ChristenUnie rukt op FAO wil afspraken visvangst &SS& tuinmest Inh. 5 kg tuinmest PZC Woensdag 7 maart 2007 9 Gematigde christenen hebben meer te zeggen in Den Haag. door Nico Schipper Vlak na de verkiezingen leek er nog niks aan de hand. Eimert van Middelkoop - de nieuwe minister van defensie namens de Christen- Unie - verbaasde zich over het po sitieve klimaat rond zijn partij. In de jaren tachtig en negentig was deelname van GPV en RPF - de voorgangers van de Christenunie - aan de regering ondenkbaar. De partijen waren te klein en te veelei send: meeregeren was alléén be- Mobiel bellen naar 0900 'schandalig duur' den haac - Prepaid mobiel bellen naar een 0900-nummer kost bij bijna alle maatschappijen tussen 1,10 en 1,30 euro per minuut. „Schandalig duur", vindt PvdA-Ka- merlid Martijn van Dam. Hij wil dat minister Maria van der Hoe ven van Economische Zaken de hoge tarieven aan banden legt. Hij wijst erop dat mensen die willen bellen met het 0900-nummer van de politie te maken krijgen met de hoge tarieven. Volgens Van Dam staan de tarieven niet in verhou ding tot de werkelijke kosten. ANP LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl WCT/ VCT Niet doen geen van twee. Een re den om het wel te doen is er niet. Ik zal me beperken over de nade len ervan; fijnstof en roetdeeltjes overschrijden de normen, dramati sche klimaatsverandering, infra structuur ontoereikend, files,ge luidsoverlast, gevaarlijke stoffen, toename scheepvaart, elke 5 secon de een container. Kortom: niet doen, het wordt een financieel de bacle, dat nooit winst oplevert. Er ontstaat krapte op arbeidsmarkt. De WCT past niet in een oase van groen en blauw. ZMF is tegen WCT! en niet tegen de VCT. Is zij bang voor de subsidie? Aantal nieuwe banen bijgesteld van 1200 naar 200? De boel belaze ren, een doodzonde! De boel min achten zeker niet? Voorstanders ga eens wat kennis op doen en rij eens een dag op en neer tussen Rotterdam en de Maasvlakte en denk dan eens na over wat u uw en onze kinderen en kleinkinde ren wilt aandoen. WCT/VCT een verrijking voor een enkeling, een verarming voor velen. J. Ruiter Hogezoom 6, B-Haamstede De Ruyter Niet goed opgelet? De Ruyter alias Trouhand. Ik denk niet dat het de gewoonte is onder wetenschap pers om de uitdrukking 'lekker puh' te gebruiken. Toch bekruipt spreekbaar als de abortuswetge ving werd teruggedraaid. Daarmee plaatsten GPV en RPF zichzelf bui ten de politieke werkelijkheid. De totstandkoming van de Christen- Unie in 2000 heeft dat veranderd. De partij is groter geworden en rea listischer. De standpunten zijn niet veranderd, maar de partij richt zich niet in de eerste plaats op verandering van de wetgeving, maar op verandering van de prak tijk. De Christenunie was in 2006 de 'stille winnaar' van de gemeente raadsverkiezingen. Dit succes zorg de ervoor dat de Christenunie in de campagne voor de Tweede Ka- me de neiging. Ik ben ook geen wetenschapper, maar vroeger heb ik wel opgelet op school en bij het lezen van geschiedenisboeken. De lezing die opgeld deed in mijn jeugd was dat 'Michieltje met een groep schepelingen gestrand is in Baskenland en ze hebben te voet of paard weer de weg terug naar Holland gevonden. Daar heeft hij zich zeer dapper betoond als rui ter. Pas daarna is hij gaan varen. En als je het commentaar later hoort van de veroorzakers van het 'leed', denk ik te mogen zeggen 'lekker puh'. Piet Karman Jonkerstraat 11, 's Heer Arendskerke Beroving Toen ik zaterdagochtend naar m'n werk wilde gaan, was mijn zoon 's nachts niet thuis gekomen. Is dit puberaal gedrag, of is er wat aan de hand. Het laatste dus. Hij lijkt merverkiezingen de knuffel werd van de media en vanwege zijn po sitie tussen CDA en PvdA, een se rieuze coalitiepartner. Daar was niet iedereen blij mee. Een sterkere Christenunie moest het land bespaard blijven! In een aantal columns worden André Rouvoet en de zijnen geassocieerd met godsdienstwaanzin en funda mentalisme: „Help, de christenen rukken op!" In het debat over de regeringsverklaring waren D66 en de WD bijzonder complimenteus voor de onderhandelaars van de Christenunie. De Christenunie werd de winnaar van de formatie en CDA en PvdA moesten dat met van deze aardkloot te zijn verdwe nen. Iedereen is in rep en roer. Op zijn telefoon is hij niet te bereiken. Diverse malen van mijn werk naar huis gebeld. Zonder resultaat. We worden erg ongerust. Bij de politie wordt verteld dat hij in Torentijd zit voor wat en voor hoelang wordt niet medegedeeld in belang van het onderzoek. We moeten maar wat toiletspullen brengen. We staan voor een gesloten deur, want we hadden voor 17.00 uur