Woonoutlet Horeca Terneuzen wijst beperking terrassen af Hulst brengt welzijnsactiviteiten onder in één nieuwe stichting Bonte Avond Club maakt er een feest van 26 Vrijdag 2 maart 2007 pzcZ Gemeente wil gebruik terrassen beperken tot periode april-oktober. door Wout Bareman terneuzen - De horeca in Terneu zen begrijpt niet waarom terrassen voortaan alleen nog van april tot oktober mogen worden buitenge- zet. Het aantal verwarmde terras sen groeit gestaag, maar het ge bruik ervan wordt door de maatre gel alleen maar bemoeilijkt. Het terras kan juist uitkomst bieden als straks een rookverbod voor de horeca van kracht wordt. Voorzitter W. Leunis van de afde ling Kanaalzone van Horeca Neder land begrijpt niets van de beper king, zoals die is vermeld in de conceptnota Horecabeleid Terneu zen. „Daar moeten we het nog eens indringend met de gemeente over hebben, want we begrijpen helemaal niet waarom die beper king nodig is. Dit komt zomaar uit de lucht vallen." Wethouder F. van Driessche Uitvoering met liedjes en sketches beetje in teken van Songfestival. door Joeri Wisse sluiskil - Een avond vol met dans, sketches en muziek. Het concept van de Bonte Avond Club (BAC) stamt uit de jaren vijftig, toen tele visie nog geen gemeengoed was en de inwoners van Sluiskil voor een avondje entertainment nog de deur uit moesten. Anno 2007 zijn de ruim vijfen twintig leden van de Bonte Avond Club uit Sluiskil nog even actief ais bij de oprichting in 1951, stelt voor zitter Diederick Benjaminsz. De opzet van een bonte avond is sim pel: een club enthousiaste ama teurs bedenkt en repeteert het he le jaar door sketches, dansjes en liedjes die zo'n vijftien keer per jaar in een twee uur durende J. Hessing van het Wapen van Zee land in Axel wijst erop dat de ter rassen ook buiten die aangewezen periode veel mensen trekken. „Ik las net in het horeca-vakblad dat met name de verwarmde terras sen een goede uitwijkplaats zijn voor rokers. Maar niet voor hen al leen. Ook nu al, begin maart, ma ken bijvoorbeeld fietstoeristen en andere bezoekers gebruik van de terrassen. Ook uit toeristisch oog punt is dit dus helemaal verkeerd." Ook C. Sandrini van de Rijnvaart in Sas van Gent schudt het hoofd. „Waarom moet dit. Dat er slui tingstijden voor de terrassen wor den ingevoerd, kan ik me nog in denken. Terrasrumoer kan 's nachts erg hinderlijk zijn voor omwonenden, dus dat er door de week alleen tot middernacht mag De horeca in Terneuzen verzet zich tegen de beperking van het gebruik van terrassen. Vooral ver warmde terrassen vormen een goede uitwijkplaats voor rokers. door Raymond de Frel hulst - De gemeente Hulst wil vanaf volgende maand zoveel mo gelijk activiteiten op het gebied van welzijn onderbrengen in één stichting. Wethouder F. van Dries sche noemt die stichting voorals nog 'Breed Welzijn.' Deze nieuwe opzet vloeit voort uit de invoering van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning, de op volger van een aantal andere wette lijke regelingen. Al eerder richtte de gemeente in samenwerking met de Stichting Welzijn voor Ouderen (SWO), zorgaanbieders en woningcorporaties uit de ge meente Hulst een zorgloket in het stadskantoor in, waar alle inwo ners met vragen over de WMO te- avond worden uitgevoerd. Het pro gramma van de bonte avond wordt elk seizoen ververst. Behal ve het openings- en sluitingslied. Benjaminsz: „Dat heeft mijn moe der in 1951 geschreven, op de wijze van het lied van de ontbijtclub, een