Loper uit voor biobrandstof Ton Croné gaat vandaag in Vlissingen aan de slag Middelburgers weren kunstwerk Eerste open doekje voor commissaris Peijs s pzc Vrijdag 2 maart 2007 29 KEUKENSTUDIO. Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein -De Smokkelhoek' Tel. 0113 - 33 00 04 Openingstijden: maandag t/m do, 9 30 -17.30 uur vr 9.30 21.00 uur: v 2a. 9.30 - 16.00 uur 's-Avonds op afspraak vrijdag koopavond! door Wendy van den Hurk vlissingen - Acht Vlissingse raads leden, van vier partijen, stemden gisteravond tegen de benoeming van Ton Croné als wethouder. Toch is de Schouwenaar het gewor den. De rest stemde voor. Een maand geleden trad Maaike Walraven terug als wethouder voor de Partij Souburg Ritthem vanwege de affaire rond de begraaf plaats in Souburg. Haar fractie schoof al snel een nieuwe kandi daat naar voren: Ton Croné, afkom stig van Schouwen-Duiveland. Croné hoorde de discussie gistera vond zichtbaar geamuseerd aan. Op zijn geloften klonk een vastbe sloten 'jazeker' en vandaag begint hij aan zijn nieuwe baan. Opnieuw 3 maanden geëist voor afpersing den haag - Een 24-jarige man heeft voor het Haagse gerechtshof in hoger beroep een afpersing on der dreiging van een stanleymes op de Markt in Middelburg ont kend. Volgens de man klopt het verhaal dat hij de vriend van zijn ex-vriendin 1500 euro probeerde af te persen niet. De hofaanklaag- ster hechtte meer geloof aan de verklaring van het slachtoffer. Zij eiste een celstraf van drie maan den, gelijk aan de straf die eerder is opgelegd door de rechtbank. Voorbereiding Omloop alweer begonnen oude tonge - De Omloop van Goeree, de grootscheepse prestatie wandeltocht van circa no kilome ter wordt dit jaar gehouden op vrij dag 24 en zaterdag 25 augustus. De organisatie heeft gezien het succes daarvan in 2004 besloten weer een Kinderomloop voor leerlingen van de basisscholen te houden. Zaterdag 3 maart verschijnt deel 2 van Suske en Wiske op klein formaat middelburg - Excuses hielpen niet, extra uitleg ook niet. Bewo ners van Middelburg-Zuid willen het kunstwerk bij wijkcentrum het Palet niet. Ze overhandigden wethouder F. Streng gisteravond bij de wijktafel zeshonderd handte keningen tegen. Het kunstwerk, Labyrint, van de Braziliaanse kunstenares Ana Ma ria Tavares, bestaat uit een doolhof van stalen rekjes. Als er mensen doorheen lopen, klinken vogelge luiden. Bezoekers van de wijktafel maak ten zich vooral zorgen over de ver loedering van het plein. De hekjes zijn voor jongeren uitstekend ge schikt om over te hangen, zeiden ze. Bovendien is schoonmaken van het plein straks een lastige klus. De politiek is nu aan zet. WEEKEND :'3ZS1381Hi zaterdag 3 en zondag 4 maart 2007 Huisartsen Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18 tel. (0111) 412906, geopend za. 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienst voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschaps dieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Greve- lingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen- Duiveland, tel. (0111) 406111 Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Fabriek in Sas van Gent is stimulans voor agro-industrieel cluster. door René van Stee sas van gent - Bijna vanzelfspre kend juichen politieke kopstukken de bouw van een biobrandstof- fabriek in Sas van Gent van harte toe. De nieuwe fabriek van Koninklij ke Nedalco levert niet alleen 65 nieuwe banen op, maar geeft ook een belangrijke impuls aan Bio- park Terneuzen, het agro-indus triële cluster in de Zeeuws-Vlaam- se Kanaalzone. Doel is niet alleen grondstoffen zo efficiënt mogelijk te benutten, maar ook afvalresten te gebruiken in allerlei productie processen. Economiegedeputeerde M. Ie Roy (PvdA) spreekt over een baanbre kende investering, omdat het om de eerste fabriek gaat die grote vo lumes biobrandstof maakt uit grondstof die niet concurreert met voedingsmiddelen zoals suikerbie ten of tarwe. Zij rekent op korte termijn op vervolginvesteringen in de regio. „Die zorgen niet alleen voor nieuwe werkgelegenheid, maar ook voor een stevige concur rentiepositie in de biobrandstof- fenbranche", aldus Le Roy. Zij gaat er alles aan doen om rijks subsidie in de wacht slepen die in novatieve ontwikkeling zoals in Sas van Gent ondersteunt. Net als Le Roy is de Terneuzense wethouder A. van Waes (CDA, be drijven) tevreden over de werkgele genheid die de biobrandstof- fabriek oplevert, maar ook over het véelvoud aan nieuwe banen bij toeleveranciers, transporteurs en onderhoudsbedrijven. Ook ziet hij volop andere kansen. Zoals de levering van kooldioxide aan de toekomstige kassen bij de Axelse Vlakte. Want doordat niet alleen kunstmestproducent Yara maar straks ook Nedalco hiertoe in staat De biobrandstoffabriek in Sas van Gent is een economische sti mulans voor de regio, maar het mag de leefbaarheid in de buurt niet aantasten. is, is een langdurige leverantie be ter gegarandeerd. Naast het economisch aspect is er ook aandacht voor de leefbaarheid in Sas van Gent. Een kleine twee jaar geleden trok de Stadsraad Sas van Gent hierover al aan de bel. Volgens Le Roy en Van Waes is er de toezegging dat de biobrandstof- fabriek geen extra geur- of geluids emissie in de buurt zal opleveren. Er komt onder meer een geluids wal tussen zetmeelproducent Car- gill en de wijk Sint Albert. Be stuurslid B. Voermans van de Stadsraad onderschrijft het belang van nieuwe bedrijven en fabrie ken. „Maar dit mag natuurlijk niet ten koste gaan van de leefbaar heid." MIDDDELBURG - Commissaris van de koningin, Karla Peijs, is gisteren aan de slag gegaan in het provinciehuis in Middelburg. Ze verstuurde, bijge staan door haar secretaresses Saskia Joziasse (links) en Marijke Gravemaker, een mailtje naar alle medewerkers van de provincie, waarin ze haar aankomst meldde en liet weten dat ze re kent op de hulp van de ambtenaren. Opmerkelijk was dat de nieuwe commissaris met een de vitrage van haar werkkamer openschoof. „Ik wil Zeeland zien en Zeeland mag mij zien", zei ze. foto Lex de Meester Panoramische gaskookplaat 2L- "MAGNA Design";-! 11 cm) thermisch beveiligd, unieke extra brede kookplaat voor maximale kookruimte ergonomische indeling door plaatsing branders Nog steeds uitverkoop SHOWROOMMODELLEN WOEAAAAAH! Was alles maar op klein formaat. -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65