Mourinho Akkoord over wielerronden is op drijfzand gebouwd Organisatie voor de Ster Korfbalvereniging Fortis zoekt zich suf naar een nieuwe hoofdtrainer Wildcard Skil in Vlaanderen Onzekerheid over Cannavaro 34 Woensdag 7 maart 2007 pzc Jaques Hanegraaf, de manager van wielerploeg Unibet.com, is woedend over het akkoord dat maandag gesloten werd. foto Jasper Juinen/ANP Unibet.com legt zich niet neer bij afspraken die zijn gemaakt. In de vermaakindustrie die wielren nen heet, kwamen de toneelknechten, zij die het podium inrichten, juist op tijd erachter dat het knap leeg blijft zonder acteurs. En dat het publiek niet graag naar grote leegtes kijkt. Maar iedereen op het toneel toelaten, dat was nu ook weer niet mogelijk. Het wielerseizoen 2007 lijkt dan ook geen blijspel te worden, maar een drama in -tig bedrijven. door Edward Swier den haag - Het leed is, zo werd al snel duidelijk, nog niet geleden. De internationale wielerbond UCI en de organisaties van de grote rondes begroetten het akkoord dat ze maandagavond laat sloten met veel aplomb. Parijs-Nice kan doorgaan, de Tirre- no-Adriatico ook. De basis voor een structureel akkoord is gelegd, roepen de partijen. Maar wie goed naar het bereikte resultaat kijkt, zal al snel concluderen dat er dit wielerseizoen nog heel veel hob bels op de weg liggen. De eerste breuk in het broze ak koord werd gistermorgen al duide lijk. Unibet.com legt zich niet neer bij de afspraken die de UCI met de wedstrijdorganisaties ASO, Unipu- blic en RCS heeft gemaakt. Mana ger Jacques Hanegraaf van de Zweedse formatie bereidt juridi sche stappen voor. Unibet.com kreeg - tegen betaling van een fikse som - van de UCI de twintigste ProTour-licentie, Asta- na ontving eerder nummer 19. De licenties zijn echter waardeloos, omdat de organisaties van de grote rondes niet meer dan achttien Pro- Tour-teams automatisch tot hun deelnemersveld toelaten. Voor de overige plekken op de startlijst wil len ze zelf wildcards uit kunnen delen. In het akkoord dat maandag avond werd gesloten is vastgesteld dat - zoals met name ASO eiste - slechts achttien ploegen recht streeks zijn toegelaten. De UCI heeft in dat opzicht bakzeil moe ten halen. Er is wel afgesproken dat de organisatoren 'met een posi tieve gedachte' wildcard-aanvra gen van Astana en Unibet.com zul- brugge - De Nederlandse wieler ploeg Skil-Shimano heeft een uit nodiging ontvangen voor de Ron de van Vlaanderen. De Ronde van Vlaanderen handelt volgens de afspraken van de ProT- our en heeft dus alle twintig ProT- ourteams aan het vertrek. Daar naast heeft de koersdirectie vijf wildcards uitgedeeld: aan Skil-Shi- mano, Landbouwkrediet, Chocola de Jacques, Team Wiesenhof en Tinkoff. Stef Clement hoopt zo snel moge lijk de training te hervatten. De Bredanaar keerde maandagavond terug uit Zwitserland waar hij bij een val in de GP Chiasso een ge broken nekwervel en een aantal ge kneusde ribben op. Clement is Ne derlands kampioen tijdrijden. len beoordelen. De kans is echter groot dat Astana - op basis van de aanwezigheid van onder anderen Alexander Vinokoerov - wel toe gang krijgt tot de wedstrijden in Frankrijk, maar Unibet niet. De drogreden: Unibet is een wedgi- gant en daarmee concurrent met de Franse monopolist Fran^aise des Jeux. Urenlang werd er maandag verga derd, maar Unibet.com is er dus niets mee opgeschoten. „Dit had den ze ook in een half uurtje kun- Jaques Hanegraaf: 'Dit hadden ze ook in een half uurtje kunnen besluiten.' nen besluiten", brieste Hanegraaf gisteren. De solidariteit van de ove rige ProTour-ploegen, die Quick Step-manager Patrick Lefevere de besprekingen met UCI en organisa ties liet voeren, is dan ook zeer be trekkelijk gebleken. In een wereld waar opportunisme hoogtij viert, mag dat eigenlijk ook helemaal niet verbazen. Theo de Rooij, directeur