kies en stem PZCI21 Veere op slot voor meer commercie VANDAAG! Uitslagenavond Statenverkiezingen bij Omroep Zeeland Cabaretier 27 33 Der Boede nog twee jaar bewoond Gemeente weert horeca en detailhandel uit woningen in stadskern door Henk Postma VEERE - In een monumentenstadje als Veere past geen lawaaierige commercie. Winkeltjes zijn er al genoeg, vindt het gemeentebe stuur. Er wordt alleen nog 'enige beheerste' uitbreiding toegestaan van horeca. Maar dan enkel in pan den die al in gebruik zijn als hotel dependance of winkel. Omwonen den mogen daar dan geen hinder van ondervinden. Speciaal voor de detailhandel en de horeca in het stadje Veere heb ben burgemeester en wethouders een kadernotitie gemaakt. Die on derkent twee sfeerrijke centrumge- rjl De twee drukste stukjes Veere tellen genoeg winkeltjes. Er is al leen nog ruimte voor wat meer horeca. Daar mogen geen wonin gen voor worden opgeofferd. WCT te grootschalig voor Zeeland Aantasting Rust, Ruimte en Toerisme Overvolle wegen - files Overlast treinen en wachttijden spoor Minimale werkgelegenheid. - Meerdere alternatieven aanwezig - Stem daarom de volgende partijen: ChristenUnie, D66, Groen Links, SP of Zeeuws Belang! biedjes: de Kaai en de Markt. Het is daar aangenaam toeven. Dat komt, concludeert het college, door de evenwichtige menging van wonen met een relatief klein schalig aanbod van horeca en de tailhandel. Dat wil men graag zo houden. Onlangs nog wees de gemeente raad de ontwikkeling van horeca en detailhandel van de hand op het terrein Marina Veere. Er kan nog wel iets gebeuren op het Oran jeplein. Maar dat moet dan wel passen bij de sfeer van de stad. Dankzij het toerisme floreren in het stadje winkeltjes in sectoren als kleding en mode, kunst en an tiek, luxe en huishoudelijke artike len, of hobbybenodigdheden. Maar voor hun dagelijkse bood schappen zijn de bewoners aange wezen op winkels elders. Misschien, oppert het college, zou een supermarkt niet misstaan. Maar die zou dan wel een mi ni-omvang moeten hebben. Te denken valt aan uitbreiding van de bakkerswinkel. Mocht ergens in het stadje een mini-supermarkt in pasbaar zijn, dan zal de gemeente proberen te bedingen dat die niet alleen op toeristen mikt, maar het hele jaar door openblijft. Veere telt nu een dertigtal win kels. De twee centrumgebiedjes, de Kaai en de Markt, herbergen de meeste detailhandel. Daar is geen ruimte meer voor uitbreiding. Wat daar nog woonhuis is, moet woon huis blijven. Op het drukste deel van de Kaai zijn zelfs al wat te veel panden bij de commercie in ge bruik: meer dan de helft. De stroom toeristen en de jachtha ven rechtvaardigen nog wel enige uitbreiding van de horeca. Maar daar mogen geen woningen voor worden opgeofferd. Op de Markt kunnen nog maximaal twee win kels worden veranderd in een hore cabedrijf Verder mogen winke liers een klein deel van de zaak, hooguit een kwart, inrichten als lunchroom, cafetaria of ijssalon. woensdag 7 maart Uitslagen, analyses en commentaren Vanaf 20u30 rechtstreeks vanuit het Provinciehuis in Middelburg op televisie, radio, teletekst en internet www.omroepzeeland.nl KOUDEKERKE - In de hoogtijdagen van het zorgcomplex woonden 380 cliën ten in Der Boede; nu nog 180. Het hoofdgebouw, dat dankzij een restaura tie in oude glorie is hersteld, staat te koop. Het complex had dit jaar leeg moeten zijn, maar dat zal door vertraging bij nieuwbouw wel 2009 worden. De bewoners verhuizen naar kleinere woonvormen. foto Ruben Oreel www.zeeland.nl/verkiezingen VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN ZEELAND 7 MAART H Provincie Zeeland 2EEUVVSE Tip? redactie@pzc.nl Hij staat voor de keuze van zijn leven, die vijftienjarige leerling van een middelbare school in Goes. Wat wordt hetDe keuze is uit de profielen 'cultuur en maatschappij' of'economie en maatschappij', want bèta-vak ken zijn niet zijn sterkste kant. 'Wat wil je later worden?', klinkt de ouderlijke vraag. 'Cabaretier', geeft hij als antwoord. 'Ja, ja, weet je dat er daar al zoveel van zijn. En dat de meesten nauwe lijks bekend zijn. Noem er eens een paar.' 'Theo Maassen, Youp van 't Hek, Geert Wilders.' Hij laat een stilte vallen. 'O nee, Wil ders valt af, das een serieuze.' Conflict over pensioen ambulancepersoneel Woensdag 7 maart 2007 Barcelona ondanks zege uitgeschakeld in Champions League Tip? redwalch@pzc.nl is nu Stemmen tegen y^eWCT V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23