binnen moeten komen. Dat was ons niet medegedeeld. We kun nen hem niet bezoeken of bellen. De volgende dag wordt er weer door ons naar Torentijd gebeld het is dan 13.00 uur en er wordt mede gedeeld dat hij is vrijgelaten. Niet schuldig. Zonder veters in zijn schoenen staat hij weer op straat. De aanklacht was mijn zoon had een zwarte leren jas aan en de verdachte van de beroving die avond ook (PZC, 26-02). In Vlissin- samengeknepen billen aanhoren. Het lijkt erop dat CDA en PvdA zich een beetje schamen voor het regeerakkoord. Er is voor een liber tijn toch niks loos als de ene amb tenaar wel homohuwelijken sluit en zijn collega niet? Toch lijkt het erop dat Balkenende en Bos al te rugkrabbelen. Hoe hard zijn de af spraken in het akkoord? Hoe sterk staat de ChristenUnie? De uitslag van de statenverkiezingen laat straks zien hoe de kiezer over het regeerakkoord oordeelt. GPD Nico Schipper was van 2000-2006 voorlichter van de Christenunie in de Tweede Kamer en is thans wet houder te Nunspeet gen hadden vrijdagavond mis schien wel 100 mensen een zwarte jas aan. Die hadden dus allemaal opgepakt kunnen worden. Dien ders doe je werk eens naar be horen, dat moet ik ook. Zo zie je, dan word je niet van je geld be roofd, dan wel van je kostbare vrije tijd. R. Bomer j. Israelslaan 12, Vlissingen Stembureau In de PZC 06-03 lees ik dat 'oud' stembureaubemanners boos zijn omdat ze niet op het stembureau plaats mogen nemen. Dit onder het mom van B&W dat er ver versing nodig is om ervaring op te doen en het kunnen beschikken over een ruimer reservoir. Een loffelijk streven, maar zou het niet zo kunnen zijn dat de gepas- seerden zich gepasseerd voelen omdat het anderen ter ore is geko- Overheden moeten actiever optreden tegen overbevissing. door Karen Zandbergen den haac - Een kwart van alle vis- voorraden in de wereldoceanen wordt bedreigd door overbevissing of is al vrijwel verdwenen. Overhe den tonen onvoldoende politieke wil om echt iets aan de overbevis sing te doen en werken tegen als er maatregelen worden genomen. Dat schrijft de voedsel- en land bouworganisatie van de VN, de FAO, in een maandag verschenen rapport. Onder meer tonijn, heek en kabel jauw worden in hun bestaan be dreigd. De onderzochte vissoorten zijn indicaties voor het hele ecosys teem in de wereldoceanen en -zee ën, schrijven de onderzoekers. De laatste vijftien jaar is de visstand in veel gebieden verslechterd. Er zijn nu 39 regionale organisa ties die bepalen hoeveel er mag worden gevist. Deze week vergade ren de organisaties in VN-verband om nieuwe afspraken te maken over bedreigde soorten. Alleen als de regionale organisaties meer zeg genschap krijgen, kan de overbevis sing een halt worden toegebracht, schrijven de VN-rapporteurs. CPD men dat voor deze weliswaar lan ge zit (van 7.00-21.00 uur) een ver goeding van 250 euro is te vangen. Dat is meer dan broodjes, koffie, thee. Ed Bardoui Tramstraat 34, Terneuzen Dierenasiel Over de perikelen van het dierena siel in Vlissingen (PZC 02-03) wil ik zeggen dat ik nooit had kunnen denken dat door het respectloze ge drag van de wethouder en haar ambtenaren Vlissingen straks geen dierenasiel meer heeft. En dat na 34 jaar als vrijwilliger meegedraaid te hebben in het bestuur. Waar ik wel respect voor heb is de bouw commissie en medebestuursleden. Die hebben naast hun drukke baan veel werk verzet, en die wor den dan zo behandeld. Ook perso neel en vrijwilligers petje af! Wat nog steeds niet is doorgedrongen bij de wethouder en raadsleden is dat het dierenasiel een sociale in stelling is, en achter dierenleed gaat veel mensenleed schuil. Een dierenasiel is helaas een noodzaak in deze maatschappij, en dus af hankelijk van zijn gemeente. C. Speckens-Vierhout Willem Klooslaan 50, Vlissingen WOZ-waarde In een reactie op de berichten in de PZC (28-02) over de stijging van de woz-waarde van sommige panden in Vlissingen en Terneu zen deel ik mee dat ze er in Zierik- zee ook raad mee weten. De waar de van mijn woning steeg in 2005 met 100 procent. In februari was de meerwaarde van mijn woning weer met 25 procent gestegen. Dat is nog naar de waardepeildatum van januari 2005. Waar moet dit eindigen. Ali Berrevoets Minderbroederstraat 31, Zierikzee J?'B&ÏHC Tuina; V L Vij wÊHm Pjjppf h m Buxus Asef tuinmest GroenRijk Buxus semper- Diverse soorten. Bemeste virens. 6 stuks in Hoogte Tuinaarde draagtray. ca. 65 cm. Zak a 25 liter. Potmaar 9 cm. Potmaat 17 cm. Per stuk. Per zak 1,39 G*oenRij< www.groenrijk.nl Goes Nieuwe Rijksweg 2d 0113-223359 Middelburg Mortiereboulevard 2*0118-470400

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9