Buitenland Bolivia houdt de adem in Het Koningshuis s dvd s 1898 - 2007 €29-95 fAMMÏ Inclusief nog niet eerder op DVD verschenen beelden! Bestelbon DVD Box Beeld van Nederland - Het Koningshuis 8 Vrijdag 2 maart 2007 PZC Waterpeil stijgt na overstroming nog steeds. door onze correspondent Frans Lindenkamp sao paulo - Bolivia is getroffen door de zwaarste overstromingen in 25 jaar. Driekwart van het land kampt met extreme wateroverlast. Het tropische laagland is er het ergst aan toe. Daar zijn nu 75.000 mensen dakloos. Dit weekeinde wordt de hoogste waterstand ver wacht. De normaal zo groene Beni-regio in Bolivia is na twee maanden van aanhoudende slagregens veran derd in een gigantische plas. De ri vieren Mamore en Ibare traden er buiten hun oevers en hebben alles verzwolgen: dorpen, landerijen en een groot deel van de veestapel. De schade wordt geraamd op 100 miljoen euro. De overstromingen hebben in heel Bolivia 350.000 mensen getroffen. In de Beni zijn de 75.000 slachtof fers er het ergst aan toe. Ruim veer tig mensen zijn verdronken. De be volking van de regionale hoofd stad Trinidad houdt de adem in. Als het water nog een halve meter verder stijgt, moeten de 90.000 in woners worden geëvacueerd. De buitenwijken staan blank. Dat het centrum tot dusver gespaard is, is te danken aan de ringweg rond de stad. Die doet nu dienst als dijk. Daklozen in geïsoleerde gebieden worden met behulp van boten voorzien van eten en drinkwater. In Trinidad bivakkeren duizenden mensen op de ringweg in geïmpro viseerde tenten. Er zijn al ruim drieduizend gevallen van malaria en knokkelkoorts geregistreerd. President Evo Morales nam begin deze week ter plekke poolshoogte. Bij terugkomst in de hoofdstad La Paz riep hij Bolivia uit tot 'natio naal rampgebied'. Weersdeskundigen zoeken de oor zaak van de overstromingen in het klimaat verschijnsel El Nino. Maar volgens Morales is het de schuld van de Westerse landen. „Hun on geremde industrialisatie heeft het wereldklimaat vergaand aangetast. En een arm land als het onze lijdt daar met meeste onder." De Verenigde Naties willen zeven miljoen neertellen voor noodhulp. Hik tiener in Florida pas na vijf weken over miami - Een vijftienjarig meisje in de Amerikaanse staat Florida is na vijf weken van haar hik verlost. Hij ging uiteindelijk vanzelf over. Specialisten uit verschillende tak ken van de medische wetenschap hebben zich vergeefs gebogen over mogelijke oorzaken van de slopen de hik van Jennifer Mee uit Saint Petersburg. Waarom die gisteroch tend overging, is evenmin bekend. Leven zieke Spaanse mag beëindigd worden madrid - Het leven van een Spaan se die lijdt aan een ernstige groeistoornis, spierdystrofie, mag worden beëindigd. De autoriteiten in Andalusië willigden gisteren haar wens van jaren in om niet langer kunstmatig in leven te wor den gehouden. Euthanasie is strafbaar in Spanje, maar wordt soms oogluikend toe gestaan. Eindhoven eert zijn bevrijder Dick Winters hershey - Burgemeester Sakkers van Eindhoven heeft woensdag in de VS het Ereteken van Eindho ven uitgereikt aan Dick Winters (89), majoor van de E-companie van de rotste Airborne Divisie die de stad in september 1944 bevrijd de. Winters stond model voor een van de hoofdpersonages in de tele visieserie Band of Brothers. Inwoners van Bolivia in Trinidad, ten noordoosten van La Paz, proberen hun bezittingen in veiligheid te brengen. foto Prefectura del Beni/CPD Nieuwsgierig naar het rijke verleden van de Oranjes? Maak dan gebruik van dit exclusieve én voordelige aanbod! Speciaal voor u als abonnee bieden wij de unieke DVD Box Beeld van Nederland - Het Koningshuis aan. Een box bestaande uit zes DVD's met historisch materiaal uit de Koninklijk Huis Collectie, inclusief beelden die nog niet eerder verschenen zijn op DVD. Deze box met maar liefst 18,5 uur beeldmateriaal bieden wij u aan voor slechts €29,95 (exd. €4,95 verzendkosten). Kijk ook op www.dvdhetkoningshuis.nl I Juliana: Gewoon Bijzonder Prins Bernhard; De Prins met de witte anjer Beatrix: 25 Kroonjaren (1980-2005) Prins Claus: 1926-2002 Een Sprookjespaar in beeld Catharina-Amalia Oranje Actueel: Vijf jaar na de traan 1 kunt ook online bestellen www.dvdhetkoningshuis.nl Ja, hierbij bestel ik de exclusieve DVD Box Beeld van Nederland - Het Koningshuis* Voorletters Tussenvoegsels I Achternaam f Postcode jf Telefoonnummer t Woonplaats 1 Bank/Giro-rekening verschuldigde bedrag af te schrijven. Handtekening Hierbij machtig ik Flevobird Trading uit Lelystad om eenmalig het Indien u de box (zonder extra kosten) op een ander adres wilt laten bezorgen, maak dan gebruik van de online bestelmodule. *De prijs van de DVD Box is €29,95. De verzendkosten bedragen 1 €4,95. Het verschuldigde bedrag kan alleen door middel van een één malige incassomachtiging voldaan worden. In totaal wordt er €34,90 van uw rekening afgeschreven. Stuur de volledig in blokletters ingevulde bon in een envelop met 1 postzegel naar: Flevobird Trading, o.v.v. bestelling Beeld van Nederland 1 Box - Het Koningshuis, Postbus 130,8200 AC Lelystad. 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8