Ik heb zelfs Huis AZZ Gerbrandylaan wordt welzijnscentrum De lachers op je hand in een kofferbos Teddyboy-weekend beleeft vijfde editie Sassenaar moet naar inrichting voor veelplegers Beeld Frans Naerebout bij De Leugenaar 26 I Donderdag 8 maart 2007 PZCW Middelburgse wijk Klarenbeek krijgt zorgsteunpunt. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg koopt het huis van jeugd- instelling AZZ aan de Gerbran dylaan. Er komt een welzijnscen trum voor in de plaats. Daarin ko men voorzieningen voor de wijk. Gedacht wordt aan een grand-ca- fé, een zorghotel, een apotheek, een huisartsenpraktijk en een prak tijk voor fysiotherapie. Het centrum moet de schakel wor den tussen de nieuwe zorgwonin- gen aan de Churchilllaan en die in de omgeving van het oude Rogge veenhuis aan de Noordsingel. Voor beide locaties zijn inmiddels plannen gemaakt. Ook de bewo ners van de aanleunwoningen die vroeger bij het Roggeveenhuis hoorden, kunnen er terecht. Bij het welzijnscentrum komen ook appartementen. Zorginstelling Zorgstroom zou onderzoeken of MIDDELBURG - Misschien wil hij nu niet meewerken aan een behande ling, maar de rechtbank in Middel burg sluit niet uit dat een 37-jarige Sassenaar zijn verzet nog laat va ren. Daarom moet hij toch twee jaar naar een inrichting voor stelselma tige daders. Hij krijgt de straf voor diefstal, op zetheling en poging tot zware mi- sandeling. En omdat dat niet de enige feiten op zijn lange straflijst zijn, is plaatsing in de inrichting de beste straf, vindt de rechtbank. Hij kan daar leren hoe hij op het rechte pad kan blijven en behan deld worden aan zijn alcoholversla ving. Poppentheater Parabel draait een halfjaar na de herstart overuren. door Ronald Huissen MIDDELBURG - Na een pauze van drie jaar zit het zaaltje van poppen theater Parabel weer steevast vol. Sinds Sjaac Vereist naar de Heren gracht verhuisde, geeft hij weer om de week op woensdagmiddag een voorstelling iiï het souterrain van zijn woning. Of twee. Het is namelijk geen uitzondering dat er genoeg toeschouwers zijn om een show twee keer per dag te hou den. Zo ook deze middag. Het huiska mertheatertje is gevuld met een twintigtal kinderen dat maar al te graag wil weten wat er nu in het koffertje zit, dat al bij binnen komst op het podium staat. Som migen wagen stiekem een kijkje, het mogelijk is de appartementen in te richten als zorghotel, een wo ning waar mensen tijdelijk in kun nen trekken als ze verpleegd moe ten worden. Heel precies is nog niet duidelijk wat er allemaal komt. Wel is duidelijk dat Zorg stroom er een grand-café gaat be heren, vergelijkbaar met dat in Bui tenrust in Dauwendaele. Het grand-café verovert de stad. Het is een ontmoetingsplaats waar mensen samen kunnen eten en waar allerlei activiteiten plaatsvin den. In Dauwendaele wordt het ca fé ook gebruikt als werkervarings plaats. Mensen kunnen er in de praktijk, via het ROC, een horeca- opleiding volgen. Behalve aan de Gerbrandylaan ko men er grand-cafés in het nieuwe zorgcentrum aan de Nassaulaan, op de Maisbaai en in de nieuwe 1^ De gemeente Middelburg koopt het huis van jeugdinstelling AZZ aan de Gerbrandylaan. Op die plaats komen appartementen en een welzijnscentrum. VLISSINGEN - Vetkuiven en petty- coats bepalen over ruim een week weer het straatbeeld van Vlissin- gen. Vrijdag 16 maart begint het vijfde Teddyboy-weekend. Het Dutch Teddyboy Rock 'n Roll-weekend warmt vrijdagavond op in De Piek met optredens van The Hellcats en Greggi G. The Hell cats komen uit Italië. Het trio speelt een stijl die wordt omschre ven als hot rock 'n roll rockabil ly. Greggi G is bekend geworden als lid van de teddyboy-band Matchbox. Hij had ook een band met zijn broer en een eigen groep: Greggi G His Crazy Gang. Daar mee bracht hij een eerbetoon aan de oude helden