radioshow van de Vara." Behalve het programma bedenkt de BAC ook elk jaar een nieuw the ma. Dit jaar is dat 'song'festival. Benjaminsz: „Dat is bedacht naar aanleiding van een Songfestival medley die we ten gehore breng en. We hadden een thema nodig en één van onze leden bedacht dat je songfestival ook op kunt vatten als een festival met liedjes. Dat past goed bij wat wij doen." Het jaarlijkse hoogtepunt van de BAC zijn de optredens in 't Meu- lengat in Sluiskil. Benjaminsz: „Normaal gesproken gaan we met een na een optreden opruimen. Dat duurt zeker een uur en dan is worden bediend en in het week einde tot één uur is prima. Maar die beperking van april tot okto ber is onbegrijpelijk. Wéér een be perkende maatregel voor de hore ca." De invoering van een vaste slui tingstijd voor de horeca in de hele gemeente stuit nauwelijks op weer stand. De horeca moet de deuren voortaan om drie uur 's nachts sluiten. Wie binnen is heeft dan nog tot vier uur de tijd een laatste glas te drinken en te vertrekken, maar niemand mag het etablisse ment dan nog binnen. Horecaza ken, die tot vijf uur 's nachts open willen blijven, moeten onder meer beschikken over een portier voor de deur. Leunis: „De vaste sluitingstijd van - uiterlijk - vier uur maakt het politietoezicht ge makkelijker. Probleem kan wel zijn dat veel mensen op hetzelfde moment een taxi willen. En je krijgt meer mensen tegelijk op straat." De vrees is wel dat klanten zullen wegtrekken over de grens. recht kunnen. De brede welzijns- stichting moet een volgende stap zijn naar een vlotte invoering van de nieuwe wet. „Eigenlijk wilden we de SWO en het Netwerk voor Vrijwillige Thuiszorg en Mantel zorg al eerder samenbrengen, maar daarvoor ontbraken toen de financiële middelen. Nu is er een intentieverklaring door de betrok ken partijen getekend, die we per 1 april hopen om te zetten in een de finitieve fusie", aldus Van Dries sche. In een later stadium hoopt hij ook een afdeling voor jeugdza ken bij de nieuwe stichting te kun nen starten. SWO-directeur A. van den Abeele was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. Bonte-Avond-Ciubzaadjes zijn op zoek 't Meulengat in Sluiskil. het publiek al vertrokken. Maar als we in Sluiskil hebben gespeeld, stuur ik iedereen de zaal in. Dan kunnen de spelers nog met het pu bliek napraten. Zo'n avond duurt wel tot drie of vier uur 's nachts. Dat is echt een feestje." In de twee uur durende voorstellin gen van BAC passeren ruim twin tig acts de revue, met daarbij veel liedjes. Juleen Coppejans: „Daar Lage prijzen, maar weinig toeters en bellen in Depot Zeven. door Harold de Puysseleijr HULST - De omvorming van Mor- res Wonen tot themacentrum op het gebied van wonen krijgt een nieuwe impuls met de opening van een vijfduizend vierkante me ter groot outletcentrum in een voormalige opslagloods vlakbij de Morres- hoofdingang Depot Zeven is ontsproten aan het creatieve brein van Ad van Don gen (60) uit IJsselstein. Met meer dan veertig jaar ervaring 'in de winkels' bij de Bijenkorf is hij over tuigd van het succes van de woon outlet die hij in Hulst naast Mor res onder heeft gebracht. Het Huls ter meubelbedrijf verhuurt hem al leen de ruimte. Morres heeft ver der geen enkele bemoeienis met Depot Zeven, benadrukt directie woordvoerder Jo Goosen van Mor res. Wel past de vestiging van een outletwinkel op woongebied in de strategie van de directie om Mor res Wonen uit te bouwen tot een breed woonthemacentrum. In