Sport gered door Porto-doelman aanwinst voor het Zeeuwse biljarten pzc Woensdag 7 maart 2007 3 5 Champions League Achtste finales Valencia (Spa) - Inter Milan (Ita) 0-0. Scheidsrechter: Stark (Dui). Aantal toeschouwers: 50.000. Gele kaart: Canizares, Angulo (Valencia), Ibrahimovic, Cordoba, Maicon (Inter Milan). Liverpool (Eng) - FC Barcelo na (Spa) 0-1 (0-0). 75. E. Gud- johnsen 0-1Scheidsrechter: Fandel (Dui). Aantal toeschou wers: 41.000. Gele kaart: Arbe- loa, Sissoko, Pennant, Reina (Li verpool), Thuram (FC Barcelo na). Olympique Lyon (Fra) - AS Roma (Ita) 0-2 (0-2). 22. Totti 0-1, 44. Mancini 0-2. Scheids rechter: Gonzalez (Spa). Aantal toeschouwers: 40.000. Gele kaart: Tiago, Cris, Kallstrom, Fred (Olympique Lyon), Perrot- ta, Pizarro (AS Roma). Chelsea (Eng) - FC Porto (Por) 2-1 (0-1). 15. Quaresma 0-1, 48. Robben 1-1, 79. Ballack 2-1. Scheidsrechter: Ro- setti (Ita). Toeschouwers: 39.041. Gele kaart: Robben, Diarra (Chelsea), Quaresma, Fu- cile, Adriano (FC Porto). Programma achtste finales, woensdag: Arsenal-PSV (0-1), AC Milan-Celtic (0-0), Bayers München-Real Madrid (2-3). Manchester United-Lille (1-0). Alessandro Mancini van AS Roma viert feest nadat hij zijn ploeg op een 2-0-voorsprong heeft gezet in de uitwedstrijd tegen Olympique Lyon. De Romei nen verrasten favoriet Lyon door na een gelijkspel in Rome toch de kwartfinale te bereiken. foto Christophe Karaba kan deelnemers kiezen Nieuw team uit Kwadendamme is Zeeuwsche Eilanden lijk louter sterke deelneemsters aan het vertrek hebben. „Op veer tig uitvallers op de eerste dag zit ten we niet te wachten", meldde Lenstra. „We willen een spannen de strijd, met bekende equipes en grote namen. Dat kan wellicht ook met een peloton van honderd in plaats van 150 wielrensters." Tijdens de Ster Zeeuwsche Eilan den -een 2.2-wedstrijd van de UCI- zijn punten te verdienen voor de wereldranglijst. Onder meer T-Mobile (Judith Arndt, Su zanne de Goede, Chantal Belt man, Linda Villumsen), AA Cy cling Team (Kirsten Wild), DSB (Marianne Vos) en de nationale se lecties van Duitsland, België en Zwitserland hebben aangegeven te willen komen. Lenstra: „Onze wed strijd komt steeds op een hoger plan." Het is zelfs de bedoeling dat de Ster Zeeuwsche Eilanden in 2008 een wereldbekerwedstrijd wordt. „Als we fiat krijgen van de Rabo bank, onze hoofdsponsor, en ook de UCI en KNWU akkoord gaan, moet dat al zo snel kunnen", zei Lenstra. De editie van 2007 is op 21, 22 en 23 juni. Op de eerste dag is er een tijdrit van 7,2 kilometer in Vlissin- gen. Daarna volgen de etappes Middelburg-Vlissingen (135 kilome ter) en Kamperland-Renesse (139 kilometer). 's Lands Welvaren onderkomen voor ploeg rond Peter de Bree. door Joop van den Oudenhoven kwadendamme - Het Zeeuwse bil jarten krijgt er een positieve injec tie bij. Het team dat nu nog onder de naam BC Merwehof in de lan delijke kadercompetitie actief is, heeft vanaf volgend seizoen zijn thuishaven in Tapperij 's Lands Welvaren in Kwadendamme. De Zeeuwse topspeler Peter de Bree, rond wie het team voor een groot deel is opgebouwd, is con tent. „Ik speel nu zo'n vijftien jaar buiten Zeeland en zie een lang ge koesterde wens eindelijk in vervul ling gaan. Voor ons scheelt het tweewekelijks een lange^ autorit. Dat hadden we er wel voor over, maar er is niets beter dan in eigen omgeving te kunnen spelen. Dat komt ons en het biljarten in Zee land ten goede." Behalve teamcaptain en kopman De Bree uit Middelburg, die het 57/2 voor zijn rekening neemt en daarin 30.80 gemiddeld speelt, be staat het team uit Robert van Ste- vendaal uit Vogelwaarde (57/2-18.00), de enige niet-Zeeuw Toon Hermes (57/2-15.39), Sjaak Walhout uit Heinkenszand (38/2-12.64), Jan Goudzwaard uit Goes 38/2-9.20) en ]o Alleijn uit Vlissingen (38/2-7.77). Danny Wal hout uit Heinkenszand komt de ploeg volgend seizoen complete ren. Geen contract voor Human bij FC Teda goes - Een buitenlands avontuur is voor Arjan Human vooralsnog van de baan. De Middelburgse spits van ASWH liep onlangs in Zuid-Korea een week stage bij FC Teda, maar krijgt geen contract aangeboden van de Chinese club. Ger Lagendijk, die sinds de Chine se interesse de belangen van Hu- man behartigt, gaat nu kijken of een andere buitenlandse club geïn teresseerd is in zijn diensten. Friesinger richt zich op 1000 meter op WK salt lake city - Schaatster Anni Friesinger laat donderdag zo goed als zeker de 1500 meter op het WK afstanden in Salt Lake City schieten. De Duitse heeft na ziekte de training hervat, maar de ope ningsafstand van het WK komt waarschijnlijk te vroeg. Friesinger laat de ploegenachtervol- ging van zaterdag zeker schieten. Volgens haar coach Gianni Rom- me concentreert ze zich op de 1000 meter van zondag. Zwemrecord op WK is 19.500 euro waard parijs - Zwemmers die op de we reldkampioenschappen in Mel bourne een wereldrecord verbete ren, kunnen rekenen op een pre mie van 19.500 euro. Voor de po diumplaatsen is ook geld gereser veerd. De nummer één krijgt op de individuele nummers 9360 eu ro, de tweede plaats is goed voor 5460 euro en nummer drie wint 3900 euro. De winnende estafette ploegen krijgen 23.400 euro. Hei WK vindt eind maart plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37