de Interna tionale Atletiekfederatie loopt dus vooruit op een eventueel besluit. Cricketteam verliest oefenduel met India trelawny - Het Nederlands cricketteam heeft op Jamaica een oefenwedstrijd tegen India met rui me cijfers verloren. Oranje stond de Aziatische ploeg 300 runs toe in 50 overs. Nederland kwam daar na aan bat niet verder dan 118 runs. Bas Zuiderent (32) en Ryan ten Doeschate (31) boden de mees te tegenstand. De laatste was als bowler uitstekend op dreef (5-57).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46