van de rock 'n roll, maar worden daar niet veel wijzer van. Dat verandert als de poppen speler ten tonele verschijnt. De koffer klapt hij open, hangt de ze met een riem om zijn nek voor zijn borst en het schouwspel kan beginnen. Hoewel het zaaltje sfeer vol versierd is, blinkt de show uit in eenvoud. De koffer met een groen kleedje en twee houten boompjes vormen een bos. Leg een blauw kleedje tussen de twee bomen en er loopt een rivier door het bos. Dat geldt ook voor de per sonages, Kip en Wolf Een hand schoen met een hoofdje op de wijsvinger volstaat, kinderfantasie en een bewerkt verhaal van kinder boekenschrijver Max Velthuis doen de rest. Aan de meegekomen ouders is ook gedacht. Kip eet een vers ge vangen worm niet op, maar neemt hem mee naar huis voor in de vriezer. „Jazeker, ik ben een brede school aan de Keetenstraat in de Stromenwijk. De gemeente spreekt met de Stichting voor Re gionale Zorgverlening (SVRZ) over het beheer van het café aan de Maisbaai. Dat in de Stromen wijk wordt straks beheerd door de Stichting Werkt voor Ouderen. Die stichting is de eigenaar van het verzorgingshuis Sint Willi- brord aan de Lange Noordstraat in het centrum van de stad. Dat ver zorgingshuis verdwijnt. De bewo ners verhuizen naar een nieuw te bouwen complex aan de Bachten- steene, op de plaats waar tot voor kort jongerencentrum Midgard was. Aan de Bachtensteene komen ap partementen die samen de eerste tien jaar dienst kunnen doen als verzorgingshuis. Daarna kunnen ze eventueel worden omgebouwd tot zelfstandige woningen waar mensen zorg kunnen krijgen. De plannen zijn nog niet rond, zegt wethouder A. de Vries. Pas als die klaar zijn, worden de bestaande ge bouwen gesloopt. zoals Bill Haley en Buddy Holly. Ze speelde ook met grootheden als Cliff Richard, Carl Perkins, Jer ry Lee Lewis en Chuck Berry. Vrij dag treden ook PV and the Heart beats op in café Zottekot. Het festival gaat zaterdag 17 maart verder. Stichting Rasela houdt dan een reggae-avond in De Piek, met een optreden van Sjoepollisj. Deze Brabantse band bestaat drie jaar en speelt zogenoemde 'rootsy reg gae'. In het Arsenaal - centrum van het festival - zijn zaterdag op tredens van Betty's Doghouse, Fu rious, Breathless, Foggy Mountain Rockers, Johnny and the Roccos. Zondag treedt Furious nog op in Zottekot. diepvrieskip." Zulke woordgrapjes komen regelmatig terug in de show, net als de interactie met het publiek, wat in een voorstelling van een uur goed helpt om de aan dacht erbij te houden. „Vooral de jongsten hadden op het einde moeite, maar de gewoon lijke haantjes de voorsten hebben zich opvallend stil gehouden." Joy ce Caljouw besloot eens iets an- Bed and Breakfast in Arnemuiden beroofd door een gast. door Nadia Berkelder ARNEMUIDEN - Zo gaat dat in het bed and breakfast van Yvon ten Velden. Er komt een gast, ze ma ken een praatje, drinken koffie. En dan krijgt de gast de sleutel. Zo ging het ook afgelopen zaterdag. Maar zo zal het in de toekomst niet meer gaan. De laatste gast roofde haar huis leeg. Frans heette hij, zei hij. Van der Sluis met zijn achternaam. Een vijf tiger, een beetje dikkig, krullen. Aardige man wel, vond Yvon. Hij zei dat hij bij Siemens werkte. „Dat komt wel vaker voor in de winter. Dat ik gasten heb die voor hun werk in Middelburg moeten zijn. Hij zei zelfs dat hij voor ande re collega's een kosthuis zocht. Ze moesten een project doen." „Hij stond om kwart voor zes voor de deur. Een man alleen, netjes verzorgd. Hij zei dat hij zijn baga ge nog in de auto had, hij wilde nog even bij vrienden in Middel burg langs. Hij zei dat hij het pretti ger vond om vooruit te betalen. Dat gebeurt wel vaker, dat vond ik niet vreemd. Ik heb zijn naam en mobiele nummer gevraagd." „Hij vertelde dat hij gescheiden was en dat hij in Rotterdam woon de. De volgende ochtend was hij buiten, een sigaretje aan het roken. Ik bracht hem koffie, we maakten een praatje." Ze hadden het over rookmelders: hij kon wel advies ge ven over de installatie. „Hij vroeg, en dat vond ik wel raar, of ik een alarminstallatie had." Op maandagmorgen ging hij op pad, naar zijn klus op het gemeen tehuis. 