Economie Stroomuitval in Zeeland is gedaald Digitale opslag van data overstijgt die in boeken □2 Talentplus behaalt eerste succes Proef met vrachttram in Amsterdam Subaru is de Baas! SUBARU GOES - AutoVermeulen - Pearyweg 6 - Tel. (0113) 56 18 12 Subaru AWD Editions met maximaal voordeel PZC Donderdag 8 maart 2007 21 Huishoudens zaten vorig jaar 27 minuten zonder elektriciteit. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Zeeuwse huishou dens zaten vorig jaar gemiddeld 27 minuten zonder stroom en zes se conden zonder gas. Graafwerk zaamheden veroorzaakte een der de van de stroomstoringen. Dat heeft Delta netwerkbedrijf, verantwoordelijk voor alle kabels, gisteren bekendgemaakt. In 2005 zaten Zeeuwen nog gemid deld 95 minuten zonder elektrici teit. Dat kwam met name door de stroomstoring in november 2005 in Hulst. Vorig jaar hebben zich in Zeeland geen grote storingen voor gedaan, meldde Delta. Hulst werd in november wel ge troffen door een grote gasstoring. Toch is die niet verwerkt in de cij fers van Delta, omdat 'de storing ontstond in het net van Gasunie'. Alle energiebedrijven zien dat het aantal kleine ondergrondse storin gen in de zomer toeneemt. Ver moed wordt dat het warme weer daar iets mee te maken heeft. Huis houdens gebruikten meer stroom voor bijvoorbeeld koelkasten of air- Nederlandse huishoudens zaten vorig jaar gemiddeld 36 minuten zonder stroom. Zeeland kende geen grote storingen. Wel stijgt de stroomuitval in de zomer. door Jeffrey Kutterink goes - Via de organisatie Talent- plus hebben het afgelopen jaar twaalf Zeeuwen een baan gevon den. Talentplus bestaat uit werk zoekende hoger opgeleide 40-plus- sers die elkaar helpen in de zoek tocht naar een baan. Sinds een jaar is de organisatie in Goes actief van uit het kantoor van het Centrum voor Werk en Inkomen. De men- conditioning. Bovendien zorgde de warme grond voor minder koe ling voor de kabels. „Het vermoe den is dat door de werking kleine scheurtjes in kabels ontstaan", zegt woordvoerder P. Couwenberg van Delta. „Komt daar water bij, dan ontstaat kortsluiting." KEMA onderzoekt in opdracht van de netbeheerders welke maat regelen nodig zijn. In Zeeland heb ben de korte ondergrondse storin gen nauwelijks invloed gehad op het aantal minuten dat huishou dens zonder stroom zaten, aldus Couwenberg. Landelijk gemeten zaten huishou dens afgelopen jaar gemiddeld 36 minuten zonder stroom. Dat is ze ven minuten meer dan het gemid delde over de afgelopen vijf jaar. De brancheorganisatie voor ener giebedrijven, Energiened, wijt dat aan acht grote storingen die Neder land afgelopen jaar troffen. Zo zat bijvoorbeeld een kwart mil joen huishoudens in Dordrecht in maart twee uur zonder stroom. Zo'n 16.000 mensen hadden in au gustus dertien uur geen stroom op Goeree-Overflakkee. Volgens Ener giened zijn zes van de 36 minuten stroomuitval het gevolg van deze twee storingen. In totaal kende Ne derland afgelopen jaar bijna 19.000 stroomstoringen. Dat is hoger dan het gemiddelde van de afgelopen vijf jaar van 16.700 storingen. Per storing werden gemiddeld 183 huis houdens getroffen. AMSTERDAM - City Cargo Amsterdam heeft gisteren de eerste twee vracht trams gepresenteerd die komende maand proefdraaien in de hoofdstad. Als de proef een succes blijkt te zijn, dan kunnen volgend jaar de eerste 'echte' goederentrams worden ingezet. De voertuigen moeten de luchtkwaliteit in de stad verbeteren en de hectiek van vrachtwagens in de straten verminde ren. Als alles goed gaat, dan moeten er vanaf volgend jaar 53 City Cargo trams in de stad rijden. In een goederentram past de inhoud van vier vracht wagens. foto Harmen de Jong/GPD sen hebben in uiteenlopende sec toren werk gevonden, zegt regio voorzitter N. Kölker. „Mensen zijn bijvoorbeeld terecht gekomen in de iet, de zorg en het onderwijs." In totaal hadden zich vorig jaar twintig mensen aangemeld. Zij be steedden wekelijks een aantal uur aan het aanscherpen van curricula vitae, sollicitatievaardigheden en leren netwerken. door Marcel Proos HOPKINTON - De hoeveelheid digi tale informatie, zoals foto's, mu