Zeeland slagader Zeeland bloot 0 vaak tot file Stemmen Achtergelaten auto's taboe Meer ruimte bij indicaties hulp Nieuw geschiedenisboek nodig PZC Woensdag 7 maart 2007 3 schuwen." De daarop volgende uren zorgt de weginspecteur dat de toe- en afritten afgezet worden volgens een van de zestien regelsce- nario's voor de A58. Daarin is vast gelegd hoe het verkeer moet wor den omgeleid bij bepaalde calami- 'We werken nu aan veel uitgebreidere regelscenario's voor de A58 en de N59' teiten. Het volgende actiepunt is het inschakelen van een bergings bedrijf aannemers voor het repare ren van het wegdek en de geleide- rail en een schoonmaakploeg voor Regelscenario Rilland-Markiezaat het asfalt. En ondertussen vormt zich helaas vaak een file. Momen teel wordt nog met kleine omlei dingen gewerkt; vandaag bijvoor beeld nummer 2b, Rilland-Markie zaat. Heijdens: „Wij werken nu aan veel uitgebreidere regelscena rio's voor de A58 en de N59. Daar in wordt een veel groter gebied in de omleiding betrokken. We ge ven al vroeg aan dat er een blokka de komt en geven met tekstkarren enkele afslagen eerder een alterna tief. Het voordeel is dat zich niet meer zo snel een file vormt op de alternatieve route. Verder wordt ook de afstemming verbeterd met andere instanties, bijvoorbeeld in aangrenzende provincies." Het regelscenario Rilland-Markiezaat beschrijft een alternatieve route bij een calamiteit op de A58 richting Bergen op Zoom. Dit scenario is gisterochtend in werking getreden na het ongeluk met de vrachtwagen. 2> afrit 30: Hoogerheide 4 afrit 31Rilland e> jA58 Rilland' Voor de afzetting worden karren met pijlen geplaatst om het verkeer naar één rijbaan, en vervolgens naar de afrit te leiden. Bij een ongeval van langere duur, worden informatiepanelen geplaatst. Oude Rijksweg A4 Woensdrecht COMMENTAAR De provincie is onzichtbaar. Kabinet en Tweede Kamer zien we dagelijks op televisie, het gemeentebestuur beslist over onze stoep en achtertuin. Dat motiveert mensen meer tot stemmen dan een middenbestuur waarvan we de gezichten nauwelijks kennen. Laat staan dat we weten waarover de provincie gaat. Moeten we dan maar thuis blijven? Die vraag kan ook opkomen bij degenen die zich wel degelijk hebben verdiept in de verkiezingsprogramma's voor Provinciale Staten. Wat te doen als de partij waarop je doorgaans stemt in Zeeland meningen verkondigt die je niet kunt steunen? Over de WCT bijvoorbeeld, of over ontpoldering. Thuisblijven? Dat is altijd de slechtste keus. Wie niet stemt, heeft geen invloed. Een lage opkomst is een signaal zonder waarde. Hoe minder stemmen, hoe kleiner de legitimiteit van de partijen die in het zadel worden geholpen. Dan nog liever een proteststem. Op een regionale partij, al heeft die maar één standpunL Of toch een stem voor de Eerste Kamer, om de nieuwe regering te helpen of tegen te werken. Natuurlijk zijn de provinciale verkiezingen daar niet in de eerste plaats voor bedoeld. Maar als iedereen de uitslag van vandaag beschouwt als een opiniepeiling, dan mag de kiezer dat toch ook? Het blijft een stem die telt. Anders dan geen stem. Die telt nooit. MIDDELBURG - De provincie wil een einde maken aan auto's die on beheerd worden achtergelaten au to's op provinciale wegen. De wa gens worden weggehaald en opge slagen. De provincie zal wel probe ren de eigenaren te achterhalen. Volgens het provinciebestuur zijn auto's in de berm een gevaar. Gemeenten zoeken naar menselijker toets bij gunnen huishoudhulp. door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Door tijdelijk ruim hartiger om te gaan met toewij zing van huishoudelijke verzor ging willen de Zeeuwse gemeen ten voorkomen dat de WMO uit draait op massaontslag en ontregel de cliënten. De thuiszorgaanbieders krijgen tot 1 januari 2009 de tijd om hun over tollige verzorgenden in de ver- pleeg- en verzorgingssector of als zelfstandig alphahulp onder te brengen en extra alphahulpen te vinden. Ondertussen staan de ge meenten eerder dan nu huishoud hulp met zorg toe. Daarbij stude ren de gemeenten met de zorgaan bieders en het indicatieorgaan CIZ op een manier om de toewijzing van zorg meer op maat van de cliënt te maken. De overgangsafspraken gelden tot 1 januari 2009. Op 1 maart 2008 be kijken de gemeenten welke zorg verleners nog tijd nodig hebben hun organisatie aan te passen. ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen krijgt in elk geval extra tijd, zei voorzitter A. de Vries van het Col lege van Zorg en Welzijn gisteren. Directeur A. Schelfhout van ZorgSaam reageerde opgelucht na- Thuiszorgverleners krijgen twee jaar respijt om hun personeelsbe stand aan te passen. De verschui ving van zorghulp naar poets hulp blijft, maar wat afgezwakt. mens de zorgaanbieders. Het Kla verblad wil graag meekijken met het onderzoek naar een genuan ceerder zorgtoewijzing, stelde het platform voor zorggebruikers. Soms worden indicaties te snel af gedaan met eenvoudige hulp, ter wijl beginnende dementie of psy chische problemen meervoudige hulp gewenst maken, erkende De Vries. De gemeenten erkennen ook dat veel gebruikers van huishoudzorg in de WMO niet zelf de zaken kun nen afhandelen met hun hulp, zo als bij eenvoudige hulp moet. Het aandeel hulp met zorg is in de WMO echter blijvend kleiner dan in de AWBZ, waarschuwde hij. De Vries bestrijdt dat de zorg daarmee magerder wordt. „Ieder krijgt wat noodzakelijk is." door Ernst Jan Rozendaal KAPELLE - Het is tijd voor een geac tualiseerd standaardwerk over de geschiedenis van Zeeland. Dat kan gepresenteerd worden in 2014, als de provincie in haar huidige vorm 200 jaar bestaat. Die suggestie deed gedeputeerde H. van Wave- ren (cultuur) gisteren in Kapelle. Het uit de jaren dertig stammende Zeeland door de eeuwen heen van Van Empel en Pieters is volgens hem aan vervanging toe. Het pro vinciebestuur moet nu met voor bereidingen beginnen, wil de nieu we historie op tijd af zijn. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland j^mBmiÊÊiÊÊÊÊÊmÊÊBKKÊÊÊKÊImmÊBaKKKKÊÊÊKÊBÊBKÊtKÊSÊKÊÊÊKÊtÊtBBBtlBKSBnÊÊKKÊKHBBKKÊÊBÊBSaÊtmÊmm Door een ongeval op de A58 bij Rilland raakte een 47-jarige Poolse automobilist gewond aan zijn hoofd; de weg werd geblokkeerd, wat de hele dag over last veroorzaakte voor het verkeer. foto Roland de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3