HETZELFDE GELD RIJ JE IN EEN KLEINERE AUTO^^H Iran start bouw van reactor Vliegramp in Indonesië eist zeker 21 mensenlevens Verdwijning Iraanse generaal in Turkije veroorzaakt politieke rel 1 6 Donderdag 8 maart 2007 pzc Op geheime plek verrijst een kernreactor van 360 megawatt. teheran - Iran is begonnen met de bouw van een eigen kernreac tor met een vermogen van 360 me gawatt. Dat heeft het hoofd van het Iraan- se atoomagentschap (AEOI), Gho- lam Reza Aghazadeh, bekendge maakt. De locatie werd niet vrijge geven. „Iran staat nu op een negen de plaats onder de landen met fa brieken voor uranium-conversie en nummer acht als het gaat om de totale capaciteit, een capaciteit die gebaseerd is op een technolo gisch redelijk niveau", aldus Agha zadeh, die onthulde dat Iran in an derhalf jaar tijd 270 ton UF6 (ura- niumhexafluoride) heeft gemaakt, een product dat nodig is voor het verrijken van uranium. „En dat ter wijl niemand geloofde dat wij ook maar in staat waren een gram van dat spul te produceren." De VS, Rusland, China, Groot-Brittannië, Frankrijk en Duitsland beraden zich ondertussen op nieuwe straf maatregelen tegen Iran, zoals een reisverbod voor bepaalde perso nen, het opschorten van leningen aan Iran, een wapenembergo en handelsbeperkingen. Want nu is er de Chrysler Voyager Business Edition. De meeste ruimte voor 29.400,- Maar de meeste ruimte betekent zo veel meer dan alleen inhoud: het meeste comfort, de meeste bewegingsvrijheid, de meeste mogelijkheden. En als de Voyager Business Edition daarnaast ook nog standaard geleverd wordt met de veelzijdige Easy Out Roller Seats', luxe interieur en vele uitbreidings mogelijkheden, dan is het duidelijk dat de Voyager Business Edition je de meeste ruimte biedt voor je geld. Op alle fronten. Kijk op chrysler.nl en ontdek wat jij met al die ruimte kunt doen. JAN HOP CHRYSLER JEEP GOES Amundsenweg 37, Goes. Telefoon 01 13-25 08 58. Internet: www.hopgoes.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00- 1 8.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Zaterdag 9.00 - 1 7.00 uur. CHRYSLER U ii|di al een Chrysler Voyager vanaf 29.400,- inclusief BTW/BPM en exclusief kosten rijklaar maken. Gem. verbruik 7.7-i2.8 1/100 km [13.0-7,8 km/1) COj-uitstoot' 203 - 304 g/km wvvwchrysler nl Wijzigingen voorbehouden teheran - De verdwijning van een gepensioneerde Iraanse generaal heeft geleid tot een diplomatieke rel tussen Iran en Turkije. De man, Ali Reza Asghari (63), is op 7 februari voor het laatst gezien in Istanboel. De Iraanse minister van Buiten landse Zaken Mottaki heeft Tur kije om opheldering gevraagd. Iran stuurde een diplomatieke mis sie naar Turkije om de zoektocht naar Asghari te begeleiden. Vol gens de Turkse krant Hürriyet bracht Asghari een privé-bezoek aan Turkije. Hij boekte een kamer voor drie nachten in een duur Istanboels hotel. Asghari was on der president Khatami staatssecre taris van Defensie en, volgens Hür riyet, belast met het Iraanse atoom programma. In Turkse en Arabi sche media wordt gesuggereerd dat Asghari is overgelopen naar de Verenigde Staten. De Israëlische pers benadrukt dat de voormalige staatssecretaris een belangrijke rol heeft gespeeld bij de ondersteu ning van terroristische organisa ties, zoals Hezbollah en bij 'specia le missies' van Iraanse revolutionai re gardisten in Libanon. Zo zou hij in Libanon betrokken zijn geweest bij de gevangenneming van de Is raëliër Ron Arad nadat die zich in 1986 met zijn schietstoel uit een beschoten Israëlisch gevechtsvlieg tuig had bevrijd. Libië verbiedt vrouwen onder de 40 te reizen tripoli - Libië heeft een reisver bod voor vrouwen onder de 40 jaar afgekondigd. Zij mogen nog uitsluitend naar het buitenland on der begeleiding van een mannelijk familielid. De krant Al Jamahiriya noemt de maatregel een grove schending van het recht van vrou wen om zich vrij te bewegen. Maria Martens leidt CDA in Europarlement brussel - CDA-Europarlementa- riër Maria Martens is verkozen tot voorzitter van de CDA-delegatie in het Europees Parlement. Zij volgt Camiel Eurlings op, die mi nister van Verkeer en Waterstaat werd. De 52-jarige Martens is sinds 1999 lid van het Europarlement. Afperser supermarkt krijgt bijna vijfjaar cel heilbronn - Een veertigjarige man die de Duitse Lidl-supermarktke- ten afperste, moet vier jaar en ne gen maanden de cel in. De Ham burger had verdund zoutzuur in flesjes mondwater gedaan en dreig de babyvoeding te vergiftigen. De afperser eiste in dreigbrieven 1,2 miljoen euro van de prijsvechter. Omstreden president van Israël niet afgezet Jeruzalem - President Katsav van Israël wordt niet afgezet. Voorstan ders van impeachment in het par lement hebben te weinig stem men binnengehaald. Katsav (61) staat op het punt aangeklaagd te worden voor verkrachting van ten minste één medewerkster. JAKARTA - Bij een vliegtuigongeluk op het Indo- ding op het vliegveld van Yogyakarta. Volgens in brand vloog. Het is het tweede fatale vliegon- nesische eiland Java zijn gisterochtend zeker 21 ooggetuigen slingerde het toestel vlak voor de geluk in Indonesië dit jaar. Op Nieuwjaarsdag mensen om het leven gekomen. De Boeing landing hevig en raakte het vliegtuig drie keer de stortte een toestel van Adam Air in zee. Alle 102 737-400 van Garuda vloog in brand na een lan- grond, waarna het van de landingsbaan schoot en passagiers kwamen om. foto Clara Prima/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 16