Techniek is stiefkind school Vandaag is bij u de Ondernemer bezorgd Ondernemer Routepaneel voor A58 Russen illegaal op vissersschip Gezinsdrama eist drie levens PBsnsa HARTJE TIROL Woensdag 7 maart 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 56 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85www.pzc.nl Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 Heeft u de Ondernemer niet ontvangen? Bel gratis met lezersservice: 0800 - 0235444 |_55£_ boek online J Plu of bel 0900 - 9697 INCLUSIEF: reis per bus, verblijf in Gasthof Linde, 7 x ontbijt en diner, 1 x lunch, Nederlandssprekende reisleiding, beschreven programma Mei v.a.€399 Aug. v.a.€429 Juni v.a.€429 Sept. v.a.€429 Juli v.a. 429 Prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 2 pers. i Reisnr.SZ 24.623,zie www.kras.nl/24623 GOES - De melding van wegafslui- tingen en omleidingsroutes op de A58 wordt verbeterd. Rijkswater staat wil 'dynamische routepane len' installeren; die waarschuwen naderend verkeer voor ongeluk ken of andere problemen. pagina 2/3: ongeval legt zwakte slag ader Zeeland bloot VLISSINGEN - De Koninklijke Mare chaussee zet vóór zaterdag 31 Russi sche zeelieden uit. De mannen zijn afgelopen vrijdag in Vlissin- gen-Oost aangehouden aan boord van het vissersschip MS Franziska. Zij worden verdacht van illegale ar beid. De boot ligt voor reparatie bij de werf Scheldepoort. Tijdens een controle bleek dat 31 van de 5t bemanningsleden geen vergun ning hadden om in Nederland te mogen werken. De eigenaar van het schip hangt een boete van 248.000 euro boven het hoofd. HENGELO - Bij een familiedrama in de Gelderse plaats Hengelo zijn een moeder en haar twee zoons (9 en 11) omgekomen. De vader is gis terochtend zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht en later op de dag aangehouden. De politie vond de slachtoffers in hun woning aan de Oranjehof Over de toedracht is nog weinig bekend. pagina 5: een gewoon gezin ledereen moet stemmen uvMMïuurm §MMmm De jaarlijkse APK-keuring moet blijven K&SE9HH 52% EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Econo mie: 12 en 13; Beurs: 14; Weer: 18, Strips: 19; Cultuur: 29; Agenda: 32; Televisie: 38 en 39. KOUDEKERKE - De strijd om de kiezer is gestre den. Na weken van campagne voeren kunnen de partijen die de provincie willen besturen, van daag niets anders doen dan wachten en hopen dat zij voldoende steun krijgen om hun beloftes de komende vier jaar waar te maken. De stembus sen voor de Provinciale Statenverkiezingen zijn vandaag open van 7.30 tot 21.00 uur. De gemeen ten hebben gisteren de stembureaus ingericht. In De Couburg in Koudekerke (foto) arriveerden be gin van de middag de stembussen. Veere en Tho- len stemmen als enige Zeeuwse gemeenten nog met het potlood, omdat hun stemmachines door het ministerie van Binnenlandse Zaken zijn afge keurd. foto Ruben Oreel Bedrijfsleven ongerust over onderwaardering op basisscholen. HAZERSWOUDE - Op basisscholen bestaat veel te weinig aandacht voor techniek en dus ook voor technische vervolgopleidingen. Volgens het midden- en kleinbe drijf moeten leerlingen, ouders en leerkrachten ervan doordrongen raken dat er veel 'prachtige techni sche opleidingen' zijn en dat deze vaak leiden tot een goed betaalde baan. Juist in de week dat op dui zenden basisscholen in Nederland de uitslag van de CITO-toets be kend wordt en schooladviezen worden voorbereid, zou er veel meer aandacht moeten zijn voor technische vervolgopleidingen. „Affiniteit voor techniek wordt he laas niet meegenomen in de CI TO-toets. Daar gaat het dus al fout met wat uiteindelijk een beroeps keuze wordt," zegt Erik Yperlaan. Hij is directeur van Opleidings fonds Ontwikkeling Metaalbewer king (OOM), een samenwerkings verband van de Metaalunie (MKB-bedrijven) en de vakbewe ging. Yperlaan betreurt het dat techniek vaak wordt geassocieerd met 'vieze handen'. „Dat is vol strekt achterhaald. Zelfs in kleine re bedrijven in deze sector werken mensen soms in een laboratoriu machtige omgeving, waar in witte jassen ingewikkeld en kostbaar werk wordt verricht. Metaalbewer king is vaak niet meer zelf zagen of lassen, maar met een computer een dure machine bedienen die het werk uitvoert." rjlj Binnen enkele jaren komen dui- zenden technische functies vrij. De sector wordt ten onrechte nog altijd geassocieerd met 'vie ze handen'. Jongeren op het VMBO en MBO kiezen vaak voor informatica, zon der te weten dat zij zichzelf tekort doen, zegt Yperlaan. „In de tech niek werken 145.000 mensen. Tien procent van hen stroomt de ko mende jaren uit door VUT of pen sioen. Daar zijn ook management- en middenkader-functies bij. Er lig gen geweldige loopbaankansen." Bovendien, zegt Yperlaan: „Het in stroomniveau wordt steeds hoger. Het simpele schroefjeswerk is bijna weg uit Nederland. Jongeren met een goede technische oplei ding kunnen meteen op een inte ressant niveau aan de slag." Reis deze zomer mee naar Tirol! Speciaal voor senioren organiseerde SRO Plus- Vakanties een superverzorgde reis naar het prachtige Oostenrijk. Vanuit het gezellige Worgl maken we leuke excursies naar o.a. een schnapsstokerij in Brixen, de 'Swarovski Kristalwelten' en het imposante Kaiser- gebergte. Dit mag u zeker niet missen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1