;:rz.rkd Fusie Woongoed van de baan Half miljoen voor betere jeugdzorg op Schouwen De Blikvanger focust op Michiel de Ruyter Marktbericht Het draait niet meer zo lekker WPZC Woensdag 7 maart 2007 25 door Harmen van der Werf YERSEKE - Kokkelvisserij in de Oos- terschelde heeft najaar 2006 geen nadelige gevolgen gehad voor na tuurwaarden. Dit blijkt uit onder zoek door het wetenschappelijk in stituut NIOOCEME in Yerseke. Twee keer zijn onderzoekers op pad geweest op de Slikken van de Dortsman bij Stavenisse, kort voor én zes weken na de visserijactivitei ten. Ze hebben tientallen mon sters genomen om een beeld te krijgen van veranderingen in het bodemleven en de bodem samenstelling. Om goed te kun nen vergelijken is in beviste en in niet-beviste gebieden bemonsterd. De producentenorganisatie kokkel visserij, opdrachtgeefster van de studie, bracht de resultaten giste ren naar buiten. Die zijn positief voor de kokkelsector. Zes weken na het bevissen bleken er geen duidelijke verschillen te be staan tussen beviste en niet bevis te gebieden. Zowel wat betreft bo demleven als -samenstelling. Al leen waar gevist was, lagen logi scherwijs veel minder grote kok kels. GOES Prijzen in euro's. Aardappelen: Frites geschikt uit de schuur 27,00-30,50 export uit de schuur 22,00-24,00 Uien: zaaiuien droog uit de schuur tot 30% grof 18,50- 22,00 tot 60% grof 22,00-24,00. Granen, zaden en peulvruchten: tarwe maal 139,00 per ton; tarwe voer 139,00 per ton; brouwgerst 188 per ton; blauw maanzaad 1650 per ton; karwij 575 per ton; bruine bonen nieuwe oogst, goede kwali teit 600-700 per ton; capucijners 190 per ton. Hooi en stro: veldbeemd droog uit de schuur 45,00 per ton; Engels raai grote pakken gesneden droog uit de schuur 35,00-42,50 per ton; Engels raaikleine pakken droog uit de schuur 55,00-60,00 per ton; ger stestro grote pakken droog uit de schuur 40,00-45,00 per ton; gers testro kleine pakken droog uit de schuur 55,00-62,50 per ton; tarwe- stro kleine pakken blank 72,50-85,00 per ton; tarwestro gro te pakken blank 60,00-70,00 per ton; tarwestro bruin 45,00-55,00 per ton. Fel verzet van voltallig personeel Clavis geeft de doorslag. door Wout Bareman TERNEUZEN - De fiisie van Woon goed Middelburg met Woonstich- ting Clavis in Terneuzen is van de baan. Het personeel, dat zich eens gezind tegen de krachtenbunde ling verzette, beloonde die mede deling van Clavis-directeur E. van Exter gisterochtend met applaus. Clavis gaat nu onderzoeken welke samenwerkingsmogelijkheden er in Zeeuws-Vlaanderen liggen. Directeur E. de Ceuster van Woon goed Middelburg reageerde teleur gesteld op het besluit. „Een fusie leek ons goed voor beide partijen. Het is erg jammer dat het is afge ketst. Het was nog maar een voor nemen, dat nader onderzocht dien de te worden, maar zelfs een derge lijk onderzoek stuitte op weer stand. Het gebrek aan bereidheid om daaraan mee te werken, heeft me wel enorm verbaasd. Ik heb niet de indruk dat met name een fusie met 'Middelburg' onbespreek baar was. Volgens mijn inschatting was de weerstand gericht op élke partij van buitenaf" Clavis-directeur Van Exter zag het verzet tegen de fusieplannen de af gelopen maanden naar eigen zeg gen gestaag groeien. „Ik ben uitein delijk tot de conclusie gekomen dat we langs deze weg niet de toe komstplannen konden verwezen lijken, die ons voor ogen stonden. Van die weerstand - en niet alleen bij het personeel, maar ook buiten de organisatie - ben ik wel ge schrokken. Het negatieve gevoel ten opzichte van 'Middelburg' zit zo ontzettend diep... het is pure emotie." Volgens hem moet nu eerst de rust in de organisatie terugkeren. Daarna echter moet een gedegen toekomstvisie worden opgesteld, met een breed draagvlak. „We De fusie tussen Woongoed Mid delburg en Clavis is afgeketst. Het personeel van Clavis stond niet achter de fusieplannen. Woongoed is teleurgesteld. moeten de