van Marco Polo Beef!, Kraak Smaak en Jovink met Krezip op Bevrijdingsfestival Voorspelbaar en amusant PZC Donderdag 8 maart 2007 3 7 tapdance en musical-showdans. „Het maken van een dans begint altijd met muziek." Lia weet er al les van. Volgens haar is dat vaak een kwestie van uren zoeken, kie zen en mixen. „En dan denk je dat je een prachtig stukje muziek hebt gevonden voor de sultana's bij voorbeeld, maar dan hoor je van de docente: 'Het is toch niet hele maal wat ik bedoelde'. Dan begin je weer gewoon opnieuw met zoe ken." Kostuums en grime leveren een wezenlijke bijdrage. Cobie Ver- sluys en Eline Froijen tekenen voor de ontwerpen van respectie velijk kleding en grime voor die bijzondere personages in de oases, de fata morgana's, het tempelri tueel, of op al die andere specifie ke pleisterplaatsen langs de zijde route. Spektakel op het podium vergt discipline en rust backstage. „Daar hebben we een hele roady-cruise voor beschikbaar", grapt Kees Sorber. Hij doelt op de vele ouders die zich vrijwillig inzet ten om te zorgen dat logistiek alles op rolletjes verloopt. Verder lijkt het zaak de opwinding vooral bij de kleinste ballerina's en dansers in toom te houden. „Dat klopt, maar andersom is vaak nog moeilijker. Soms vinden de jong- sten het ineens allemaal zo span nend, dat ik ze juist moet oppep pen om nog het podium op te gaan", zegt Jikke. Die schroom ervaart ook Lia bij haar vierjarige kleindochter Merel. Zij zou met haar moeder, Vera Sor ber, een kort dansje uitvoeren met nog een moeder en dochter-paar, maar ze ziet er vanaf Ze kruipt wel bij Kees, die video-opnamen maakt, of zoals Merel het zelf zegt: „Ik wil wel, maar ik vind het zo eng. Ik ga liever filmen met opa." Opvoeringen Ballet Studio Free, Schouwburg De Mythe, Goes, vrij. 9 en zat. 10 maart, 19.30 uur, zon. 11 maart, 14.30 uur, vrij. 16 maart 19.30 uur, zat.17 maart 14.00 en 19.30 uur en zon. 18 maart, foto Willem Mieras 14.30 uur. Het producerstrio Kraak Smaak treedt dit jaar op tijdens het Bevrijdings festival in Vlissingen. foto Michel Mees Grote namen niet haalbaar als gevolg van bezuinigingen. door Rolf Bosboom vlissingen - Naast Krezip staan dit jaar Jovink The Voederbie tels, Beef1., Kraak Smaak, Hayda- maky en De Hobbyisten op het hoofdpodium van het Bevrijdings festival, zaterdag 5 mei in Vlissin gen. Waarschijnlijk wordt nog een gothic-groep aan het programma toegevoegd. Organisator Frank van Iersel zag zich dit jaar voor een lastige opga ve gesteld. „We hebben een veel kleiner budget dan vorig jaar. Dat is een direct gevolg van de bezuini gingen van de gemeente. Grote acts zoals Blof, Racoon, De Dijk en Ilse DeLange waren voor ons toch al niet betaalbaar, maar waar we in het verleden bijvoorbeeld wel Rowwen Hèze naar Vlissingen konden halen, is dat dit jaar ook niet mogelijk." De programmering voor dit jaar bevat veel namen die vooral live tot hun recht komen, zoals de Ach- terhoekse 'rock 'n lol'-formatie Jo vink 8c The Voederbietels, reggae- band Beef! (in 2004 ook op het fes tival) en, als afsluiter, het producerstrio Kraak Smaak, dat met een complete band optreedt. De Zeeuwse inbreng komt van De Hobbyisten. Hun muziek is beïn vloed door een veelheid aan stij len, zoals hiphop, breakbeat, ambient, reggae en pop. De enige echt onbekende naam is Haydamaky, afkomstig uit de Oe kraïne. Van Iersel vergelijkt ze met Gogol Bordello. „Ik heb ze in Ber lijn gezien, waar de reacties heel goed waren. Het is echt een gewel dige live-band. Daarom dacht ik: die halen we naar Nederland." Eerder was al bekend dat Krezip komt, als een van de drie acts die op 5 mei met een helikopter langs diverse Bevrijdingsfestivals reist. De groep, die binnenkort met een nieuw album komt, opent het festi val met een optreden van een half uur. Er komt ook weer een podium voor Zeeuws talent, met dit jaar onder meer Incarnate (winnaar Zeeuwse Belofte), Bluem en een Bruce Springsteen-project met on der anderen Scwar. In het Arse naaltheater treedt Boaz Black 8c The Soul Patrol op. In het Dijk- theater is 's avonds zoals gebruike lijk Liberty Dance, met deze keer DJ Christopher, Marysol, Misjah, Don Diablo en Sidney Samson. De romantische komedie Music lyrics begint met een aardig geluk te pastiche van een videoclipje uit de jaren tachtig. Het popgroepje, dat klinkt en oogt als een menge ling van ABC en Spandau Ballet, bracht Alex Fletcher twintig jaar geleden veel aandacht en roem. Sindsdien is de door Hugh Grant vertolkte popster afgegleden naar een bestaan als braderiezanger in het nostalgiecircuit. Fletchers kansen lijken te keren, wanneer een jeugdige popdiva (Haley Bennett) vraagt hem een duet te schrijven, dat ze samen met hem wil uitvoeren. Complica tie: het moet in een paar dagen af zijn en Fletcher heeft al in geen ja ren meer een deun gecompo neerd. Songteksten heeft hij al he lemaal nooit geschreven. Het toe val wil echter dat de prettig ge stoorde dame die zijn planten ver zorgt (Drew Barrymore) kan rij men en dichten zonder haar plan tenspuit op te lichten. Het is niet de enige toevalligheid MUSIC Sc LYRICS Film. Te zien in Vlissingen, Hulst, Terneuzen, Bergen op Zoom. door Fritz de Jong in een scenario dat er alleen maar op uit is om Grant en Barrymore een film lang om elkaar heen te la ten draaien. Het zal voor niemand als een verrassing komen dat er niet alleen een artistieke vonk overslaat. Grant en Barrymore hebben alle bei vaker in luchtige date-movies gespeeld, en alleen al op routine zijn ze in staat om een voorspelba re romcom toch te laten spranke len. Met gemak stappen ze over de tekortkomingen heen, zoals de vlakke regie en de voor een mu ziekfilm toch tamelijk ongeïnspi reerde liedjes. Doordat de sterren zichtbaar plezier beleven aan hun samenspel blijft de film - ondanks alles - amuseren. tuur staat immers voorop. Boven dien zijn de geschiedschrijvers ook niet helemaal duidelijk over de wegen die deze wereldreizi gers heeft gevolgd. De docenten/choreografen stre ven naar snelheid en variatie. Elke groep krijgt maximaal vier minuten voor een op treden. „Of iets langer als we twee groepjes in combinatie la ten dansen", zegt Lia. Jikke van Loo en zij tekenen, samen met haar dochter Vera Sorber voor het overgrote deel van de choreo grafieën. Verder leveren enkele gespecialiseerde do centen hun bijdragen voor tië gaan de danscursisten op reis naar Azië, maar treden niet exact in de sporen van Polo. Ten behoe ve van de show nemen ze de vrij heid enigzins af te wijken van het originele verhaal. Spektakel met spanning, vertede ring en avon- jp Drew Barrymore en Hugh Grant in 'Music Lyrics'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39