Een zwarte bladzijde Beeld moet anatomisch correct zijn PZC Woensdag 7 maart 2007 29 Eerste bijeenkomst van Architectencafé middelburg - Kring Zeeland van de Bond van Nederlandse Archi tecten (BNA) houdt vandaag voor het eerst het Zeeuws Architecten café. Dat gebeurt tussen 17.00 en 19.00 uur bij CBK Zeeland, het cen trum voor beeldende kunst aan de Balans in Middelburg. Tijdens de eerste bijeenkomst, die open staat voor iedereen met inte resse in architectuur, laten enkele jonge en van oorsprong Zeeuwse architecten hun afstudeerproject zien. Ze vertellen ook hoe het hun sindsdien is vergaan. Ruim helft kaarten Concert at Sea al weg renesse - Er zijn al meer dan 30.000 kaarten verkocht voor de tweede editie van Concert at Sea, zaterdag 30 juni op de Brouwers- dam. Er zijn dit jaar in totaal 55.000 kaarten beschikbaar. De kaartverkoop begon vorige week zaterdag. Er blijkt ook volop belangstelling te zijn voor de spe ciale bussen die vanuit het hele land naar de Brouwersdam rijden. Dit jaar treden Blof, Trijntje Oos terhuis, De Dijk en VanVelzen op tijdens Concert at Sea. Een vijfde act wordt nog gezocht. Laatste voorronde wedstrijd Hooikoorts serooskerke (w) - In De Zandput in Serooskerke wordt vrijdag vanaf 20.00 uur de zesde en laatste voor ronde van talentenjacht Hooi koorts gehouden. De deelnemen de dansacts zijn: X'Press, Skillz, No Letting Go en Mixed Flavour. Bij de bands treden Latitude (vo rig jaar winnaar Kunstbende; mix van jazz en pop), IOOP (Neder landstalige cabaretrock) en Audio- Fungus (rock) aan. Tijdens het ju ryberaad speek de Brabantse punk rockband The Regiment. De finale van Hooikoorts is op 5 april. Dj Shinedoe draait op Groove to Chill vlissincen - Dj Shinedoe is vrij dag de hoofdact van de 26e editie van het dance-evenement Groove to Chill, vanaf 21.00 uur in het Ar senaaltheater in Vlissingen. De Amsterdamse werd in 2004 be kend met Dillema, dat een grote hit werd in Nederland en Duits land en op Ibiza. Dj Shinedoe verzorgt in Vlissin gen vanaf 23.30 uur een twee uur durend set fiinky techno. Daar voor draait het vaste duo Double RD. Groove to Chili wordt afgeslo ten door rijzende ster Invite. Johannes Passion in Geerteskerk Kloetinge kloetinge - De Christelijke Orato riumvereniging Goes (COV) voert zaterdag 17 maart de Johannes Pass ion van lohann Sebastian Bach uit. Het gezelschap wordt begeleid door het Dordts Kamerorkest. Het concert in de Geerteskerk in Kloe tinge begint om 20.00 uur. Vooruitlopend daarop vertellen germanist Rob van der Linden en COV-dirigent Mark Lippe zaterdag 10 maart over het leven van Bach en over de Johannes Passion. Deze bijeenkomst wordt gehouden in De Hoogte aan de Populieren straat in Goes. Aanvang: 14.00 uur. Ben Slingenberg: „In hun ogen vlamde de verontwaardiging over de dreigende uitzetting van een klasgenootje." foto Lex de Meester Ben Slingenberg schrijft boek over uitzetting van jonge asielzoekers. door Mieke van der Jagt goes - Over het hier en het nu gaat Vrije val, het nieuwste en zes de kinderboek van Ben Slingen berg uit Veere. Maar toch: een ge schiedenisboek. „Over een periode in de vaderlandse geschiedenis, die hopelijk snel achter de rug is." Over de uitzetting van asielzoekers gaat het, vanuit het perspectief van kinderen die zich niet kunnen voorstellen dat de vriendjes die ze al jaren kennen, zullen worden weggestuurd. „Een groep kinderen voor wie ik een praatje kwam hou den, vormde de aanleiding. In hun ogen vlamde de verontwaardiging over de dreigende uitzetting van een klasgenootje." Bij het schrijven van Vrije val kwa men een heleboel dingen uit het le ven van Slingenberg bij elkaar: de kinderen uit Roosendaal, het ver haal van een Somalisch jongetje dat hij als onderwijzer ooit in de klas had en het feit dat zijn doch