ziekbestanden en tekstdocumen ten, neemt nu 161 miljard gigaby tes aan opslagruimte in beslag. Een ongrijpbare hoeveelheid, maar volgens onderzoekers van het bureau IDC komt het neer op drie keer zo veel informatie als ooit in alle boeken ter wereld is op geschreven. „Digitale informatie omringt ons", schrijft IDC in. Consumenten luis teren naar digitale muziek via het internet, nemen digitale foto's en mailen deze vervolgens naar vrien den of familie. Ook websites als YouTube, waar zelfgemaakte vi deo's te zien zijn, dragen bij aan de explosieve groei van elektroni sche data. De groei is er nog lang niet uit, voorspellen de onderzoe kers. De komende drie jaar neemt de hoeveel digitale informatie jaar lijks met ongeveer 57 procent toe. In 2010 wordt dan 988 miljard giga byte in beslag genomen. Ter verge lijking: de gemiddelde computer heeft een harde schijf van tussen de 200 en 300 gigabyte. Persoonlijke informatie voert over enkele jaren de boventoon, ver wacht IDC. Steeds meer mensen maken gebruik van het internet, mobiele telefoons krijgen betere ca mera's en digitale muziek blijft po pulair. Werkgevers en bonden ruziën over loongroei DEN HAAG - De loonstijging voor dit jaar blijft beperkt tot gemid deld 2,1 procent. Dit stelt werkge versorganisatie AWVN op grond van 59 tot nu toe afgesloten cao's voor 640.000 werknemers. De vakbonden FNV en CNV ko men uit op 2,8 procent. „Maar dit is een aansporing om nog meer te vragen, als je de werkgevers nu zo hoort", stelt FNV-woordvoerder P. Plas. De bonden eisten voor dit jaar gemiddeld 3 procent loonstij ging. Slepers Smit verlengen staking met 24 uur ROTTERDAM - De slepers van Smit hebben hun staking met 24 uur verlengd. Dat meldde FNV Bond genoten gisteren. De 240 werkne mers van het Rotterdamse sleepbe drijfhebben een conflict met de di rectie over een nieuwe cao. Dins dagochtend legden de slepers het werk voor 24 uur neer, na eerder op vrijdag 23 februari en vorige week woensdag en donderdag ook te hebben gestaakt. Volgens FNV zit er nog geen schot in de zaak. Tegemoetkoming KPN bij internetbellen DEN HAAG - De Consumenten bond vindt de tegemoetkoming van KPN voor klanten van inter netbellen onvoldoende. Huishou dens die klachten hebben over de dienst mogen twee maanden gra tis bellen naar vaste nummers bin nen Nederland. Dat staat volgens de bond echter niet in verhouding tot de ellende die klanten hebben ervaren. De belangenorganisatie verwacht niet dat consumenten blij zijn met het aanbod van KPN. Winst Rabobank stijgt met dertien procent UTRECHT - De winst van Rabobank is vorig jaar met 13 procent toege nomen tot 2,3 miljard euro. Dat heeft de coöperatieve bank uit Utrecht gisteren bekendgemaakt. B. Heemskerk deelde mee dat hij een jaar langer aanblijft als be stuursvoorzitter bij Rabobank. De spaargelden die Rabobank in beheer heeft, stegen vorig jaar met 4 procent tot 89,5 miljard euro. Ra bobank zet voor dit jaar in op een verdere groei van internetsparen. Profiteer t/m 14 april van de speciale Subaru All Wheel Drive Edition-uitvoeringen. Deze zijn uitgerust met extra accessoires en daardoor aantrekkelijker dan ooit. Laat u vooral verrassen door de verleidelijke prijs voor de Edition van uw keuze. Vraag ons naar de details van alle actie-aanbiedingen of kijk op www.subaru.nl Deze actie geldt bij aanschaf t/m 14 april 2007 van een nieuwe Subaru Edition Vraag de Subaru 6 Sterren Dealer" naar de actievoorwaarden Consumentenprijzen incl BTW/8PM excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage- Wijzigingen voorbehouden. Hulp in Europa met Subaru Mobthteits Service (eerste 3 jaar gratis) Gem, verbruik en CO: afh van tvpe. 7,9 - 10,3 L/t00km, 12,7 - 9.7 km/L. 134 - 244 g/km. Importeur: Subaru Benelux, lnto6subaru.nl. Getoonde afbeeldingen kunnen afwijken van de acfie-uitvoeringen. U bent van harte welkom bij Subaru 6 Sterren Dealer': Think. Feel. Drive. t/m 14 april 2007 www.subaru.nl Forester 2.0X Edition Nü incl. accessoirepakket Outback 2.5i Edition Nü incl. accessoirepakket

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 21