nog kopjes koffie gezet Bouw hotel in Goes hangt af van Nederlandse Spoorwegen Jk yiilla$t%app. NU 15% KORTING OP ALLE BEHANG Middelburg 840269 W pzc Donderdag 8 maart 2007 27 Improvisatietheater in De Piek in Vlissingen vlissingen - Theatergroep AparD verzorgt vrijdag 9 maart een avond improvisatietheater. Het Zeeuwse gezelschap neemt het op tegen een andere theater sportvereniging uit het land. Bij theatersport worden publiekssug- gesties gebruikt voor het improvi seren van scènes. Geïnteresseer den zijn vanaf 20.30 uur welkom in De Piek in Vlissingen. Lammetjesdag op de kaasboerderij meuskerke - Kaasboerderij Marie- kerke, tussen Meliskerke en Grijps- kerke, bestaat vijf jaar. Dat wordt zaterdag 17 maart gevierd met een lammetjesdag. Behalve lammetjes zijn op de schapenkaasboerderij ook andere dieren te bekijken. De lammetjesdag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Om 11.00,13.00 en 15.00 uur geeft de boer een rondleiding. Workshop in schrijven columns met humor vlissingen - Een column schrij ven, maar dan ook nog één die leuk is. Monique Rijven, zelf co lumnist 'en praatjesmaker' geeft daarin les tijdens een workshop in bibliotheek 't Spui in Vlissingen. De workshop wordt gegeven op za terdag 14 maart en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Reserveren kan via 0118-422100. Tholenaar veroordeeld na inrijden op fietsers middelburg - Hij heeft zijn auto als wapen gebruikt door in te rij den op twee fietsende plaatsgeno ten. Daarom krijgt een 30-jarige Tholenaar een celstraf van vijftien maanden, waarvan zes voorwaar delijk. Ook is zijn auto verbeurd ver klaard en mag hij, wanneer hij vrij komt, twee jaar geen auto rijden. Dat heeft de rechtbank in Middel burg gisteren besloten. Yvon ten Velden uit Arnemuiden is beroofd door een gast van haar bed and breakfast. „Als iemand hier gewoon ingebroken had en van alles had meege nomen, was het anders geweest dan dit." foto Ruben Oreel Komst ticketpoortjes kunnen plan Arcadis in Goes dwarsbomen. door Frank Balkenende goes - Als de Nederlandse Spoor wegen het voetgangerstunneltje in Stationspark bij Goes afsluiten met ticketpoorten, loopt het plan voor de bouw van een hotel- en kantorencomplex in Stationspark gevaar. Dat zegt projectleider B. Sandberg van Ingenieursbureau Ar cadis uit Amersfoort. De gegadigde voor het hoteldeel van wat het 16 miljoen euro kost ende Focus-project heet, haakt af als hotelgasten niet vrijelijk ge bruik kunnen maken van het voet gangerstunneltje. Dat is de snelste verbinding naar de Goese binnen stad. „Juist het tunneltje was voor ons reden om voor deze locatie te kie zen. Je zit dichtbij het openbaar vervoer, zoals trein en bus, en je bent snel in het centrum. De hotel partij die serieus in het Focus-pro- ject wil stappen, stelt een vrije doorgang door het tunneltje als voorwaarde. Die wil voorkomen dat gasten moeten omlopen", zegt Sandberg. De projectleider gaat hierover bin nenkort praten met de NS. „Er zal iets moeten worden geregeld, bij voorbeeld pasjes voor hotelgas ten." Om vandalisme en geweld op per rons in te dammen, willen NS op stations ticketpoorten plaatsen. Reizigers kunnen de perrons berei ken als ze een kaartje kopen. Onhe il De bouw van een hotel- en kanto- rencomplex in het Goese Sta tionspark staat of valt bij een vrije doorgang door het voetgan gerstunneltje. voegden worden buitengesloten. In Goes moet je door de voetgan gerstunnel naar de perrons. Daar om zijn NS van plan de tunnel aan weerszijden af te sluiten met ticketpoorten. Ook de gemeente Goes protesteert tegen de komst van de poorten bij het tunneltje, omdat die een be langrijke verbinding vormt tussen het centrum en de wijken ten zui den van de spoorlijn. Bovendien lopen veel scholieren van het ROC Zeeland in de wijk Zuid via het tunneltje naar het bussenplein. Goes wijst er bovendien op dat de gemeente het tunneltje indertijd voor de helft heeft betaald. De an dere helft kwam van het Rijk. Juri disch heeft de gemeente echter geen poot om op te staan, want de voetgangerstunnel is direct na op levering overgedragen aan NS. Arcadis wil het complex in één keer neerzetten. Celstraf voor zware mishandeling vriendin middelburg - Een 28-jarige Nijme- genaar moet negen maanden de cel in, omdat hij zijn vriendin zeer ernstig heeft mishandeld. Hij heeft haar bij een bezoek aan Zierikzee in een vlaag van woede vele malen tegen haar hoofd ge schopt. Omdat hij zelf ook niet wist dat hij zulke woede in zich had, viel de straf drie maanden la ger uit dan het Openbaar Ministe rie had geëist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29