enkele andere plaatsen in ons land is het woonoutletcentrum al langer gevestigd. Loods 5 in Zaan dam heeft voor Van Dongen als voorbeeld gediend, legt hij uit. Meer dan veertig fabrikanten ver kopen vanaf morgen in Depot Ze ven hun waren; banken, tafels en stoelen, maar ook verlichting en woonaccessoires. Géén overjarige spullen, maar een nieuwe trendy collectie, zegt Van Dongen. Maar wel dertig - tot zeventig procent goedkoper dan in de reguliere woonwinkel. Hoe dat kan? „De fabrikant ver- Morres en Depot Zeven naar een eitje tijdens de repetitie in foto Camile Schelstraete gaat veel voorbereiding aan vooraf Alle liedjes worden opnieuw op muziek gezet en aangepast aan de uitvoerende. Soms veranderen we ook wat, zoals het refreintje dat we met het hele koor zingen." KNj De BAC treedt 17, 23 en 24 maart op in 't Meulengat in Sluiskil. Meer informatie is te vinden op www.bonteavondclub.nl koopt rechtstreeks aan de particu lier. Het serviceniveau is laag. Je krijgt weinig advies over je aanko pen. Je moet gekochte artikelen zelf meenemen en je kunt ze niet ruilen. De service is kortom laag. Het staat ingepakt. Het is veel voor weinig geld", verklaart de man die zichzelf 'in-store-hero' noemt. Geen toeters en bellen in Depot Zeven. Van Dongen spreekt bevlogen over zijn invulling van het concept van de woonoutlet. „Voorlopig hebben we veel fabrikanten 'nee' moeten verkopen omdat alle units verhuurd zijn. Als we nu willen, kunnen we er vandaag nog 1500 vierkante meter aan vastplakken. Dat komt er later nog wel van. La ten we eerst hier maar eens mee van start gaan." Hij is overtuigd 'Voorlopig hebben we veel fabrikanten 'nee' moeten verkopen' van het succes van de outlet, om dat het fabriekswinkelconcept op woongebied in tegenstelling tot Nederland bij onze zuiderburen, waar Depot Zeven zich voor een belangrijk deel op richt, nog volsla gen onbekend is. De bedenker van de nieuwe woon outlet bij Morres kijkt met argus ogen uit naar zondagavond. Dan is het openingsweekend achter de rug. „Met alle ervaring die ik heb, voel ik gewoon dat dit een succes wordt. Maar ja, het gelijk ligt altijd in de kassa, hè", doelt hij op de omzet die wordt gemaakt. Depot Zeven houdt dezelfde openingstijden aan als Morres Wo nen. Leger des Heils houdt een gospeldienst terneuzen - De kerk van het Le ger des Heils in Terneuzen houdt zondag een gospeldienst met me dewerking van het gospeltrio 2nd Chance. Zij vertolken gospel en geestelijke liederen op een eigen tijdse wijze. De dienst wordt ver der opgevrolijkt met veel bekende samenzangliederen. Tevens is er een actuele bijbelboodschap. De dienst begint om 10.00 uur. Kin der zijn welkom en er is oppas. Voorleeswedstrijden in Den Hoekzak oostburg - In het multi-functio- neel centrum Den Hoekzak in Oostburg is op zaterdagmiddag 10 maart de traditionale regionale voorleeswedstrijd. Aanvang 13.30 uur. Aan de voorleeswedstrijd ne men kinderen van de dertien West-Zeeuws-Vlaamse basisscho len deel. De winnaar wordt afge vaardigd naar de Zeeuwse finale in Middelburg in april. De woonoutlet neemt 5000 vierkante meter vloeroppervlak in. Meer dan veertig fabrikanten bieden er in tachtig units hun artikelen te koop aan. Bij Morres komen nu jaarlijks 700.000 bezoekers. De omvorming tot breed woonwarenhuis moet 250.000 tot 450.000 extra bezoekers per jaar tot gevolg hebben. Depot Zeven opent morgen voor het eerst de deuren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 70