BZW bepleit nieuwe economische impulsen 15 ibuildings.nl Winstgevend digitaal zaken doen? De advocatuur het notariaat Een nieuw gezicht voor de Ondernemer No guts, no glory Synchro bedrijfsmakelaardij werkt met Real Next www.synchromakelaardij.nl Bel 0118 429550 of kijk op www.ibuildings.nl accountants adviseurs Tel 0113 - 23 94 00 www.ondernemendoejesamen.nl INFORMATIEBLAD VOOR ONDERNEMERS IN ZUIDWEST-NEDERLAND Op deze wijze kan ook meer wor den geprofiteerd van de aanwezi ge Haagse en Europese stimule ringsgelden, opdat ook in Zeeland van planstadium overgegaan kan worden naar uitvoeringsstadium. De uit Zuidzande afkomstige David Luteijn is eind vorig jaar Jelle Groenink opgevolgd als voorzitter van de BZW Zeeland. Luteijn kent het Haagse wereldje. De inmiddels 63-jarige Zeeuws- Vlaming was van 1983 tot 1995 Eerste Kamerlid voor de VVD, waarvan de laatste acht jaar als fractievoorzitter. Hij heeft een aantal zware staats commissies voorgezeten en was medio 2000, op uitdrukkelijk ver- Voorzitter David Luteijn van de BZW Zeeland. zoek van het kabinet, waarnemend Powered by Real Next Commissaris der Koningin in Zuid-Holland. „Het geeft kennis en ervaring van de Haagse contrei en. Ik ken het spel van de kabi netsformatie. Als fractievoorzitter van de Eerste Kamer heb ik bijvoorbeeld heel nauw samengewerkt met Frits Bolkestein. Eén van de zwakke punten in het Zeeuwse is dat maar weinig mensen de weg in Den Haag goed kennen. Van de geld stromen komt er veel te weinig in Zeeland terecht", aldus ir Luteijn. Hij studeerde agrarische economie en agrarisch recht aan de Landbouwuniversiteit in Wageningen en exploiteert, samen met zijn zoon, nog altijd een land bouw en recreatiebedrijf. Hij beklede onder ander bestuursfunc ties bij grote corporaties als Cebeko en de Rabobank en was van 2002 tot 2006 algemeen direc teur van Delta NV. Lees verder op pagina 3. Grieperige neushoorns De MKB'ers zijn het klop pend hart van onze economie. Het nieuwe kabinet legt onder meer prioriteiten bi j innova tie, ondernemen én de sociale samenhang. Er komen gunsti ge fiscale regelingen en micro kredieten voor starters, inno vatiesubsidies en meer over heidsopdrachten voor MKB'ers. Het vak onderne merschap wordt bevorderd in het onderwijs. De sociale samenhang krijgt o.a. gestalte doordat jongeren drie maan den maatschappelijke stage gaan lopen. Laat deze jonge ren hiervan één maand gebruiken om mee te lopen met een enthousiaste MKB ondernemer, die laat zien hoe boeiend het ondernemerschap is. Laat het onderwijs onder nemers binnen halen, die stu denten laten zien dat uitda gingen en het creëren van nieuwe producten leiden tot optimale geluksgevoelens. Alléén op deze manier schep je een basis om ondernemen én sociale samenhang op een effectieve manier te integre ren. Jongeren inspireren tot ondernemerschap begint namelijk met het doorbreken van de zekerheidscultuur, waarin jongeren kiezen voor banen bij grote organisaties. Deze keuze wordt mede bepaald door angst voor de toekomst. Het gaat primair om een cultuuromslag bij jon geren. Verheugend is de zeer sterke groei van het aantal Zelfstandigen Zonder Personeel (ZZP'ers). De kracht van ZZP'ers is dat ze beseffen dat alles te kopiëren is behalve je eigen mentaliteit en innovatiekracht. Het zal de komende jaren leiden tot steeds meer niche producten, die succesvol zijn door echt rekening te houden met de consumenten behoeften. Laat de stille revolutie van de ZZP'ers overslaan op jonge ren, die voor een leven met uitdagingen kiezen, in plaats van zich te laten leiden door schijnzekerheden. Let op de gezichten in winkelcentra, waarbij de dufheid van het werk uitstraalt op gezichtsuit drukkingen, die doen denken aan grieperige neushoorns. Geluk begint met uitdagin gen, niet met angsthazerij! Math Teeuwen 7 maart 2007 5e jaargang nummer 3 de Ondernemer is een commerciële uitgave van het advertentiebedrijf van Wegener Uitgeverij BN/DeStem I PZC de Ondernemer verschijnt maandelijks in een oplage van 77.000 exemplaren. Het zolang bepleite Zeeuwse Kennis- en Ontwikkelings bedrijf, de NV Economische Impuls Zeeland (EIZ), is per 1 maart officieel van start gegaan. Hierin partici peren provincie, gemeenten, kennisinstellingen en bedrijfsleven om vanuit een gezamenlijke visie Zeeland nadrukkelijker op de kaart te zetten. information technology

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67