Super Voordeel! Zeeland Koffieshops moeten naar Belgische grens 1 69 Renesse heeft ambitieuze plannen ËÊÊr m. De allerscherpste prijs. Graag gedaan. Damtitels vallen in het noorden van Zeeland <Dr PZC Donderdag 8 maart 2007 29 Ondernemers willen badplaats op de kaart zetten. door Melita Lanting renesse - Renesse moet bij de top drie van leukste badplaatsen in Ne derland horen. Om dat te bereiken heeft het bestuur van de onderne mersvereniging Renesse ambitieu ze plannen opgesteld. Een binnen- en buitentheater en het herstellen van de dorpskern (pittoreske uit straling) in combinatie met nieuw bouw buiten de kern voor horeca, detailhandel en woningen. De plannen zijn nog in een heel pril stadium, eigenlijk is het niet meer dan een denkrichting, geeft voorzitter L. Hart van de onderne mersvereniging aan. Een eerste onderzoek naar de haal baarheid geeft een positief beeld. Akro consult (een adviesbureau voor ruimtelijke ontwikkeling) en de onderzoeksafdeling van de Ra bobank zien kansen voor nieuw bouw en het herstellen van de dorpskern. Daarbij wordt nadruk kelijk gedacht aan een koppeling met een nieuw theater. „Er ligt daarvoor een mogelijkheid bij het transferium. Wij zien hier zeker kansen voor een multifunctioneel centrum, met theater, bioscoop en slecht-weervoorziening voor onze gasten." Plannen die - zo geeft Hart aan - niet van de ene op de andere dag gerealiseerd kunnen worden. „Nee, je moet eerder den ken aan een tienjarenplan." Om Renesse bruisend te houden, moet ook op de korte termijn wat gebeu ren. Er komt een marktonderzoek onder toeristen, gedacht wordt aan een maandelijkse koopzondag en voor de start van het seizoen een schoonmaakactie. Daarnaast moeten in samenwerking met de gemeente praktische zaken aange pakt worden zoals de aankleding van het dorp, de bestrating en het opfleuren van de rotonde. De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 8 t/m zondag 11 maar) 2007. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Voor alle aanbiedingen geldt OP=OP. Wij verkopen geen alcoholische dranken aan personen onder 16 jaar. WD-Kamerlid Teeven heeft weinig moeite met bezwaren Belgen. door René van Stee terneuzen - De koffieshops Checkpoint en Miami in de bin nenstad van Terneuzen moeten worden verplaatst naar het buiten gebied. En dan het liefst zo dicht mogelijk bij de Belgische grens. Be zwaren hiertegen van de Vlaamse grensgemeenten zijn van onderge schikt belang. Dat vindt voormalig officier van justitie en huidig WD-Tweede Ka merlid F. Teeven. Volgens hem is dit de enige manier om de overlast van de shops te beteugelen. Het gaat daarbij niet alleen om ver- keers- en parkeerproblemen, maar ook om andere vormen van over last zoals wildplassen, vooral ver oorzaakt door Belgische en Franse bezoekers. Teeven reageert op een brandbrief waarin zijn partijgenoot en gede puteerde J. Suurmond de situatie rond de Terneuzense koffieshop onder de aandacht brengt van de WD-fractie in de Tweede Kamer. De Terneuzense wethouder J. van Schaik liet vorige week al weten dat hij dit schrijven als mosterd na de maaltijd en verkiezingsretoriek beschouwt. Van Schaik erkent dat Terneuzen worstelt met een ver- keers- en een parkeerprobleem door de grote toestroom van met name Belgische en Franse drugs toeristen. Maar de gemeente is op zoek naar oplossingen. Ook loopt er een onderzoek naar de mogelij ke verplaatsing van verkooppun ten. Wat Teeven betreft moet dit zo snel mogelijk gebeuren. „Wij moeten af van overlast in binnen in Overlast van drugstoerisme in Terneuzen is alleen te bestrijden door het verplaatsen van koffie shops naar de grensstreek, vindt VVD-Kamerlid Teeven. steden. In het regeerakkoord lijkt het er op dat CDA en PvdA dit ei genlijk niet willen", aldus Teeven. Volgens hem is Venlo een goed voorbeeld voor Terneuzen, omdat verplaatsing van twee koffieshops in die stad de overlast van het drugstoerisme aanzienlijk heeft te ruggedrongen. De Belgische grensgemeenten vol gen de ontwikkelingen in Terneu zen met argusogen. Zij zijn fel te genstander van een koffieshop vlakbij de grens. Teeven heeft daar minder moeite mee, net zoals met de daaraan gekoppelde sluiting van de twee verkooppunten in de binnenstad van Terneuzen. „Ik zie het probleem voor de Belgen niet zo. Want als een koffieshop op Ne derlands grondgebied naar het bui tengebied wordt verplaatst, is het nog steeds een Nederlandse aange legenheid. En het zijn vooral Bel gen en Fransen die de boel in Ter neuzen onveilig maken. Daar moet een eind aan komen." heinkenszand - Concentratie en spanning is van de kindergezichten af te lezen tijdens de Zeeuwse School- damkampioenschappen in De Stenge. Basisschool Ter Tolne uit Tholen won bij de pupillen, bij de welpen leg de basisschool J.L. de Jonge uit Zierikzee beslag op de tickets. De winst geeft recht op deelname aan de halve finales van de landelijke kampioenschappen. foto Willem Mieras Hollandse komkommer per stuk Super Scharreleieren I m maat M/L, 2 dozen a 10 stuks Varkenshaas per kilo !5.yö Oerbrood donker Brand Pils* 2 kratjes a 12 flesjes x 30 cl actie-literprijs 0.76 ^40*^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31