Pleidooi voor fusie kinderopvang Verdachte drama Hengelo is een ideale werknemer Optimisme over Tweede Maasvlakte Verdachte van gezinsdrama naar politiecel Tsjetsjeen genoemd in zaak-Jesse Vrachttrams voor beter milieu 14 Donderdag 8 maart 2007 pzc Plan samensmelting peuterspeelzaal en kinderdagverblijf. den haag - Peuterspeelzalen en kinderdagverblijven moeten wor den samengevoegd tot 'pedagogi sche centra'. Dat stellen 27 middel grote steden, de 'G27', in een brief aan de minister van Jeugd en Ge zin, André Rouvoet. De gemeen ten willen ook de leeftijdsgrens voor jeugdzorg verhogen tot 23 jaar. In peuterspeelzalen kunnen kinde ren vanaf twee jaar een paar dagde len in de week terecht om te wen nen aan het leren en spelen met andere kinderen. In kinderdagver blijven kunnen werkende ouders hun kinderen een hele dag onder brengen. Nu vallen peuterspeelza len nog onder de gemeente en lo pen de kosten voor ouders per ge meente uiteen. Kinderopvangcen tra vallen onder het Rijk. De G27 hoopt met een gezamelijke op vang 'een hoogwaardige pedagogi sche basisvoorziening' te creëren voor de kinderen van twee en drie jaar. De samenvoeging zal volgens de G27 'de integratie bevorderen'. Autochtone kinderen gaan vaker naar de kinderopvang, terwijl al lochtonen hun kind vaker naar de peuterspeelzaal sturen of thuis houden. Daardoor komen allochto ne peuters vaak al met een achter- ra^ Fusie van voorzieningen tot peda- gogisch centrum moet de op vang volgens gemeentebesturen goedkoper maken dan nu het ge val is. stand op de basisschool, zegt de Hengelose wethouder [anneke Oude Alink namens de G27. De nieuw te vormen peuteropvang moet taalachterstanden bestrijden en motorische ontwikkeling stimu leren 'op een aantal dagdelen'. Volgens de G27 mag het 'pedago gisch centrum' de opvang niet duurder maken, maar moet die eerder goedkoper worden. De be langenorganisatie voor ouders met kinderen in de opvang, Boink, juicht de plannen toe. Er moet ein delijk eens een goede voorschool se voorziening komen, vindt voor zitter Gjalt lellesma. „In de ons omringende landen is dat al lang zo." De G27 adviseert ook de leef tijdsgrens voor de jeugdzorg te ver hogen van 18 naar 23 jaar. Nu stopt de financiering voor jeugdhulpver lening na de achttiende verjaardag. Voor de wet zijn ze volwassen, maar in de praktijk is de volwasse nenhulpverlening niet erg op hen toegespitst. Zij vallen tussen wal en schip, aldus Oude Alink. pagina 31: reformatorische kinderen minder naar opvang Rotterdam en havenbedrijf zien geen hobbels meer. ROTTERDAM - De gemeente Rotter dam en het Havenbedrijf van de stad zien geen hobbels meer op de weg naar de aanleg van de Tweede Maasvlakte. „Niets kan meer mis gaan", zei gisteren gemeentelijk projectdirecteur Guus van de Hoef De zogenoemde milieueffectrap portage (MER), de meest uitput tende in de Nederlandse geschiede nis, is eind februari afgerond. Het college van burgemeester en wet houders heeft deze week inge stemd met de resultaten en heeft het 6000 pagina's tellende stuk vrijgegeven. Het traject van inzage, protesten, bestemmingsplannen en vergunningen is momenteel aangebroken. De partijen houden rekening met juridische procedures van milieuor ganisaties, maar zij zien deze vol vertrouwen tegemoet. „Ik maak me geen zorgen dat wij op inhoud risico's lopen", zei directeur projectorganisatie Maasvlakte-2 Ronald Paul. In de MER zijn alle 'worst case' scenario's onder de loep genomen. Alle effecten op het milieu en voor de natuur zijn uitvoerig beke ken. Onderzoekers hebben de ge volgen voor de Waddenzee, voor de flora en fauna en de invloed van het onderwatergeluid van bag gerschepen op bruinvissen en ka beljauw onderzocht. De partijen willen niet opnieuw hun vingers branden. In januari 2005 hield de Raad van State de plannen voor de uitbreiding van de haven tegen, omdat onvoldoen de rekening was gehouden met de gevolgen voor de natuur. De rapportage concludeert nu dat de Maasvlakte geen negatieve effec ten heeft op de kust, de lucht, het geluid en de kwaliteit van het wa ter. De zandwinning zal verant woord gebeuren. Natuureffecten worden royaal gecompenseerd, schrijven de opstellers. Zo laat het Havenbedrijf (HbR) 750 hectare natuurgebied aanleggen. De gemeente Rotterdam heeft woensdag een website (www.rot- terdam.nl/pmr) geopend waarop alle