komende tijd duidelijk formulieren wat Clavis verder wil, niet alleen op financieel gebied en wat woningbouw betreft, nee, een totaalbeeld." Want Van Exter is er nog steeds van overtuigd dat een goede fusiepartner onontbeerlijk is om problemen op de woning markt het hoofd te bieden. Voorzitter J. van Dixhoorn van de ondernemingsraad van Clavis vindt dat de oplossing nog steeds heel erg voor de hand ligt: samen werking, eventueel ooit uitmon dend in een fiisie met Woongoed Zeeuws-Vlaanderen en de woon- stichting in Hulst. Die drie zouden heel Zeeuws-Vlaanderen bestrij ken en samen ook financieel een vuist kunnen maken. RILLAND - Het is met windmolens net als met mensen; naarmate de leeftijd vordert, draait het soms niet meer zo lekker. De turbines bij de Kreekraksluizen bij Rilland behoren tot de oudste in Zeeland en daarom is het niet zo vreemd dat sommige er soms even geen zin in hebben. Afge lopen weekend stonden de rotorbladen van tien molens stil en ook gisteren draaiden niet alle tur bines op volle toeren. Delta onderzoekt of de zes entwintig turbines nog toekomst hebben of dat ze beter vervangen kunnen worden door veel mo dernere varianten. foto Dirk-Jan Gjeltema RENESSE - Blikken met windjam mers, schatkistjes van metaal, ca- caoblikken geïllustreerd met fraaie schepen, kruidenblikjes uit 'De Oost' en twee historische schepen zijn onderdeel van een kleine extra expositie die museum De Blikvanger in Renesse wijdt aan Michiel Adriaanszoon de Ruyter. Gastvrouw Annemarie Heiligers besloot met deze wisseltentoon stelling spontaan in te spelen op het herdenkingsjaar voor deze na tionale, van oorsprong uit Vlissin- gen afkomstige, zeeheld. Het de Ruyterjaar in het kader van zijn vierhonderdste geboortedag biedt tal van vieringen en evenementen in den lande. De collectie van het oude blikken- museum biedt voorwerpen ge noeg voor de inrichting van een kleine themapresentatie. Het thema van het open museum weekend op 14 en 15 april luidt dit keer 'De kunst van het waarne men'. Heiligers biedt de bezoekers derhalve de mogelijkheid de collec tie te bekijken, maar ook te horen door middel van zeemansliedjes en te ruiken met behulp van zand, schelpen en kruiden. De Blikvanger is geopend op dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur, op woens dag van 14.00 tot 17.00 uur en op de zondagen 18 maart en 15 april van 13.00 tot 17.00 uur. Hulpverleners gaan samenwerken in aanpak gezinsproblemen. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Het mag nooit meer voorkomen dat vijf hulpverleners rondom een gezin actief zijn, zon der dat ze van elkaar weten wat ze doen." Kernachtiger kan wethou der G. Houtekamer het doel van een gisteren gepresenteerd project niet uitleggen. De gemeente Schouwen-Duive- land en de provincie Zeeland leg gen samen een half miljoen euro op tafel om de jeugdzorg te coördi neren en een Centrum voor Jeugd en Gezin te openen. De gemeente neemt hiervan ruim twee ton voor haar rekening. Bij het Centrum voor Jeugd en Ge zin worden gezinsproblemen gesig naleerd en vervolgens wordt de hulpverlening gecoördineerd, zo dat het gezin niet meer van het kastje naar de muur wordt ge- De provincie en de gemeente trekken samen een half miljoen euro uit om de jeugdhulp te ver beteren. Het Centrum Jeugd en Gezin krijgt een spilfunctie. stuurd. In de gezamenlijke aanpak wordt onder meer geprobeerd tij dig problemen te signaleren, op- voedingssteun te verlenen, school uitval te voorkomen en zowel het pesten op school als het huiselijk geweld aan te pakken. In 2012 moe ten deze doelen in Zeeland bereikt zijn. Het gisteren beschikbaar gesteld half miljoen dekt tot 2009 de kos ten. Schouwen-Duiveland is de eerste Zeeuwse gemeente die de jeugdzorg op deze manier aan pakt. Elk half jaar komt er een ge meente bij die op deze manier gaat werken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27