ter als juriste bezig is met haar pro motie op het gebied van asielza ken. „Toch moest het niet alleen gaan over het schrijnende geval, maar veel meer over de emotie die zoiets in de samenleving veroor zaakt. Talloze kinderen hebben dat de afgelopen jaren aan den lij ve ondervonden. Ze hebben, net als de hoofdpersoon Floortje, mee geleefd met in hun ogen onmense lijke procedures, tussen hoop en vrees eindeloos moeten wachten en soms ook afscheid moeten ne men." Het proces om zijn boek drukklaar te krijgen, verliep aanmerkelijk moeizamer dan de vijf keren er voor. Slingenberg kreeg halverwe ge een herseninfarct. „Eerst dacht ik dat het een klein infarctje was, een TIA, zonder blijvende gevol gen. Maar het bleek dat ik hele maal niet meer kon lezen. Nu ja, wel woordbeelden herkennen, maar ik kreeg de zinnen niet meer aan elkaar. Alle prikkels van alle zintuigen kwamen snoeihard bin nen. Bij revalidatiecentrum De Lin- denhof in Goes hebben ze me ge leerd daarmee te leven, maar een boek afmaken bleek nogal een op gave. Gelukkig ben ik door mijn omgeving heel goed geholpen." De eerste exemplaren van zijn boek overhandigt de schrijver mor gen (19.30 uur) in De Drukkerij in Middelburg aan leerlingen van het Goese Lyceum. „Die weten waar het over gaat. Zij gingen vorig jaar de straat op om uitzetting van hun medeleerlingen, Olga en Jordy Matondo, te voorkomen" Slingenberg is er niet gerust op dat een generaal pardon een einde zal maken aan de zwarte bladzijde in de Nederlandse geschiedenis. „Er blijven mensen en kinderen op de vlucht die geen kant op kunnen." Ben Slingenberg, 'Vrije Val', met illus traties van Iris Boter. Uitgeverij Mo zaïek, 10,90 euro. Drie exposanten uit Land van Hulst in galerie Post Art. door Anita Tournois HULST - De beelden van Marlies Boddaert, een van de drie Hulster- se exposanten in galerie Post Art, verraden een bijzondere belangstel ling voor de menselijke figuur. Een specifiek voorbeeld zijn de drie mannetjes die reikhalzend voor het raam staan. Dit bronzen beel dentrio, getiteld Uitbraak, vormt zo een fraaie en stille wenk voor de toevallige passant. Boddaert werkt zowel figuratief als geabstraheerd. Het merendeel van haar werk vertoont een voorkeur voor het menselijke lichaam. „Ana tomisch moeten mijn beelden cor rect zijn. Botstructuur en spieren, alles moet kloppen", licht ze toe. Omdat steen niet haar materiaal bleek, werkt ze in zwarte was, waarna de modellen in brons wor- lichaam een grote bron van inspira tie. Zij werkt juist graag in klei en steen, voornamelijk hardsteen en speksteen. Glad gepolijste, vloeien de en strakke vormen kenmerken haar werk, te zien in een beeld als Trots. Narda Wilken is onlangs verhuisd van Graauw naar Hulst. In haar kleurrijke schilderijen, vaak met een lichte of witte kern en ver werkt in diverse technieken, wor den vrouwenfiguren afgebeeld rond thema's zoals vrijheid, een heid en gelijkheid. Veel van haar werk kent een symbolische onder toon, zoals bijvoorbeeld Westen en Oosten en Geborgen of verborgen. Landschappelijke elementen of het heelal zijn abstract geschil derd. Wilken: „Mijn werk ontstaat onder mijn handen. Ik begin ge woon en zie wel wat er gebeurt." Expositie t/m 18 maart in Post Art, Minderbroederstraat 3, Hulst. Geo pend: vr.-zo., 13.00-17.00 uur. Een bronzen sculptuur van Marlies Boddaert met op de achtergrond een schilderij van Narda Wilken. foto Peter Nicolai den gegoten. Zoals La Belle, een magere, krachtige vrouwenfiguur in beweging en geïnspireerd door een levend model. Bijzonder fraai afgewerkt is een buste met opge werkte bustier en tanga, volledig verwerkt in brons. Ook voor José de long, geboren Brabantse en al vijftien jaar wo nend in Hulst, is het menselijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31