Van paniek is geen sprake bij eersteklasser Terneuzen Togo toe aan tiende NK k Vink fluit eerste duel op nieuw Wembley Driebanders OBK grijpen titel Fransman Jimmy Casper wint GP Samyn Dour PZC Donderdag 8 maart 2007 43 Keeper Wondergem blijft positief na drie nederlagen op rij. door Barry van der Hooft terneuzen - Voor de winterstop kon Dennis Wondergem prima cij fers overleggen. De doelman van Terneuzen moest in twaalf duels slechts tien treffers incasseren. Hoe anders was het de afgelopen wedstrijden. De zaterdag-eerste klasser verloor drie keer op rij en Wondergem kon de bal negen keer uit het net vissen. De slechte reeks heeft de Zeeuws- Vlamingen teruggeworpen naar de zevende plaats. Het verschil met de nummer tien, die aan het eind van het seizoen nacompetitie tegen degradatie speelt, bedraagt nog slechts zes punten. „Maar het gat met de ploegen bo ven ons is ook nog steeds klein", merkt Wondergem terecht op. „In deze klasse kan iedereen van ieder een winnen. De koploper verloor laatst van de nummer laatst. Dat zegt genoeg. We spelen nog zeven wedstrijden waarin we dus 21 pun ten kunnen pakken." Waarom Ter- neuzen drie keer op rij verloor, is volgens de doelman moeilijk te verklaren. „Ik denk dat de factor geluk ook een rol speelt. Voor de winterstop zat het vaak mee en nu is dat wat minder het geval. In de afgelopen twee wedstrijden heb ben we zes goals tegen gekregen en zelf niet gescoord. Dat betekent dus dat het zowel voorin als achter in niet naar behoren loopt. Door blessures is het wat passen en me ten, maar kwalitatief vind ik ons niet minder geworden." In de laatste zeven wedstrijden kan het met Terneuzen nog alle kanten op. De nummer tien staat op zes punten, maar de koploper is ook nog binnen bereik. Wondergem steekt ook de hand in eigen boezem. „Dat ik in drie wed strijden negen goals tegen heb ge kregen is vervelend. Zondag tegen Desk maakte ik een fout, waar door het 2-0 werd en de wedstrijd eigenlijk gespeeld was. Dat kun je mij dus aanrekenen, maar ik vind dat dat kan gebeuren." Terneuzen kan de negatieve spi raal zondag in het uitduel met OSS'20 doorbreken. Van paniek is volgens Wondergem geen sprake. „Voor mij geldt het niet en in de groep heb ik er ook weinig over ge hoord. Ik houd me vast aan het feit dat we de afgelopen twee jaar steeds heel goed hebben gepres teerd in de derde periode. Tijdens de winterstop hebben we uitge sproken dat we voor het kam pioenschap wilden gaan. We heb ben een jonge ploeg, missen wat ervaring en zijn daardoor onbere kenbaar. Maar misschien werkt dat wel in ons voordeel." goes - In de Zeeuwse biljartcom petitie driebanden eerste klasse werd OBK 1 uit 's Heerenhoek kampioen. Het kwartet Jean Louis Smulder, Rinus Rijk, Peter de Winter en Kimmo Pankow plaatste zich zo rechtstreeks voor de regionale kam pioenschappen. In de klasse libre C2 poule 1 ging de titel naar ReHa- Definitieve selectie Willeboordse voor EK goes - Judobondscoach Marjolein van Unen heeft gisteren de uit Middelburg afkomstige Elisabeth Willeboordse (-63 kg) definitief ge selecteerd voor het EK. Het wordt voor haar haar vierde Europese ti telstrijd. Ook Shareen Richardson (-52 kg), Deborah Gravenstijn (-57 kg), Edith Bosch (-70 kg), Claudia Zwiers (-78 kg) en Carola Uilen hoed (+78 kg) worden uitgezon den. Het toernooi is van 6 tot en met 8 april in Belgrado. Woensel te sterk voor poolbiljarters