Rabo bank wielerploegen ziet dat an ders. Hij noemt de uitkomst bevre digend. „Ik denk dat Astana en Unibet in vrijwel alle koersen ge woon welkom zijn." De UCI en de organisaties haast ten in de gezamenlijk uitgegeven verklaring ook te verklaren dat ze zich altijd aan de afspraken kun- Souburgse club probeert vacature nu intern in te vullen. door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - Fortis heeft een probleem. De Souburgse over gangsklassen de hoogst spelende korfbalclub in Zeeland, heeft nog altijd geen hoofdtrainer voor het volgende seizoen. „De situatie is penibel", zegt inte rim-voorzitter Ad Vos. „We zijn in middels zo ver, dat we binnen on ze eigen vereniging aan het rond kijken zijn." Leonard Debbaut, de huidige coach, kondigde half januari aan nen onttrekken. „Als er mogelijk gerechtelijke belemmeringen drei gen zullen we ploegen niet uitno digen", heet het volgens de wed strijdorganisaties. De leiding van de wereldwieler bond liet weten de eenzijdige be slissing om niet alle Pro- Tour-teams toe te laten te betreu ren. De bond 'behoudt zich het recht voor toekomstige beslissin gen te evalueren en na te gaan in hoeverre ze reglementair zijn.' Het geeft maar eens aan hoe wan kel het nu bereikte evenwicht is. Ook al zegt de UCI tijdens de duur van het akkoord 'geen even tuele sancties op te leggen of maat regelen te treffen die een goed ver loop kunnen belemmeren', de spanning blijft. Het zou dan ook niet verbazen als het tot 21 okto ber 2007 gesloten akkoord voortij dig sneuvelt. UCI-voorzitter Pat McQuaid, die de hele affaire op de spits dreef door de organisaties van maffioos gedrag te beschuldigen, zal de ko mende maanden grote moeite krij gen om zijn positie te handhaven. Zijn ProTour bestaat nog, maar dat is ook alles. Hij mag zich er dan op beroepen dat er nu tenminste ge koerst kan worden, in Parijs-Nice, de Tirreno. En later in de Tour, Vuelta en Giro. Maar feit blijft dat dat toch vooral gebeurt volgens de regels zoals de organisaties die be dacht hebben. De ProTour bestaat nog, maar niet dankzij de beden kers ervan. dat hij in mei stopt. Hij heeft er dan in totaal vierenhalf jaar (in twee periodes) opzitten. Hij is toe aan een sabbatical year, liet hij des tijds weten. Het bestuur van Fortis nam zich na die aankondiging voor een nieu we hoofdtrainer buiten de club te zoeken. Het was rijd voor een fris se wind, vond ook de spelers groep. Maar die zoektocht is op niets uitgelopen. Zowel binnen als buiten de provinciegrenzen kreeg Fortis meerdere malen 'nee' te ho ren. Ad Vos: „Het aantal geschikte men sen is natuurlijk beperkt. Die capa bele trainers hebben we allemaal benaderd, maar of ze hadden al Ook Valencia en AS Roma naar laatste acht Champions League. door onze sportredactie LONDEN - Het weerzien met FC Porto is coach José Mourinho goed bevallen. De Portugese trainer won met Chelsea gisteravond met 2-1 van zijn voormalige club waar mee hij in 2004 de Champions League won. De zwaarbevochten zege, na een achterstand van o-i, was voldoende om de laatste acht te bereiken op het kampioenen bal. Het eerste duel twee weken ge leden in Porto eindigde in 1-1. Chelsea, met de herstelde Khalid Boulahrouz op de bank, domineer de in de eerste helft zonder te over tuigen. De thuisploeg dwong geen grote kansen af. Wel kreeg de on verbeterlijke Arjen Robben de gele kaart voor een opzichtige fopduik, die door de Italiaanse arbiter Ro berto Rosetti resoluut werd be straft. De stand was op dat mo ment al 1-0 voor Porto. Quaresma bekroonde na een kwartier een vloeiende aanval. De Engelse af weer, zonder de geblesseerde aan voerder John Terry, rammelde aan alle kanten. Met Obi Mikel voor Makelele trachtte Mourinho in de tweede helft zijn ploeg meer aanvals- kracht te geven. Binnen drie minu ten kwam Chelsea op gelijke hoog