eeland 'Een werkstuk wordt een website, een spreekbeurt een powerpoint' V Bewoners blijven in dorp XYPis hoofdact Vlissings festival Man staat terecht voor seksueel misbruik PZC Woensdag 7 maart 2007 23 Silvano van der Maale geeft lerares Karin van Opdurp instructies. „Het is in de bovenbouw heel gewoon dat leerlingen iets aan een leraar uitleggen." foto Ruben Oreel Souburgse basisschool genomineerd voor titel ICT-school van het jaar. door Ronald Huissen OOST-SOUBURG - „Als ie fout is, valt ie er vanzelf vanaf." De io-jari- ge Jordy uit groep zeven sleept met de muis schilderijen naar spij kers en oefent zo zijn woorden schat. Bij elke afbeelding op een schilderij hoort een woord, dat weer onder een spijker staat ver meld. Zo is er voor elk vak een an der 'spelletje'. „Mijn favoriete is Techniek en Kasteel, ik laat het wel even zien." Daarop volgen binnen een paar se conden zo'n vijf schermen waar hij met een flinke vaart doorheen klikt. „Na schooltijd speel ik liever buiten, thuis gebruik ik de compu ter vooral voor mijn typecursus." Acht jaar geleden begon basis school De TVveemaster in Oost-Souburg aan het eerste ICT-project, vertellen directeur Jo hn Eckhardt en lerares Karin van Opdurp. „Destijds begonnen we in groep zes met Windows. Dat de den we op afdankertjes van de Be lastingdienst of van werkgevers van ouders." In de loop der tijd zijn niet alleen de computers snel ler geworden. „Nu beginnen we in groep vier met de basis van wer ken op de pc, maar in de boven bouw is het heel gewoon dat leer lingen iets aan een leraar uitleg gen." Eckhardt haalt een recent on derzoek over kinderen en ICT aan. Tot hun vijfde jaar leren kinderen dingen van hun ouders. Daarna gaan ze bij vriendjes te rade. Rond het achtste jaar is het niveau be reikt waarop kinderen hun ouders dingen gaan uitleggen. „Kinderen leren wat ICT betreft veel sneller en makkelijker van el kaar dan van een ouder of leer kracht. Zoiets gaat automatisch, dus doet de leerkracht een stapje 'In de klas leer je meer, maar op de pc oefen je juist wat je hebt geleerd' terug, hoewel die natuurlijk nog steeds de structuur in het leerpro ces aanbrengt." Deze vooruitstrevende houding le verde De Tweemaster een nomina tie voor ICT-school van het jaar op. De pc's in het gebouw zijn deels door de overheid gesubsidi eerd vanwege een leermethode die gebaseerd is op werken met ICT. Die wordt regelmatig bijgesteld. „Een werkstuk wordt een website en een spreekbeurt een power- pointpresentatie." Centraal blijft de zelfstandige rol van de leerling. „)e kunt als onderwijs niet meer zeggen: 'wij leren jullie dit.' Kinde ren zijn zeer goed in staat zelf in formatie op te zoeken en die te ge bruiken." Dat geldt ook voor Jor dy, die zijn werkstuk over Boed dha laat zien. „Meestal vind je al les wel met Google." Ook wordt nog Wikipedia genoemd. Hij zou toch liever niet alles op de pc doen. „In de klas leer je meer. Op de pc leer je ook wel, maar je oe fent vooral dingen die je al eerder in de klas geleerd hebt." Vandaag wordt bekendgemaakt of De Twee master zich ICT-school van het jaar mag noemen. Eerste Kidsconcert op 14 april in Baskensburg in Vlissingen. VUSSINGEN - XYP komt naar Vlis- singen. De Nederlands-Britse groep is de hoofdact van het eerste Kidsconcert dat in Sporthal Bas kensburg wordt gehouden. Verder zijn er optredens van Bo 8c Moni ca en de Kleppetband met kinder komiek Frenkel. De single Body to body van XYP stond januari op nummer één in de Nederlandse Top 40. Het num mer staat nu op nummer elf. De andere single, Confessions staat op nummer veertien in de hitlijst. XYP is vorig jaar opgericht. Take That-zanger Gary Barlow was een van de initiatiefnemers. Hij zingt trouwens niet mee. Bo 8c Monica is een Nederlandse meidengroep. Bo en Monica be