eindhoven - Dat de poolbiljarters van Woensel jeugd de terechte lei ders zijn in de regionale eerste klas se werd de afgelopen dagen nog maar eens onderstreept. Cue Act ion 1, met [ohan van Oorschot, Atong Wu, Jeroen Koopman en Mark van Wijngaarden, haalde uit de dubbelwedstrijd in Eindhoven niet meer dan één punt, 4-4 en 8-1. Het Middelburgse The Road- house Blues kreeg bij het bezoek aan de Lichtstad met 9-0 het dek sel op de neus. We uit Vlissingen. Piet Donze, Jan de Wijze, Louis Henning en lac- ques Feijen strijden met Winden burg 3 (Wim Remijn, Christ Huys- mans, André de Visser en Wim van der Maas) om de algehele titel. In C4 poule 2 is Onda 5 (Kevin de Kok, John Lobbezoo, Jan Hoender vangers, Ko Riedijk, Suranga Neels) kampioen. Niemantsverdriet naar Kloetinge goes - Kloetinge heeft de eerste speler voor het nieuwe voetbalsei zoen aangetrokken. De zater dag-hoofdklasser heeft aanvaller Mervin Niemantsverdriet weten te strikken. Niemantsverdriet komt nu nog uit voor VC Vlissingen. Daarvoor speelde hij in de jeugd van RBC Roosendaal. De aanvaller uit Vlissingen was vorig seizoen ook al in beeld bij Kloetinge, maar de overgang ketste af vanwege een buitenlandse stage die Niemants verdriet moest maken. Rien Voshol nieuwe trainer van SPS poortvliet - Rien Voshol is ko mend seizoen trainer van de eer ste selectie van voetbalclub SPS. Voshol (44) Is een clubman in hart en nieren. Vele jaren hield hij zich bezig met de opleiding van de jeugd van de Sportvereniging Poortvliet Scherpenisse. Door zijn vertrek ontstaat daar een gapend gat. Voshol is de opvolger van Wil Raats uit Ossendrecht, die verkast naar NVS. SPS komt uit in de vier de klasse B van het zaterdagvoet bal en staat op de tiende plaats. zeist - De allereerste voetbalwed strijd in het nieuwe Wembley-sta- dion in Londen staat onder leiding van een Nederlandse scheidsrech ter. Pieter Vink heeft van de Engel se voetbalfederatie (FA) de eervol le uitnodiging ontvangen om het duel op 24 maart tussen Jong Enge land en Jong Italië te fluiten. De vriendschappelijke wedstrijd geldt als test voor de finale van de FA Cup, 19 mei in de befaamde are na. Het nieuwe Wembley biedt plaats aan 90.000 toeschouwers. De bouwkosten worden geraamd op ongeveer 1 miljard euro, twee keer zoveel als het aanvangsbud- get. De oplevering van de Engelse voetbaltempel stond na de sluiting van het oude Wembley bijna ze ven jaar geleden voor augustus 2005 op het programma. Door uit eenlopende problemen liep de nieuwbouw grote vertragingen op. B-aspiranten strijden bij Goese korfbalclub om nationale titel. door Kevin van Boxel goes - Korfbalvereniging Togo is ook dit jaar gastheer van een Ne derlands kampioenschap in de zaal. Dit betekent een nieuwe mijl paal voor de Goese club. Al negen keer eerder werd Togo gevraagd een dergelijk NK te organiseren. Dit keer strijden de acht beste B-aspirantenteams om de nationa le titel. Deze sporters in de leeftijd van 13 tot 15 jaar zullen in Sportpunt Zee land ingedeeld worden in twee poules. De twee poulewinnaars plaatsen zich voor de finale. Niet alleen voor de spelers en speelsters is het kampioenschap bijzonder. Ook voor Togo wordt het een speciaal toernooi. Het is namelijk al de tiende keer sinds 1985 dat de Goese vereniging een Nederlands kampioenschap orga niseert. Een mooie mijlpaal. Dat vindt ook Addy Rouw, voorzitter van de korfbalclub: „Ik ben erg trots dat wij weer gevraagd zijn om dit kampioenschap te organi seren. Dat wijst er toch op dat de bond tevreden is over onze organi satie." Geen enkele Zeeuwse vereniging is erin geslaagd om deelname aan dit kampioenschap af te dwingen. Jammer, vindt Rouw: „Het is natuurlijk altijd leuk wanneer er een Zeeuwse vereniging mee speelt. Dat is dan weer een stukje promotie voor de korfbalsport in Zeeland. Als je naar de ranglijsten kijkt, zie je dat onze verenigingen nu nog niet zo ver zijn. Maar voor de publieke belangstelling maakt het niks uit, de zaal zit toch altijd vol." Het Nederlands kampioenschap zaalkorfbal voor B-jeugd begint za terdag om ti.oo uur. De finale is om 15.10 uur. Er zijn overigens wel twee Zeeuw se vertegenwoordigers op andere NK's. Tjoba Al uit 's-Heer Hen drikskinderen doet op dezelfde dag in Papendrecht een gooi naar de titel bij de junioren. Het Middelburgse Swift Cl moet voor de nationale titelstrijd naar Wolve- ga- UITSLAGEN BADMINTON Birmingham. All Engeland, Super Series. Vrouwen, eerste ronde: Xingfang Xie (Chn/1) - Meulendijks (Ned) 21-14 21-9, Yanjiao Jiang (Chn) - Yao Jie (Ned/6) 21-19 19-21 21 -7. BASKETBAL New York. NBA. Washington Wizards - Toron to Raptors 129-109, New York Knicks - Seattle Supersonics 99-100, Minnesota Timberwolves - Los Angeles Lakers 117-107, Dallas Mave ricks - New Jersey Nets 102-89, Denver Nug gets - New Orleans Hornets 106-91, Portland Trail Blazers - San Antonio Spurs 94-99, Sacra mento Kings - Indiana Pacers 102-98. BILJARTEN Pool. Regionale eerste klasse. Woensel jeugd-Cue Action 1 8-1. 9-ball: Marco Teutscher - Johan van Oorschot 6-5; Marc Bijs terbosch - Jeroen Koopman 6-3. 8-ball: Den nis van Rosendaal - Atong Wu 5-3; Daan van de Eerden - Mark van Wijngaarden 5-0. Straight: Marco Teutscher - Johan van Oor schot 50-34; Marc Bijsterbosch - Atong Wu 27-50. Cue Action 1-Woensel jeugd 4-4. 9-ball: Jo han van Oorschot - Marco Teutscher 6-2; Mark van Wijngaarden - Marc Bijsterbosch 6-4. 8-ball: Mark van Wijngaarden - Daan van de Eerden 2-5; Atong Wu - Dennis van Rosend aal 3-5. Straight: Johan van Oorschot - Marco Teutscher 49-50; Atong Wu - Dennis van Ros endaal 50-46. Woensel jeugd - The Roadhouse Blues 9-0. 9-ball: Joris Lodder - Marco Teutscher 6-4; Ri nus Witte - Ivar Saris 6-2. 8-ball: Daan van de Eerden - Jan Roskam 5-3; Marc Bijsterbosch - Joris Lodder 5-2; Straight: Danny van de Kruijs - Jeroen Damman 50-25; Danny van de Kruijs - Jeroen Damman 50-48. WIELRENNEN Las Torres de Cotillas. Ronde van Murcia. Eerste etappe, San Pedro del Pinatar - Las Torres de Cotillas: 1. Rojas (Spa) 166 km in 4.30.50, 2. Napolitano (Ita), 3. Haedo (Arg), 4. Cooke (Aus), 5. Palumbro (Ita), 6. Brown (Aus), 34. Langeveld, 40. Cesink, 41. Van Heeswijk, 52. Van Bon 3.10. AGENDA donderdag TENNIS Open Sauna Gemengddubbeltoernooi. Loca tie: tennisvereniging MLTC te Middelburg. Aan vang: 17.00 uur. VOLLEYBAL Mannen. Tweede klasse G: Rowi 2-Kwiek 3. DOUR - De Fransman Jimmy Casper heeft de Grote Prijs Samyn gewon nen. De wielrenner van Unibet.com versloeg in een sprint van vijf de Belg Philippe Gilbert (tweede) en de Nederlander Bas Giling van het Duit se Wiesenhof. De Spanjaard José Joaquin Rojas won gisteren de eerste etappe van de ronde van Murcia. Rabo-renner Max van Heeswijk kwam in de slotfa se ten val. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45