tijdelijk TATIONl Eurlings: frequentie apk lager Laatje extreem verleiden... Utrechter is Fries net te vlug af met vinden eerste kievietsei Onderzoek nep-doodsbericht vast ...door héél veel familieauto van het jaar. pzc Donderdag 8 maart 2007 1 5 Keuring naar eens per twee jaar voor auto's jonger dan zeven jaar. den haag - De frequentie van de apk-autokeuring gaat mogelijk om laag. Minister Camiel Eurlings (Ver keer) wil daarover overleg plegen met de autobranche, Bovag en RAI Vereniging, en Veilig Verkeer Nederland, liet hij de Tweede Ka- - mer gisteren per brief weten. De bewindsman reageert op een adviesrapport van CITA, een inter nationale koepel van instanties die zich bezighouden met periodieke autokeuringen. CITA pleit ervoor om oudere au to's (vanaf zeven of acht jaar) jaar lijks verplicht te keuren. Over een eerdere invoering van de apk-plicht laat CITA zich niet uit. In de EU is een apk na vier jaar verplicht en daarna elke twee jaar. In Nederland is een eerste keuring al na drie jaar verplicht en daarna elk jaar. Het vorige kabinet wilde al terug in de apk-frequentie. Dankzij Eur lings' voorgangster Karla Peijs werd geen besluit genomen in af wachting van Europees onderzoek naar de apk. De ANWB is wel voorstander van een ander apk-regime. Bovag, RAI en WN zijn er echter sterk op te gen wegens de gevolgen voor het milieu, de verkeersveiligheid en de werkgelegenheid. bolsward - Loco-burgemeester Jan Walrecht van Bolsward doet de 'lotterproef': als het ei zinkt is het vers, als het blijft drijven oud. Christiaan Noordhuis (37, links) vond gisteroch tend de eerste kievitseieren bij Spannenburg, een dorpje van 400 inwoners in het zuidwesten van Friesland. Het eerste kievietsei van Neder land werd eerder die ochtend echter al in Utrecht gevonden door de 56-jarige Gerard ten Broeke. Die laatste vondst heeft vooral symboli sche waarde. Friesland is namelijk het enige ge bied in de Europese Unie waar vanuit cultuurhis torisch oogpunt nog kievietseieren mogen wor den geraapt. Aan dat voorrecht is een wedstrijd verbonden. Niettemin was Ten Broeke dolgeluk kig. „Ik zoek al mijn hele leven kievietseieren. Vo rig jaar was ik net een dag te laat. Toen was het eerste ei al gevonden voordat ik erbij was", aldus de Utrechtenaar. Mentor Leo Kramer van Land schapsbeheer Utrecht bevestigde dat de vondst van de universiteitsmedewerker de eerste is. „Er is later vanochtend zelfs nog een eitje bijgeko men", aldus Kramer over het nest met drie eie ren. Waar Ten Broeke om 8.15 uur de eitjes vond, deed Noordhuis om 11.00 uur de winnen de Friese vondst. In 2003 won hij de Friese wed strijd ook al. foto Jan de Vries/GPD utrecht - Het Openbaar Ministe rie (OM) in Utrecht staakt de zoek tocht naar de man of vrouw die in augustus 2006 meldde dat de Utrechtse burgemeester Annie Brouwer was overleden. De ver zender van de e-mail, die terecht kwam bij de NOS, kan niet wor den gevonden. Volgens het OM is het aannemelijk dat de vrouw van wie het hotmailadres is van waar uit het bericht werd verstuurd, niet de afzender is. Zij was op het moment van verzenden op vakan tie en nam deel aan een excursie. Tegenover de politie verklaarde ze dat ze in de recreatieruimte van haar hotel wel gebruik heeft ge maakt van haar e-mailaccount, maar dat in die zaal de privacy zeer gering was en dat andere gas ten dus konden meekijken. Ex-kamerlid Bakker voorzitter Mira Media utrecht - Voormalig D66-Tweéde Kamerlid Bert Bakker wordt be stuursvoorzitter van Mira Media, het landelijke kenniscentrum voor media in de multiculturele samen leving. Bakker zat twaalf jaar voor D66 in de Tweede Kamer. Na de verkiezingen van 22 novem ber moest hij plaatsmaken voor Fatma Koser Kaya, die met voor keurstemmen was gekozen. Mannen stelen 700 kilo bliksemafleiders hilversum - De politie heeft twee mannen aangehouden wegens het stelen van ongeveer 700 kilo kope ren bliksemafleiders in Hilversum, Weesp, Huizen en Bussum. De 22-jarige man uit Laren en de 43-ja- rige man uit Hilversum hebben be kend de diefstallen de laatste maanden te hebben gepleegd. Het tweetal zei dat het 's nachts daken van bedrijven beklom en de blik semafleiders afknipte. Nieuwsgierige katten verdrinken in Friesland oosterzee - In het Friese dorp Oosterzee zijn de laatste weken ze ker zeventien katten verdronken in de vaart. Tussen de damwan- den zijn steunbalken geplaatst voor bouwwerkzaamheden. „Kat ten zijn nieuwsgierig en lopen er overheen. Sommige verliezen hun evenwicht en vallen in het water", aldus de directeur grondgebied van de gemeente Lënisterland. Archeologen stuiten op waterpot uit 15e eeuw alkmaar - Archeologen hebben in Alkmaar een bronzen waterpot uit de vijftiende eeuw gevonden. Volgens stadsarcheoloog Peter Bit ter zijn de zogenoemde lavabo's ui terst zeldzaam. Daarbij is het exem plaar compleet, wat nog niet eer der voorkwam. De pot is aangetrof- fe tussen de restanten van een middeleeuws koophuis dat er róhd 1400 moet hebben gestaan. TEMP Voor de snelle beslissers heeft de Opel dealer een onweerstaanbare financiële verrassing. Dit aanbod mag u niet missen als u nu op zoek bent naar een nieuwe auto. Want zo'n scherpe onderhandeling voert u nergens. Ga deze week nog naar de dealer en laat u verleiden! Uiterlijke kentekenregistratie 31 moort 2007, vraag de dealer naor het aanbod en de voorwaarden. Gemiddeld brandstofverbruik en CO.-uitstoot volgens Richtlijn 1999/100/EU of 2004/3/EU. Benzinemotoren km/liter: van 10,4 tot 14,1. Uter/fOO km: van 9,6 tot 7.1. CO, gr/km: van 230 tot 170. Dieselmotoren km/liter: von 13.9 tot 17. Liter/100 km: van 7,2 tot 5.9. CO, gr/km: van 194 tot 159, zwarte dakrails leeslampjes voor. achter en op derde zitii) 12-voltaansluiting op Iweede en derde elektrisch bedienbare verlichte make-up spiegels elektnsch verstelbare en verwarnibare buitenspiegels control airconditioning actieve hoofdsteun» in hoogte en diepte verstelbaar stuurwiel geïntegreerde CD30/ MP3-spe!er met stuurwielbediening en 7 luidsprekers centrale deurvergrendeling 1 afstandsbediening bumpers, spiegels, deurgrepen en beschermstrips in carrosseneklv-ur boordcomputer mistlampen voor lichtmetalen velgen (16 Inch)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15