staat uit Noi Pakon (Bo) en Ingrid Jansen (Monica). Ze speelden mee in de televisieserie TopStars. In april 2006 brachten ze hun eerste single Gonna be a star uit, gevolgd door This is how we party in augus tus. De Kleppetband speelt kinderre pertoire, van onder andere VOF-de Kunst, K3 en Jan Smit. De schoolklas die de 'Kidscontest' wint, mag samen met de band het lied Liedmachien zingen. Het Kidsconcert duurt van 16.00 tot 18.30 uur. Kaartverkoop vanaf 17 maart via www.uitinvlissin- gen.nl. Verder zijn kaarten te krij gen bij onder andere Jamin in Mid delburg en de Enteny-winkels. Stem 7 maart VVD! Bewoners Schoolstraat in Arnemuiden krijgen tijdelijke woning. door Nadia Berkelder arnemuiden - Alle mensen die moeten verhuizen, omdat hun wo ning in de Schoolstraat in Arne muiden wordt gesloopt, krijgen een tijdelijke woning in het dorp. Dat beloofde de Woningbouw Ver eniging Arnemuiden gisteravond tijdens een informatieavond. In Ar nemuiden komen regelmatig huur woningen vrij. Een halfjaar voor dat de sloop begint, worden die ge reserveerd voor mensen uit de Schoolstraat. In de Schoolstraat komen acht se niorenwoningen en zestien hui zen die makkelijk aan te passen zijn als mensen zorg nodig heb ben. De huidige woningen zijn vol gens de woningbouwvereniging in een te slechte staat. Renovatie van de woningen zou duurder uitpak ken dan nieuw bouwen. Boven dien zouden de huizen dan niet ge schikt gemaakt kunnen worden voor ouderen. De seniorenwonin gen krijgen een badkamer en een slaapkamer op de begane grond. De straat zelf wordt iets breder, zo dat er ruimte ontstaat om te parke ren. Dat betekent dat de achtertui nen van de nieuwe huizen kleiner worden. „Daar ben ik niet blij mee", zei een bewoonster. „We houden maar vijf meter over." G. van Driessche van Marsaki - de ontwikkelaar die de plannen voor de woningbouwvereniging maakt - zei met de wensen van bewoners rekening te willen houden bij het uitwerken van de plannen. Eigenlijk was het ook de bedoeling een rijtje huizen aan de Burge meester Langebeekestraat te slo pen. Die liggen net om de hoek van de Schoolstraat. Dat is voorlo pig van de baan, zei Van Dries sche. Voor die huizen worden pas plannen gemaakt als duidelijk is of Arduin vertrekt. Die zorginstelling zit in de oude school achter het blok huizen. „We kunnen dat in de toekomst beter ontwikkelen als we dat nog even laten staan." Het is de bedoeling dat in het na jaar van 2008 de eerste huizen wor den gesloopt. T\vee jaar later moe ten alle woningen klaar zijn. door Frank de Klerk den haag - Hofaanklager van Belzen was aanvankelijk van plan in hoger beroep een lagere straf te eisen dan de vier jaar gevangenis straf waartoe een 47-jarige man uit Ovezande door de Middelburgse rechtbank was veroordeeld we gens seksueel misbruik en bezit van kinderporno. Toen de hofaan klager gisteren de verdachte hoor de praten over zijn zedenmisdrij ven eiste zij echter toch vier jaar gevangenisstraf. De verdachte vertelde dat hij de verzameling van honderden naakt foto's van zijn minderjarige doch ter niet had gemaakt uit seksuele interesse maar voor een vergelij kende studie van de anatomie. De ellende begon met het overlijden van de vrouw van de Ovezande- naar in december 2002. Volgens de man zocht hij uit verdriet toenade ring tot zijn dochter. Hij vroeg zijn dochter zich uit te kleden en pleeg de ontucht met haar. Ook maakte hij naaktfoto's van haar. De belangstelling bleef niet beperkt tot de dochter. Een vrien dinnetje zei dat de man in de loop van 2005 ook haar ging misbrui ken. De zaak kwam aan het rollen toen de dochter last kreeg van eet stoornissen en de pleegmoeder, waar zij door de week verbleef, aan de bel trok. Uitspraak volgt over 13 dagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25