'iets nieuws met elektra'. Ze vertelde hem dat ook zij weg zou zijn. Een vriendin helpen met schilderen. „Ik ging om kwart over tien weg. Om kwart over vier was ik terug. Mijn computer weg, siera- dendozen op de grond. Ik loop naar het gastenverblijf, daar zag ik de deur open staan. 'Wat stom van Frans', dacht ik nog. 'Nu heb ik een inbreker binnen.' Zijn ka ders te doen als kinderfeestje. Ze kent Vereist als leraar uit haar ba sisschooltijd, waar hij destijds ook al voorstellingen gaf Hij zit op dit moment in zijn 35e 'carrièrejaar', maar stoppen zit er nog niet in. „Elke voorstelling en elk publiek vormt weer een nieuwe uitdaging om die sfeer over te brengen en dat verhaal te vertellen. Zolang ik die uitdaging nog heb, ga ik door." mer was leeg, maar hij had wel zijn eten achter gelaten. En een fles shampoo. Hij was zo'n man die te sterke luchtjes gebruikt." „Mijn dochter van elf had net een mooi fototoestel gekregen. Tweede hands, maar wel een mooie. Ze had ook een heel leuk roze brand kastje, daar zat van een jaar geld in, van verjaardagen en rapporten. Dat was weg. Hij is dus overal in huis geweest. Toen ik gistermor gen een theedoek wilde pakken, vond ik het kluisje van mijn doch ter in dat kastje daar, kapot ge maakt." Ten Velden denkt dat het de man niet om het geld of de spullen te doen is. Ze vermoedt dat hij psy chisch niet in orde is. „Van een oude computer en een tweede hands fototoestel word je niet rijk. 'Wat stom van Frans', dacht ik nog. 'Nu heb ik een inbreker binnen.' Maar mijn adressenbestand zat wel in de computer. Het geld dat 'hij van mijn dochter heeft meege nomen was ongeveer net zoveel als het geld dat hij heeft betaald voor de kamer." „Ik ben ontgoocheld. Ik heb nota bene kopjes koffie gezet voor die man. Ik heb voor hem gezorgd. Hij was hier op basis van vertrou wen, zo werkt dat in een bed and breakfast. Als iemand hier gewoon ingebroken had en van alles had meegenomen, was het anders ge weest dan dit." Inmiddels is duidelijk dat Yvon ten Velden niet het enige slachtof fer is. Bij een bed and breakfast in Kaatsheuvel is geld gestolen, ver telt Kristin Klerks, medewerkster van de organisatie die de website bedandbreakfast.nl beheert. „We hebben vanochtend een mailing rondgestuurd met een waarschu wing. Het blijkt dat die man bij een aantal mensen geweest is. Bij één ervan heeft hij een boekje meegenomen met onze adressen erin." De politie onderzoekt de zaak. VLISSINGEN - Het standbeeld van Frans Naerebout komt waarschijn lijk op bolwerk De Leugenaar aan Boulevard De Ruyter te staan. Daar staat de bronzen versie van de mensenredder het best, vindt het college van Vlissingen. Die stel de als voorwaarde onder meer dat het beeld dichtbij de Westerschel- de, binnen de Veste en toeristisch in het zicht moest staan. Andere locaties als het Rondeel, de Coosje Buskenstraat en bol werk De Gevangentoren zijn voor het college uit beeld. Op 8 mei valt het definitieve besluit over de ver plaatsing. Eerst mogen burgers en belanghebbenden zich nog uitspre ken. Als dat achter de rug is en de bouwvergunning binnen is, begin nen 16 mei de wettelijke bezwaar procedure en de voorbereiding op de verplaatsing. Dan is het beeld op het Bellamypark al weg. De ver plaatsing kost 20.000 euro. Een handschoen met een hoofdje op de wijsvinger volstaat, kinderfantasie doet de rest, weet poppenspeler Sjaac Vereist. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28