OR adviseert fusie afdelingen gemeente Laatste doop van zeesleper Eli Tramproject voor jeugd op Goeree 30 Zaterdag 3 maart 2007 pzc S Reder Hubregtse uit Scharendijke draagt zijn bedrijf over. door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - Voor de vijfde en vrijwel zeker laatste keer werd gis termiddag in Scharendijke een sleepboot van de firma Hubregt- se-Van den Berge gedoopt. De laatste, want de Scharendijkse reder stopt ermee. Hadden de oudere schepen altijd namen als Dutch Power, Dutch Pioneer en Dutch Pride; de nieuwe heet sim pelweg Isa. „Ik ben bijna 66. Ik stop ermee," zegt Rinus Hubregt se. „Ik heb het bedrijf 27 jaar gele den overgemomen van de familie Zoer uit Enkhuizen. In dit schip heb ik nog flink geïnvesteerd, maar op den duur gaat Masten broek uit Enkhuizen mijn bedrijf overnemen. Ik help hem op dezelf de manier in het zadel als Zoer dat bij mij gebaan heeft. Isa is de doch ter van Willem H. Mastenbroek, naar haar heeft hij het schip ge noemd. Zijn bedrijf heet trouwens ook zo." De zoons van Hubregtse wilden niet in de zaak en dus zocht de re der buiten de familie een persoon die het zeesleepvaartbedrijf wilde overnemen. Hubregste gaat zijn werk wel missen, geeft hij toe. Vooral het reizen: „Toch een paar keer per jaar de wereld rond." Dat de reder écht gaat stoppen werd gistermiddag door enkele van de tweehonderd aanwezigen al betwijfeld. Hubregtse: „Ik blijf een beetje hobbyen. Ik heb giste- !n de haven Kloosternol werd gis teren de zeesleper Isa gedoopt. Het 4,7 miljoen kostende schip gaat op de Kaspische Zee stenen storten rond booreilanden. ren nog een boot gekocht. Die gaat in opdracht van Seacontractors in Vlissingen vier jaar varen in het Midden-Oosten." Zoniet de Isa. De gisteren gedoop te zeesleper gaat, net als zijn voor gangers, naar de Kaspische Zee. In opdracht van Enka Insat uit Istan- boel worden voor de kust van Ka- zachstan booreilanden gebouwd ten behoeve van de olie- en gas winning. Het contract met Boskalis, waar Hubregtse in het verleden voor voer, is twee jaar geleden opge zegd. De slepers van Hubregtse worden gecharterd voor het ver voer van stortsteen. De keien wor den als bescherming rond de kunstmatige booreilanden gelegd. De boten hebben een diepgang van 2,5 meter om in het ondiepe water te kunnen werken. Bij Ka- zachstan is naar verwachting nog werk tot 2020 De Isa is 27 meter lang en 9,5 me ter breed. Aan boord staan twee motoren van elk 1500 paarden krachten. Het schip heeft een trekkracht van 45 ton. „Daar hadden we niet op gerekend." zegt Hubregtse. „De Isa is twee meter langer dan haar voor gangers. Door die extra lengte krijgt ze beter water op de schroef" Het 4,7 miljoen euro kostende schip werd gebouwd bij Kooiman in Zwijndrecht en is voorzien van de modernste techniek. Hubregtse trots: „De roeren kunnen naar bin nen Het schip komt lager te liggen en draait dan om zijn as." Omdat Isa zelf nog te klein is, werd de zeeslaper gistermiddag ge doopt door Mastenbroeks zoon Le vi Die wenste het schip en beman ning een behouden vaart en liet probleemloos de champagnefles te gen de reling knallen. Gemeenteraad heeft keus uit drie adviezen over kerntaken. door Ali Pankow zierikzee - De Ondernemingsraad van de gemeente Schouwen-Dui- veland adviseert een nauwe samen werking tussen de afdeling Reini ging en Openbare Werken. De OR reageert met deze aanbeve ling in overleg met de achterban op het onderzoek dat het bureau K+V naar de gemeentelijke taken heeft verricht. Dat gebeurde in op dracht van de gemeenteraad. Inmiddels heeft de gemeenteraad nu keuze uit drie standpunten over de wijze waarop Schou- wen-Duiveland zijn taken op het gebied van Openbare Werken en Reiniging in de toekomst moet uit voeren. Het onderzoeksbureau adviseert de gemeenteraad voor het verwer ken afval samen te gaan werken Frontale aanrijding bij kruising in Zierikzee zierikzee - Op de Haringvlietstraat in Zierikzee vond gisterochtend rond tien uur een frontale aanrij ding plaats tussen twee auto's. Een 59-jarige automobiliste kwam uit de richting van het centrum toen zij op de kruising met de Von delingsplaat de bocht te kort nam. Daardoor kwam ze in botsing met een tegenligger, een 26-jarige plaatsgenote. Niemand raakte ge wond bij het ongeval. Hennepkwekerij in Stellendam opgerold stellendam - De politie en de brandweer hebben woensdaga vond een hennepkwekerij opge rold in een bedrijfspand in Stellen dam. In het pand aan de Delta-In dustrieweg zijn 1400 planten aan getroffen. De gemeente heeft de planten vernietigd. Energiebedrijf Eneco onderzoekt of er sprake is van diefstal van stroom. De politie doet onderzoek naar de zaak. RTM-museum wil boeiend brokje historie laten