te, met dank aan Porto-doelman Helton. Hij verkeek zich volledig op een onschuldige stuiterbal van Robben, 1-1. De arme doelman was daarna de kluts kwijt. Hij deed rare dingen, maar kon weinig doen aan het beslissende doelpunt van Ballack in de 79e minuut, 2-1. In Lyon verraste AS Roma door met 2-0 van Olympique te win nen. Na de 0-0 in Rome was dat ruimschoots voldoende voor een plek bij de laatste acht. Roma koos direct voor de aanval. Nadat een doelpunt van De Rossi om onduidelijke redenen was afge keurd, kwamen de Italianen hal verwege de eerste helft; door een kopbal van Totti verdiend op voor sprong. Lyon kreeg vervolgens twee goede kansen op de gelijkma ker, maar Squillaci in Fred faalden. Daarop beliste Mancini vlak voor rust de wedstrijd door na een paar schitterende schijnbewegingen kei hard raak te schieten. In de twee een club of ze vonden Oost-Sou burg te ver rijden." En dus speurt Fortis nu intern naar een oplossing. Deze week wordt er nog een gesprek gevoerd met een kandidaat. „Uiterlijk eind maart weten we wie het is", verze kert Vos. „Dan willen we namelijk ons hele trainerscorps rond heb ben. En we willen voorkomen dat we nadien nog moeten gaan schui ven met personen." De interim-voorzitter acht het niet geheel uitgesloten dat Deb baut volgend jaar ook hoofdtrai ner is in Oost-Souburg. Vos: „Het is zeker geen ideale oplossing. En het is niet onze intentie om hem te vragen, maar zeg nooit nooit." de helft zocht Lyon, dat toen drie treffers nodig had, de aanval. De motivatie daalde echter naarmate de wedstrijd vorderde. Roma bleef betrekkelijk gemakkelijk op de been. Ook Valencia bereikte de kwartfi nale van het Champions-League- toernooi. Na een 2-2-gelijkspel in Milaan hield de Spaanse ploeg In- ter thuis op 0-0. Inter moest sco ren, maar speelde de eersre helft voorzichtig. Crespo en Ibrahimivic kregen goede kansen, maar misten beiden. Valencia speelde op de counter, maar kwam niet verder dan wat schoten van afstand. In de tweede helft voerde Inter de druk flink op en kreeg de ploeg een aan tal prima kansen. De Italianen kre gen de Spaanse muur echter niet geslecht. Overigens krijgt de wed strijd mogelijk een staartje. Spelers en begeleiders gingen na afloop massaal met elkaar op de vuist. MUNCHEN - Trainer Fabio Capello van Real Madrid weet nog niet of hij vanavond tijdens de uitwed strijd bij Bayern München over de Italiaanse verdediger Fabio Canna varo kan beschikken. De Italiaan liep gisteren tijdens de afsluitende training voor de return in de achtste finales van de Cham pions League een spierblessure op. Trainer Capello zag eerder David Beckham en Jose Antonio Reyes al geblesseerd afhaken. De Spaanse ploeg verdedigt in Duitsland een voorsprong van 3-2 tegen de ploeg van Mark van Bom mel. Louis Saha doet niet mee met zijn ploeg Manchester United in het duel met het Franse Lille. De aan valler is in afwachting van de uit slag van een scan die de ernst en aard van zijn blessure moet uitwij zen. Manchester United verdedigt voor eigen publiek een voorsprong van 1-0. Manager Alex Ferguson kan wel weer een beroep doen op Way ne Rooney. De aanvaller viel afge lopen zaterdag tijdens de competi tiewedstrijd tegen Liverpool uit met een beenwond, maar die is voldoende genezen. Driedaagse wedstrijd voor wielervrouwen zit nog altijd in de lift. door Roeland van Vliet GOES - Er komen momenteel zo veel aanmeldingen binnen voor de driedaagse vrouwenkoers Ster Zeeuwsche Eilanden, dat de Stich ting Wielercomité Koudekerke de ploegen kan selecteren op sterkte. „In mei gaan we bekijken welke teams in juni van ons mogen star ten", zei secretaris Cees Lenstra gis teren. „We hebben ruimte voor zo'n 25 ploegen, maar het kunnen er ook minder worden." Het organisatiecomité wil name-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36