Nederlander leidt aanval op de Taliban KRAS.NL TOSCANE, UMBRIE ROME Amerikanen in Rusland vergiftigd Klassiek SICILIË CORSICA, SARDINIË ELBA Grand Tour ITALIË waarom zou je verder zoeken PZC Woensdag 7 maart 2007 7 8-daagse viieg-/excursiereis Italië Grote operatie 'Achilles' moet belangrijke stuwdam veilig stellen. KANDAHAR - Navo-troepen en Af ghaanse militairen zijn in het zui den van Afghanistan gisteren be gonnen aan een grootscheepse operatie tegen de Taliban. De aan val onder de naam 'Operatie Achil les' wordt uitgevoerd in het noor den van de provincies Kandahar en Helmand. De Nederlandse ge- neraal-majoor Ton van Loon, de bevelhebber van de Navo-stabilisa- tiemacht Isaf in Zuid-Afghanistan, leidt de operatie. Aan de operatie, die vermoedelijk weken gaat duren, zullen uiteinde lijk 4500 Navo-militairen en 1000 Afghaanse soldaten meedoen. Vol gens de Navo is het de grootste ge zamenlijke operatie sinds de ver drijving van het Taliban-bewind ruim vijfjaar geleden. Onder meer zullen Nederlandse F-t6 gevechtsvliegtuigen lucht steun leveren, zoals zij vaker doen bij dergelijke operaties. Daarnaast zijn een Nederlandse reservecom pagnie en helikopters beschikbaar. Het doel van de operatie is het her stellen van de veiligheid in het ge bied, zodat ook wederopbouw in de streek mogelijk kan worden. Het is het grootste opium produce rende gebied in Afghanistan en er zijn veel radicaal islamitische strij ders actief. De duizenden Britten die in Kan dahar gestationeerd zijn, voeren al dagelijks gevechten met militan ten. Op de eerste dag van het of fensief, waaraan ook Canadezen en Amerikanen meedoen, kwam een Britse militair om het leven toen zijn eenheid onder vuur werd genomen door vijandelijke strijders. De Taliban hebben de af gelopen weken gewaarschuwd dat met het smelten van de sneeuw een lenteoffensief zou volgen. Een commandant van de moslimrebel len liet weten dat zij 10.000 strij ders hebben klaarstaan. De Navo zegt echter dat de Taliban niet in staat zijn een grootscheepse actie op touw te zetten. In Helmand na men de Taliban een maand gele- NAVO-operatie Achilles NAVO- operatie Achilles tegen Talïbanstrijders in PAKIST. provincie Helmand URUZGAN ''Deh, Tarin 'Rawod Kowt, Bloedbad in Irak onder islamitische pelgrims HILLA - Bij een van de bloedigste aanslagen van de laatste weken in Irak zijn zeker 115 islamitische pel grims gedood. Twee zelfmoorde naars bliezen zichzelf gisteren op temidden van sjiitische gelovigen in de buurt van Hilla, ten zuiden van Bagdad. Ook elders in Irak werden pelgrims gedood. Verbod op goktenten buitenland onwettig BRUSSEL - Het verbod in EU-staten op het aanbieden van gokken via internet vanuit een andere lidstaat is strijdig met het Europese recht. Dat stelt het Europees Hof van Jus titie. Lidstaten mogen buitenland se gokaanbieders slechts weren in geval van criminaliteit. HEL MAND Lashkar,' Kandahar Gah 50 KM den de belangrijke stad Musa Qala in en leverden Navo-militairen, met onder meer Nederlandse luchtsteun, slag rond de belangrij ke Kajaki-dam. Het veiligstellen van deze dam en de bijbehorende krachtcentrale is een van de be langrijkste doelen van Operatie Achilles. De centrale, die buiten werking is, zou een groot deel van Zuid-Afghanistan energie moeten gaan leveren. Op de bergtoppen hoog boven de dam vechten Britse troepen al maanden met Tali- ban-strijders. Hun