Turnhal voor toptalenten Kampioen voorlezen 37 39 en 40 Concert aan huis u heeft nog maar 2 dagen om een Staatslot te kopen! Rock 'n' lol met Jovink The Voederbietels op Bevrijdingsfestival f Rijkdom van een mediterrane binnenzee Turnoverleg spreekt met Vlissingen over nieuwe accommodatie. door Maurits Sep VLISSINGEN - Het Turnoverleg Vlis singen (TOV) overlegt met de ge meente Vlissingen over de bouw van een nieuwe accommodatie waar topturners kunnen trainen en wedstrijden kunnen turnen. Een alternatief voor een compleet nieuwe turnhal is een uitbreiding van een bestaande sporthal. De Turnschool Zeeland maakt al geruime tijd gebruik van een voor malig pand van het ROC Zeeland. Daar kunnen de turners tot sep tember van dit jaar blijven. Een nieuwe accommodatie is er dan nog niet. Dat betekent dat het ver blijf in het ROC-pand in ieder ge val opgerekt moet worden, beaamt A. van den Beid van de Sportraad Vlissingen, die het gemeentebe stuur adviseert. Een verlengd gebruik van die ruim te is echter slechts een oplossing voor de korte termijn, stelt Van den Beid. De oplossing voor de langere termijn blijft nieuwbouw. De vraag is alleen of dat een hal wordt die alleen voor het turnen geschikt is, inclusief kantine, kleed kamers en douches, of een hal die aan een andere sporthal of een school wordt gebouwd, zodat be spaard kan worden op de extra voorzieningen. Dat scheelt volgens onderzoek door het TOV al gauw 250.000 euro. Een aparte turnhal kost 800.000 euro. Vanwege de kosten neigt de Sport raad Vlissingen naar het goedkope- Een nieuwe hal kan het niveau van de turners in Vlissingen op krikken. De gemeente neigt van wege de kosten echter naar uit breiding van een bestaande hal. re alternatief. Het TOV wijst er op zijn beurt op dat een eigen accom modatie beter is voor de kwaliteit en het niveau van de turnsport in Vlissingen. „De clubs presteren nu al goed, maar daar zit nog rek in. Als we een nieuwe hal krijgen, krij gen turners en trainers een nieu we stimulans om nog beter te pres teren", voorspelt M. Jungk van het TOV. Zij heeft er begrip voor dat Vlissin gen gezien de financiële situatie van de gemeente het geld zorgvul dig wil uitgeven en kijkt naar com binaties met andere sporten. „An derzijds geeft de gemeente ook geld uit aan bijvoorbeeld tennisba nen en die kun je ook niet door andere sporters laten gebruiken. Daar komt nog bij dat turnen in Nederland na voetbal en tennis de grootste sport is. In Vlissingen zijn 1550 turners. Dat is veertien pro cent van het totaal aantal sporters hier." Het Turnoverleg Vlissingen is een zelfstandige stichting die is gefor meerd uit de turnverenigingen VTV, Oranje Nassau, DIOS en de Turnschool Zeeland. Het TOV zal de nieuwe hal exploiteren. Een overleg met de gemeente staat ge pland voor 21 maart. KOUDEKERKE - Bewoners van drie Walcherse te huizen krijgen de concerten thuisbezorgd. Drie keer per jaar komen muzikanten op bezoek. Ze trakteren op klassieke kamermuziek. Zoals gister middag in de Vliedberg te Koudekerke. Het trio AnDaMo bracht liederen ten gehore van beroem de componisten. In juni volgt een saxofoonkwar tet en in oktober een klarinetensemble. Hetzelf- Tweemaster wint ICT prijs in Vlaanderen cent - Archipelschool De Twee master uit Oost-Souburg heeft gis teren een prijs gewonnen op de CST-manifestatie (Computers op School en Thuis) in Gent. De school was van 33 inzendingen de beste in de categorie 'ICT-school van het jaar'. De Tweemaster won met een leerlijn ICT, voor compu- teronderwijs. Andere Zeeuwse in zendingen vielen niet in de prij zen. Spaanse journalisten op bezoek in Borsele BORSSELE - Ruim veertig Spaanse journalisten komen dinsdag naar Borsele in verband met de bouw van een opslaggebouw voor hoog- radioactief afval (habog) in Spanje. Bij de Covra in Vlissingen-Oost staat al zo'n opslaggebouw. De Spanjaarden willen vooral te we ten komen hoe de bevolking tegen de komst van de habog aankeek. Vanaf 15.00 uur zijn ze in de raads- boerderij in Heinkenszand. middelburg - De eerste Walcherse finalist voor het Zeeuws voorlees- kampioenschap is bekend. Het is Iris Flipse van basisschool De Lichtstraal uit Westkapelle. Ze won gistermiddag, in de Zeeuwse Bibliotheek, een selectiewedstrijd. Volgende week vindt opnieuw zo'n selectiewedstrijd plaats. Die moet een tweede Walcherse kandi daat opleveren. Het Zeeuws Voorlees Kampioen schap wordt gehouden op 14 april. De winnaar mag naar de landelij ke finale. Die wordt gehouden in Muziekcentrum Vredenburg te Utrecht op woensdag 23 mei. Eind vorig jaar werden de voorron des gehouden. Iedere school selec teerde toen een vertegenwoordi ger. De tweede prijs was gisteren voor Noortje Maranus van De Re genboog in Oostkapelle. Het 'brons' ging naar Nine Postma van De Wilgenhof in Middelburg. de programma wordt uitgevoerd in 't Casthuis Middelburg en Simnia Domburg. Huisbaas SVRZ werkt hiervoor samen met de stichting Muziek in Huis. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl Arriveren Het kost de NS nogal moeite de treinen op tijd te laten rijden. Vaak gaat het slechts om een handvol minuten, maar feit is wel dat de trein te laat is. NS is dan wel zo vriendelijk aan de wachtende reizigers op het per ron te laten weten dat de aardap pelen iets later op het vuur kun nen. je hoort dan een droge klik uit de luidsprekers, soms gevolgd door een geluid dat het meest weg heeft van ding-dong'Ver volgens zegt een stem dat de stop trein naar Vlissingen, van vier uur tweeënvijftig, vertrekt over enkele minuten. Niet iedereen is van die mededeling onder de in druk. Een wat oudere mevrouw die duidelijk - als het om NS-ver- tragingen gaat - een getuig e-des- kundige is laat zich niet zo ge makkelijk overtuigen: Jaja, maar dan moet hij wel eerst in Goes arriveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27