stukken zijn te lezen. Daarop maakt ze de lezer ook wegwijs in alle procedures. De aanleg - halverwege 2008 - van het industriegebied in de Noordzee zou geen negatieve ge volgen hebben voor de natuur en het milieu. Slachtoffers mogelijk overleden na slikken van hoeveelheid pillen. HENGELO - De vader in het familie drama dat zich dinsdag in het Gel derse Hengelo afspeelde, is gister middag uit het ziekenhuis ontsla gen. De man, tevens verdachte in het drama, is overgebracht naar een politiecel. Morgen wordt hij voorgeleid aan de officier van justi tie in Zutphen. Dat heeft de poli tie gisteren bekendgemaakt. Op de lichamen van de drie slacht offers wordt vandaag sectie ver richt. De politie verklaarde dins dag dat de moeder en haar twee kinderen niet met buitensporig ge weld om het leven zijn gebracht. Mogelijk zijn ze overleden na het slikken van een hoeveelheid pil len. De politie wil dit bevestigen noch ontkennen. De leerlingen van de openbare ba sisschool Rozengaardsweide in Hengelo zijn gisterochtend door de schoolleiding ingelicht over het familiedrama. Op de informatiebij eenkomst op de school, waar de twee jongens in groep 5 en 8 za ten, waren ook veel ouders van leerlingen en burgemeester Aalde- rink aanwezig. De vlag bij het schoolgebouw hing halfstok. HOOGERHEIDE - De Tsjetsjeen Bis- lan I. die door de 22-jarige Hage naar Julien C. wordt beschuldigd van betrokkenheid bij de dood van Jesse Dingemans uit Hooger- heide, is al vaker in het nieuws ge weest. Hij was verdachte in de zaak tegen de Hofstadgroep. Bin nenkort moet de 28-jarige Tsjetsjeen voor de rechter-commis- saris in Breda verschijnen omdat Julien C. zegt dat Bislan op 1 de cember de moord op de achtjarige Jesse zou hebben gepleegd. AMSTERDAM - Trambestuurders overleggen vlak voordat de eerste vrachttram gaat rijden. City Cargo Amsterdam heeft gisteren de eerste twee vrachttrams ge presenteerd die gaan proefdraaien in de hoofdstad. Als de proef een succes blijkt te zijn, kunnen in 2008 de eerste 'echte' goederentrams worden ingezet. De voer tuigen moeten de luchtkwaliteit in de stad verbeteren en de hectiek van vracht wagens in de straten verminderen. foto Harmen de Jong/GPD PETER Hoe. w 1 Collega's in bedrijf waar man werkt noemen hem 'rustig en gewoon'. door Wilma de Cort HENGELO - De van moord op zijn vrouw en twee zoons verdachte man uit het Gelderse Hengelo was voor zijn werkgever een ideale werknemer. Rustig, betrouwbaar, nooit ziek. In de meubelfabriek waar de man werkte, heerst alom verbijstering over het gezinsdra ma. In het kantoortje van zijn meubel fabriek aan de Vordenseweg in Hengelo zegt algemeen manager Joop Teerink het voor de zoveelste keer: „Wij zijn verbijsterd. Meer kunnen we er niet over zeggen, meer weten we niet." Schrijlings zit Teerink op zijn stoel en schudt zijn gebogen hoofd. In de hal van het bedrijf levert iemand een meu belstuk af, in het kantoor beant woordt het personeel de telefoon. Het leven gaat door, maar het heeft voor de circa 25 werknemers van meubelfabriek Lenselink in Hengelo een andere kleur gekre gen. Zeker voor de twee broers van de verdachte die ook in het be drijf werken. Toen de verdachte - stoffeerder van beroep - maandag niet op het werk verscheen, keek daar in het begin niemand van op. De man kwam wel vaker iets later, bijvoor beeld als zijn vrouw, werkzaam in een ziekenhuis in Zutphen, vroege dienst had. Dan bracht hij eerst zijn twee kinderen naar school. Die uurtjes maakte hij vanzelf goed met overwerk of hij nam een snipperdag. Het werd onderling ge regeld. Toen hij ook dinsdag weg bleef; vertrouwde zijn baas het niet langer. Er werd gebeld naar de school van de twee zoontjes in het dorp. Uiteindelijk ging één van de broers met de politie naar de Oran jehof waar het gezin woonde en deed daar een gruwelijke ontdek king. Teerink: „Hij is altijd een ideale werknemer geweest. Deed zijn werk goed, nooit ziek, echt per fect. Een hele gewone, rustige col lega. Dat is wat wij zagen. Maar je kunt mensen alleen van de buiten kant zien. ]e kunt natuurlijk niet in hun hoofd kijken." Heel het per soneel is ervan ontdaan. „Je werkt op verschillende afdelingen, maar je kent elkaar allemaal. We drin ken ook samen koffie." Hoofd schuddend: „Het is een ramp, een ramp, een ramp."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 14