herleven ouddorp - De tram heeft in de eer ste helft van de vorige eeuw een belangerijke rol gespeeld op Goe- ree-Overflakkee. Het bestuur van het RTM-museum wil dit stukje historie van het eiland vooral voor jongeren laten herleven. Daartoe heeft het museum een tweejarige Tramproject opgezet met tal van culturele manifestaties die inspelen op de belevingswe reld van de jeugd. „De tram kan ook als metafoor worden gezien voor de verbinding met een extern bedrijf B en W verwierpen eerder deze week al dit advies. Het college stelt de raad voor de afdelingen Reiniging en Openbare Werken zelfstandig te blijven laten functioneren. Het col lege pleit tevens voor verdere opti malisering (optimale dienstverle ning tegen zo laag mogelijke kos ten). Het officiële standpunt dat de OR gisteren heeft bepaald, wijkt af van dat collegevoorstel. Volgens de OR is er veel voor te zeggen wel in te zetten op een zinvolle samen werking tussen Openbare Werken en Reiniging. Volgens de OR biedt een grote groep medewerkers meer mogelijk heden tot flexibele inzet van perso neel. Beide afdelingen zouden baat De Ondernemingsraad van de ge- meente bepleit samenwerking tussen de afdeling Reiniging en Openbare Werken. Vrees voor spanningen op de werkvloer. Zeelandbrug is nacht dicht voor wegverkeer zierikzee - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag op dinsdag tussen 0.00 en 5.00 uur afgesloten voor al het wegverkeer. De provincie Zeeland voert onder houdswerkzaamheden uit. Er wordt onder meer een rails ge plaatst voor een laagwerker, die no dig is voor onderhoud aan de be tonnen pijlers van de brug. Het verkeer wordt geadviseerd een andere route te kiezen. Fietsster gewond bij aanrijding in Goes goes - Een 16-jarige fietsster uit de gemeente Borsele is gisterochtend gewond geraakt bij een aanrijding op het fietspad langs de Anthony Fokkerstraat in Goes. Ze werd aangereden door een bromfietser (17), ook uit Borsele, die op het fietspad waarschijnlijk onvoldoende rechts hield. Het slachtoffer is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. tussen diverse culturele activitei ten op dit eiland", vinden project leiders Astrid Bakker en Carla Ver meulen. In het kader van het Tramproject zullen er de komende maanden op en rond het tramttaject allerlei culturele activiteiten worden opge zet. Enkele jongeren zelf voeren een toneelstuk op waarin ze hun visie op de tram zullen geven. Verder wordt er een expositiewa gon ingericht en staan er enkele minifestivals op het programma. Wie ideeën heeft over vervoer op Goeree-Overflakkee tijdens de ja ren vijftig kan terecht bellen naarl: 0187-482400 of via email: tramproject@hetdiekhuus. kunnen hebben bij multifunctio neel inzetbare medewerkers. De OR is het met het college eens dat samenwerken met commer ciële partners van buiten de ge meente niet de voorkeur verdient. De verwachting is dat verschillen in cultuur, honorering en arbeids voorwaarden tot spanningen op de werkvloer zouden leiden. Volgens wethouder G. Houtenka mer staat het de OR uiteraard vrij met zijn advies af te wijken van het college. „Het laatste woord is aan de gemeenteraad. Mocht die het OR-standpunt volgen, dan biedt het collegevoorstel wel ruim te dat nader te onderzoeken", zegt de wethouder. Ten aanzien van Openbare Wer ken adviseert de OR niet te snel buikwerkzaamheden te gaan uitbe steden. De verwachting is dat door inzet van meer bedrijven de kos ten van kaderpersoneel hoger en de communicatie moeilijker wor den. Theaterproductiehuis krijgt drieduizend euro zierikzee - Theaterproductiehuis Zeelandia krijgt van de gemeente een subsidie van drieduizend eu ro. Het productiehuis voor profes sioneel theater in Zeeland had ge vraagd om een subsidie van vijfdui zend euro, maar de gemeente wil vasthouden aan het gereserveerde bedrag in het welzijnsprogramma. Zeelandia maakt onder meer thea terproducties voor het Zeeland Na zomer Festival. Politie houdt dronken automobilist aan vlissingen - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag aan de Koningsweg in Vlissingen een 25-jarige automobilist uit Mid delburg aangehouden wegens rij den onder invloed. De man was met zijn auto tegen een betonnen wegafbakening gere den. Hij bleek ruim vier maal de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben gedronken. Gereformeerde Rinus Hubregtse draagt na 27 jaar zijn zeesleepvaartbedrijf over. Op de ach tergrond het nieuwe schip Isa. foto Marijke Folkertsma MH8h 11 ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG KUNST ANTIEK van 10.00 - 16.00 uur. Veiling 7-8 maart 4*,, Herengracht 74 4&1 PX Middelburg Tel. 0118-650 680 YVYv\v.zeeuwsveiïin»huis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62