dan kinderen 'Vrouwen die op de werkvloer zeer capabel zijn, kunnen het bezuren als ze vroeg kinderen krijgen.' Christien Brinkgreve, hoogleraar sociale wetenschappen aan de Universiteit van Utrecht. PZC Donderdag 8 maart 2007 1 3 die vorig jaar samen met hoogle raar voortplantingsgeneeskunde Egbert te Velde het boek Wie wil er nog moeder worden? schreef Vrouwen mogen dan regelmatig bewust zelf kiezen voor een ver traagd moederschap, volgens Brinkgreve heeft het uitstel ook wel degelijk te maken met de wij ze waarop de huidige arbeids markt is ingericht. „Dat vrouwen steeds later moeder worden, heeft zeker ook met opleidingsniveau te maken. Vrouwen zijn steeds hoger opgeleid. Het kost enige tijd om een loopbaan op poten te zetten. Vrouwen die op de werkvloer zeer capabel zijn, kunnen het bezuren als ze vroeg kinderen krijgen. Die keuze kan hun carrière nekken. Ei genlijk moet je eerst carrière en je zelf onmisbaar hebben gemaakt. Dat geeft bij vrouwen soms een enorme druk. Kinderen krijgen, wordt op de werkvloer vaak alleen als verloren tijd beschouwd. Ter wijl je leert leiding geven, je flexi bel op te stellen." Volgens Brinkgreve is de emancipatie op veel ge bieden succesvol ge weest. „Maar ik zie het echt als de volgende ronde in de emancipatiestrijd om de arbeids markt beter in te richten. De markt is nu vooral afgestemd op mensen zonder kinderen. Je moet 'm juist inrichten op ouders mèt kinderen. Dat zal niet bij elk be roep kunnen, maar op veel gebie den wel. En dan heb ik het echt niet alleen over betere kinderop vang of een paar maanden ouder schapsverlof Recht op parttime werk kan beter geregeld worden. Net als verlof als je kind op een dag onverwacht ziek wordt. ]e kunt ook denken aan een terug keergarantie." Voor Esther de Charon hadden die verbeterde regels niets uitge maakt. Zij koestert haar moeder schap op 41-jarige leeftijd. „Ik heb veel meer innerlijke kalmte dan op mijn dertigste. Wat ik nu mis is af en toe een weekendje weg. Maar erg vind ik dat eigenlijk niet, de meeste dingen heb ik toch al ge daan." Kans op zwangerschap De kans op een doorgaande zwangerschap binnen 1 jaar in relatie tot de leeftijd van de vrouw. 100 80

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13