Buitenland Koninklijk eerbetoon voor tekenaar Asterix Ex-medewerker Bush hangt celstraf van 25 jaar boven het hoofd Veel doden door aardbeving op Sumatra Ervaar internetten met een simpele computer! Kom zaterdag kennis maken met Éi reed band Comfort! korting 6 Woensdag 7 maart 2007 PZC Waardering voor grote bijdrage aan culturele kennis Nederlanders. door onze correspondent Olivier van Beemen PARIJS - Striptekenaar en tekst schrijver Albert Uderzo (79) van de serie Asterix is gisteravond in Parijs benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Hij ontving die hoge Nederlandse onderscheiding voor zijn grote bij drage aan de geschiedkundige en talenkennis van Nederlanders - en uiteraard voor het plezier dat zijn oeuvre aan honderdduizenden Ne derlandse lezers heeft verschaft. Zij kunnen al sinds 1964 de avon turen van de dappere Galliër in vertaling volgen. Uderzo kreeg het lintje, dat zelden aan buitenlanders wordt uitge reikt, uit handen van de Neder landse ambassadeur Hugo Siblesz. Uderzo kreeg nog nooit zo'n hoge onderscheiding uit het buitenland en zei 'buitengewoon vereerd en geëmotioneerd' te zijn. „En dan te bedenken dat ik aan vankelijk alleen jonge Fransen wil de vermaken," zei Uderzo, die zich erover verontschuldigde dat hij vo rig jaar, toen bekend werd dat hij zou worden onderscheiden, niet naar Nederland had kunnen ko men. „Maar nu gaat het weer beter met de gezondheid en de hemel is me nog steeds niet op het hoofd gevallen", zei hij. Recensenten en talrijke lezers vinden dat de strip boeken sinds de dood in 1977 van tekstschrijver René Goscinny, sterk achteruit zijn gegaan, met als dieptepunt zijn vorig jaar versche nen album Het Geheime Wapen. Daarin wordt Gallië overspoeld door buitenaardse wezens. „Het is mijn probleem niet, maar dat van de recensenten", zegt hij. www.parijsblog.nl SOLOK - Aardbevingsslachtoffers worden in een tent be handeld in Solok op Sumatra. Het dodental door de krachtige aardbeving die het Indonesische eiland giste ren trof loopt gestaag op. Gisteravond plaatselijke tijd was sprake van zeker 82 slachtoffers. Honderden men sen raakten gewond. De schok van 6,3 op de schaal van Richter werd ook ge voeld in Maleisië en leidde tot de ontruiming van ge bouwen in Singapore. Doordat in het getroffen gebied de stroom- en telefoonverbindingen zijn uitgevallen, hebben de autoriteiten nog geen duidelijk beeld van schade en slachtoffers, zei de gouverneur van de zwaar getroffen provincie West-Sumatra in de krant Kompas. Het epicentrum van de beving lag vijftig kilometer ten noorden van de Sumatraanse hoofdstad Padang. foto Achmad Ibrahim/AP Libby verdoezelde rol in hetze tegen criticus van Irak-beleid VS door onze correspondent Frank Hendrickx Washington - Een voormalige me dewerker van het Witte Huis is gis teren in Washington veroordeeld wegens meineed, het afleggen van valse verklaringen en belemme ring van de rechtsgang. Lewis 'Scooter' Libby, een vertrou weling van vice-president Dick Cheney, heeft volgens de jury ge probeerd zijn rol in een smeercam- pagne tegen een criticus van de oorlog in Irak te verdoezelen. Libby, die de uitspraak aanvecht, hangt een gevangenisstraf van maximaal 25 jaar boven het hoofd. Het oordeel is een harde klap voor het Witte Huis. Alle ogen zijn nu gericht op vi ce-president Dick Cheney. Hij zou het brein zijn achter de door Lib- Schadevergoeding voor leed in de moederbuik by gevoerde lastercampagne tegen Joseph Wilson, een oud-ambassa deur die de regering beschuldigd heeft van manipulaties en leugens om de oorlog in Irak te verkopen. Libby heeft gedurende het gehele proces gezwegen over de rol van zijn baas. Cheney zelf zwijgt even eens. De zaak tegen Libby draaide in essentie op pogingen van het Witte Huis om een criticus van de oorlog het zwijgen op te leggen. Oud-ambassadeur Wilson consta teerde al voor de invasie dat de claim dat Irak probeerde verrijkt uranium te kopen in Afrika vals was. Hij was daarvoor op .onder zoek uit geweest in Niger. Zijn be vindingen werden genegeerd. Wilson maakte dat enkele maan den na de invasie bekend, toen dui delijk werd dat Saddam Hoessein geen massavernietigingswapens had. Cheney was woest over die onthulling. Libby begon vervol gens Wilson in diskrediet te breng en. Spanje wil treintunnel naar Marokko bouwen Ja, stuur mij een informatiepakket over Breedband Comfort van ZeelandNet. Naam: M/V Adres Telefoonnummer: Woonplaats: Stuur deze antwoordstrook vóór 1 april 2007 in een envelop (zonder postzegel) naar: ZeelandNet B V. Antwoordnummer 1459* 4460 VS Goes ^jZeelandNet sao paulo - In Brazilië krijgt een man een schadevergoeding van de Staat wegens psychisch letsel dat hij opliep als foetus. Zijn moeder, een guerrillastrijdster, werd in 1972 tijdens haar zwangerschap gefol terd. Joca Grabois (34) komt in aan merking voor een uitkering van ruim veertienduizend euro. rabat - De Spaanse regering wil dat er zo snel mogelijk een trein tunnel naar Marokko wordt aange legd. De tunnel zou onder de Straat van Gibraltar moeten lig gen. De Spaanse premier Zapatero heeft zich daar gisteren in de Ma rokkaanse hoofdstad Rabat per soonlijk sterk voor gemaakt. DELTA Turk leeft tien jaar met kogel in zijn hoofd istanboel - Zonder het te weten heeft een Turkse man tien jaar ge leefd met een kogel in het hoofd. Een hard voorwerp waardoor de man op 14-jarige leeftijd tijdens een voetbalwedstrijd werd getrof fen bleek een kogel te zijn. Artsen hebben deze verwijderd. Te koop: fossiel van zeldzame dinosaurus turnhout - Een Belgische profes sor verkoopt op internet twee zeld zame fossielen van een Ichthyosau rus, een zwemmende dinosaurus die zo'n 200 miljoen jaar geleden leefde. Wereldwijd zijn er van de diertjes slechts een honderdtal exemplaren gevonden. 11.00 tot 16.00 uur 4- 4 ZeelandNet Studio, Kamperland ff van ZeelandNet: Eenvoudige computer, de simPC Direct klaar voor gebruik Veilig en betrouwbaar Gratis internetcursus Installatie bij u thuis Snel internet Meld u nu aan voor de kijkdag op 10 maart via 0800-0700 (gratis). Öf vraag een informatiepakket aan met de onderstaande antwoordcoupon. www.breedbandcomfort.nl Breedband Comfort internet zonder zorgen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6