zandzakken en moderne mortieren staan er tus sen verwoeste artillerie, lege hul zen en persoonlijke eigendommen - brillen en boeken - van Sovjetmi litairen die de stellingen in de ja ren '80 halsoverkop verlieten. De dam en de bijbehorende krachtcen- I** De NAVO-troepenmacht in Af- ghanistan begon gisteren een grote militaire operatie tegen de Talibanstrijders in de provincie Helmand. Doden door vallende rotsblokken in Turkije ISTANBOEL - In een discotheek in de Turkse regio Cappadocië zijn drie doden gevallen toen rotsblok ken op het dak van het gebouw in de stad Ürgüp stortten. De stenen gingen vermoedelijk schuiven door regenval. Het bij toeristen po pulaire Cappadocië staat bekend om zijn bizarre rotsformaties. Dode reporter Rusland onderzocht export MOSKOU - De Russische journalist die afgelopen vrijdag overleed on der niet opgehelderde omstandig heden, onderzocht Russische wa penverkopen aan Syrië en Iran. Dat meldden gisteren collega's van de zakenkrant Kommersant waar voor wijlen Ivan Safronov schreef Nederlanders bij Achilles Een deel van de staf bestaat uit Nederlanders, onder wie bevel hebber Ton van Loon (foto). Zes Nederlandse F-16 gevechts vliegtuigen voeren patrouilles uit en leveren luchtsteun. De 80 manschappen van de Ne derlandse Tijgercompagnie zijn vanuit Kandahar beschikbaar voor het offensief. Het Apache-detachement le vert luchtsteun vanaf de Neder landse bases in Uruzgan en Kandahar. Vijf Cougar-helikopters kunnen worden ingezet voor medische transporten. trale zijn al sinds hun bouw in 1975 strategisch. De Amerikanen legden het complex midden in de Koude Oorlog aan. In de jaren '8o, toen de Sovjetunie Afghanistan be zette, beschermden Sovjetmilitai ren de dam tegen aanvallen van de islamitische strijders. Ditmaal is de dam voor de Navo-missie Isaf cruciaal om de 'hearts and minds' van de lokale bevolking te win nen. De kleine aantallen Britse mi litairen die de dam het afgelopen jaar tegen aanvallen van Taliban beschermden, krijgen met Opera tie Achilles flinke versterking. Als het gebied van Taliban-strij- ders gezuiverd is, komt het uitein delijke doel - het afbouwen van de centrale - in beeld. Tot nog toe was het gebied te gevaarlijk daar voor. Amerikaanse en Chinese be drijven zijn van plan nieuwe en grotere hoogspanningskabels aan te leggen, dwars door Helmand naar Kandahar - gebieden waar op standelingen nu nog feitelijk de macht hebben. MOSKOU - Twee Amerikaanse vrou wen zijn in een Russische zieken huis opgenomen met verschijnse len van vergiftiging met de dode lijk stof thallium. Ze werden op 24 februari ziek, maar dinsdag beves tigden de artsen dat het gaat om thallium. De vrouwen verkeren niet meer in gevaar. Het gaat om een 48-jarige vrouw en haar 26-ja- rige dochter, voormalige Russische staatsburgers die in 1989 naar de VS emigreerden. Volgens radiosta tion Echo Moskvy is het onduide lijk hoe zij met het gif in aanra king kwamen. Het geurloze thal lium is in de Koude Oorlog door de Sovjetautoriteiten gebruikt om tegenstanders uit te schakelen. Met o.a. Rome, Orvieto, Perugia en Assisi Vertrek op vrijwel iedere dinsdag van 3/4 t/m 23/10 Supercompleet naar het hart van Italië! Want bij KRAS boekt u vanaf 599 een 8-daagse reis naar dit prachtige deel van Bella Italia. Bovendien is bij deze prijs ook 6 x ontbijt en diner inbegrepen. Het golvende groene heuvellandschap van Toscane en het bergachtige karakter van Umbriè vor men het decor voor indrukwekkende steden, die gelden als 'de schatkamers van kunst en cul tuur'. Vanuit onze gezellige vakantieplaats Bolsena, gelegen aan het gelijknamige meer, bezoeken we onder meer Perugia, de stad van de heilige Franciscus: Assisi, Tarquinia, de pausenstad Orvieto en niet te vergeten de Italiaanse hoofdstad Rome. Kortom; een pracht van een reis! