Zeeland PZC Loper uit voor biobrandstof Uitbouw Morres op koers 25 Voorkeursactie Staten ZEEUWS-VLAANDEREN 35 43 CS zaterdag 3 maart Lange stelen Vijf minuten zweten voor een finaleplaats Jeugdtoneelstuk Hompelaar doet stof opwaaien Nederlandse cricket- ploeg hoopt op stunt tijdens WK Vrijdag 2 maart 2007 Tip? redtern@pzc.nl Fabriek in Sas van Gent is stimulans voor agro-industrieel cluster. door René van Stee SAS van gent - Bijna vanzelfspre kend juichen politieke kopstukken de bouw van een biobrandstof- fabriek in Sas van Gent van harte toe. De nieuwe fabriek van Koninklij ke Nedalco levert niet alleen 65 nieuwe banen op, maar geeft ook een belangrijke impuls aan Bio- park Terneuzen, het agro-indus- triële cluster in de Zeeuws-Vlaam- se Kanaalzone. Doel is niet alleen grondstoffen zo efficiënt mogelijk te benutten, maar ook afvalresten te gebruiken in allerlei productie processen. Gedeputeerde M. Ie Roy (PvdA, economie) spreekt over een baan brekende investering, omdat het om de eerste fabriek gaat die grote volumes biobrandstof maakt uit grondstof die niet concurreert met voedingsmiddelen zoals suikerbie ten of tarwe. Zij rekent op korte termijn op vervolginvesteringen in de regio. „Die zorgen niet alleen voor nieuwe werkgelegenheid, maar ook voor een stevige concur rentiepositie in de biobrandstof- fenbranche", aldus Le Roy. Zij gaat er alles aan doen om rijks subsidie in de wacht slepen die in novatieve ontwikkeling zoals in Sas van Gent ondersteunt. Net als Le Roy is de Temeuzense wethouder A. van Waes (CDA, be drijven) tevreden over de werkgele genheid die de biobrandstof- fabriek oplevert, maar ook over het veelvoud aan nieuwe banen bij toeleveranciers, transporteurs en onderhoudsbedrijven. Ook ziet hij volop andere kansen. Zoals de levering van kooldioxide aan de toekomstige kassen bij de Axelse Vlakte. Want doordat niet alleen kunstmestproducent Yara maar straks ook Nedalco hiertoe in staat is, is een langdurige leverantie be ter gegarandeerd. Naast het economisch aspect is er ook aandacht voor de leefbaarheid De biobrandstoffabriek in Sas van Gent is een economische sti mulans voor de regio, maar het mag de leefbaarheid in de buurt niet aantasten. in Sas van Gent. Een kleine twee jaar geleden trok de Stadsraad Sas van Gent hierover al aan de bel. Volgens Le Roy en Van Waes is er de toezegging dat de biobrandstof- fabriek, ten noorden van de kern, geen extra geur- of geluidsemissie in de buurt zal opleveren. Er komt onder meer een geluidswal tussen zetmeelproducent Cargill en de wijk Sint Albert. Bestuurslid B. Voermans van de Stadsraad onder schrijft het belang van nieuwe be drijven en fabrieken. „Maar dit mag natuurlijk niet ten koste gaan van de leefbaarheid." KOEWACHT - Lotte Magnus van obs De Reinaert in Hulst (foto) was een van de tien schoolkam pioenen die gisteren deelnamen aan de voorron de van de Regionale Voorleeswedstrijd Oost- Zeeuws-Vlaanderen in Koewacht. In de grote zaal van De Vlaschaard deed ze gisteravond een gooi naar een finaleplaats in Middelburg. De voorleeskampioenen lazen elk 5 minuten voor. Kinderboekenschrijfster Anneriek van Heug- ten presenteerde de avond. Van de 44 schoolwinnaars uit Zeeuws- Vlaande ren blijven uiteindelijk vier regionale kampioenen over. Margot Mangnus van BS Inghelosenberghe uit St. Jansteen won de wedstrijd in Koewacht, terwijl Kornelske Geensen van BS De Hille in de Temeuzense bibliotheek de overwinning pakte. Deze twee gaan naar de provinciale ronde op 14 april in Middelburg. Op 8 maart is er nog een voorronde in Terneuzen en op 10 maart wordt in Oostburg de laatste voorrondewinnaar bekend. De winnaars van alle provincies ontmoeten elkaar op 23 mei tijdens de landelijke finale in in Utrecht. foto Camile Schelstraete door René Hoonhorst terneuzen - De Temeuzense An tilliaan Huub Mercé (60) gaat 'swingend de verkiezingen voor Provinciale Staten in'. Mercé staat op de kandidatenlijst van de Partij voor Zeeland voor Provinciale Staten. Zijn 25ste plaats geeft er geen aanleiding toe, maar Mercé geeft de hoop op een Statenzetel nog niet op. Als veel Antillianen, Arubanen en andere minderheden en mensen die zich sterk willen maken voor de jeugd en minderheden op hem stem men, kan hij alsnog tot het provin ciebestuur toetreden, denkt de voorzitter van de Stichting Antilii- aans Arubaans Beraad Terneuzen. Mercé houdt vanavond, onder steund door diverse organisaties, een swingend verkiezingsfeest in de kantine van het Temeuzense sportcentrum Vliegende Vaart. Tussen 20.00 uur vanavond en 1.00 uur morgenochtend kunnen belangstellenden binnenlopen om politieke toespraken te aanhoren en vooral om te dansen op swin gende muziek. Omroep Zeeland en PZC presenteren samen: VerkiezingsonderZoek Resultaten, analyses en commentaren'in de krant, op radio en televisie. www.omroepzeelard.ni J, www.pzc.nl hulst - De eerste bouwactiviteiten die het woonwarenhuis van Mor res aan de rand van Hulst met een nieuwe winkelstraat vast moet kop pelen aan de binnenstad, moeten over een jaar van start kunnen gaan. Die voorzichtige inschatting maakt directeur P. Morres van Mor res Wonen. De plannen voor de herontwikkeling van het meubelbe drijf in Hulst verkeren in een verge vorderd stadium. „De reacties van de provincie zijn positief Het is al tijd moeilijk te zeggen wanneer we voluit met de uitvoering kunnen beginnen, maar ik verwacht gezien de zorgvuldigheid waarmee alles wordt voorbereid, dat het snel kan gaan." Door Morres vanaf het voor malige Karweiterrein aan de Absdaalseweg met nieuwe winkels via de Statie vast te klinken aan de binnenstad, moet ook de midden stand daar van de nieuwe ontwik kelingen profiteren. Onderzoek heeft aangetoond, dat vijf - tot tien procent van de Morresklanten daar na nog het centrum in trekt. pagina 26: Woonoutlet nieuw voor Belgen. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Het openbaar plantsoen lag er mooi bij. De weelderige hoeveel heid narcissen bracht die twee zusjes op het idee bloemen te plukken voor mamma. „Voor jou", riepen ze trots. Mams reac tie viel zwaar tegen: „Die heb ben jullie in het plantsoen ge plukt! Dat mag niet! En ik heb er nog niks aan ook, het zijn veel te korte stelen." Luttele dagen la ter zag moeder haar kroost weer in het plantsoen dartelen en ja wel: weer bezig bloemen te pluk ken. Driftig tikte ze op de ruit en mimede 'niet doen'. De zussen stelden haar vrolijk gerust: „Het zijn nu llllllange stelen", juichten ze wijzend op hun oogst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69