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen, 6 x ontbijt en diner. Reisnummer EZ 24.017, zie www.kras.nl/24017 8-daagse vlïeg-/rondreis Italië Met o.a. Taormina, Palermo, Agrigento en Syracuse Vertrek vrijwel iedere woensdag van 11/4 t/m 17/10 Wat dacht u van een rondreis boordevol Siciliaanse cultuur? Die boekt u bij KRAS al vanaf slechts 699! Vele interessante steden wachten op u.We beginnen in Taormina.de stad die met recht de 'Parel van Sicilië' wordt genoemd. Daarna trekken we via het bedevaartsplaatsje Tïndari langs de noordkust van het eiland naar de 'gelukkige stad' Palermo. Natuurlijk bewonderen we hier het Noormannenpaleis met de mooie Dom. Nadat we Segesta hebben bezocht rijden we zuidwaarts naar tempelruïnes van Agrigento, die u werkelijk versteld zullen doen staan. Laatste hoogtepunt van de reis is Syracuse, met haar vele culturele schatten. En dit alles onder het wakend oog van de Etna... Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen, 7 x ontbijt en diner. Reisnummer EZ 24.128, zie www.kras.nl/24128 12-daagse bus-/rondreis Frankrijk en Italië Met o.a. Cap Corse, Ajaccio, Olbia en Bonifacio Vertrek op maandag van 30/4 t/m 10/9 Alweer zo'n prachtige rondreis van KRAS! Deze eilandentour laat u de vele gezichten zien van drie ware juweeltjes in de Middellandse Zee! We starten op Corsica met afwisselende natuur, eindeloze stranden en zowel Franse- als Italiaanse invloeden. Vervolgens verkennen we Sardinië, waar de rijken der aarde neergestreken zijn aan de fameuze Costa Smeralda.Tot slot Elba,'het eiland van Napoleon', waar we natuurlijk stilstaan bij de geschiedenis van deze kleine keizer. Kortom: een afwisselende rondreis vol hoogtepunten op het gebied van natuur, cul tuur en historie! En dit alles tegen een wel héél scherpe prijs! Dit mag u eigenlijk niet missen! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen, 11 x ontbijt en diner. Reisnummer EZ 24.014, zie www.kras.nl/24014 15-daagse vlieg-/rondreis Met o.a. IMapels, Pompei, Florence, Rome en Venetië Vertrek vrijwel iedere dinsdag van 17/4 t/m 23/10 Alle hoogtepunten van Italië in één fantastische rondreis! Vanaf Rotterdam vliegen we naar Rome, waar onze Grand Tour u allereerst meeneemt naar het veelbezongen Napels en het bedol ven Pompei. Via Tivoli en Bolsena rijden we naar het bedevaartsoord Assisi, de stad van de heili ge Franciscus. Na het hooggelegen Perugia door naar Ravenna, eens de hoofdstad van het West- Romeinse Rijk. Ook het belastingvrije ministaatje San Marino staat op het programma, net zoals het prachtige Venetië! Eenmaal in Toscane staan we uiteraard stil bij de steden Florence, Lucca en Pisa, maar ook Siena wordt niet overgeslagen. We eindigen tenslotte in het onnavolgbare Rome! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen, 14 x ontbijt en 12 x diner Reisnummer EZ 24.016, zie www.kras.nl/24016 boek online of bel 0900 - 9 69 7 SiSt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7