Zeeland Workshop Jumpstyle moet jonge meiden naar vrouwenfestival trekken advies rijksdienst niet Veel vraag en aanbod op markt voor banen College acht insinuatie Alert! misplaatst SPZC Vrijdag 2 maart 2007 27 Driekwart bezoekers zijn werkenden op zoek naar andere baan. door Piet Kleemans zierikzee - De gisteren in de aula van de Pontes Pieter Zeemans- school in Zierikzee gehouden ba- nenmarkt trok naar schatting ruim 500 belangstellenden. De ba- nenmarkt was een initiatief van het Centrum Werk en Inkomen. De eerste editie van de jaarlijkse markt werd in 2005 in het gemeen tehuis gehouden. Vorig jaar ver huisde het evenement wegens drei gend plaatsgebrek naar de aula van de Pontes en die dreigt nu ook al weer te klein te worden volgens J. Hinz van afdeling Werk, Inkom sten Zorg (WIZ) van de gemeente Schouwen-Duiveland. „De eerste keer waren er 21 standhouders, vo rig jaar 28 en nu al 38. Veel meer moeten er niet komen anders wordt het ook hier te klein." Hinz schat dat zo'n driekwart van de bezoekers werkenden op zoek naar een andere baan betrof. Dat is ook de ervaring van salesmana ger C. de Jong van De long Con struction BV uit Zierikzee. Hij kwam naar de beurs om onder an dere lassers en ijzerwerkers te vin den. „Iedereen wil manager wor den, maar we zitten juist te sprin gen om technische vakmensen. Zo'n beurs als deze is dan zeker een hulpmiddel. Ik heb jonge men sen aan de stand gehad, maar bij voorbeeld ook een postbode die wel interesse in een baan in de techniek had. En als ik hier één nieuwe medewerkers kan vinden is mijn dag al goed." Dat hoopt ook W. Munter van de vestiging Haamstede van super marktketen Albert Heijn. „Wij zoe ken bijvoorbeeld vakkenvullers en die zijn niet zo makkelijk te vin den. We hopen dat deze beurs ons iets oplevert." De derde banenmarkt - een initia tief van het Centrum voor Werk en Inkomen - trok 38 standhou ders en naar schatting 500 bezoe kers De Lichtboei heeft plannen voor wereldmeidenclub. door Cornelleke Blok zierikzee - Het jaarlijkse Zierikzee- se vrouwenfestival is dit jaar ook voor meiden. Op 10 maart is er een speciaal - en gratis - program ma voor deelneemsters van twaalf tot zeventien jaar. Tegelijkertijd is het festival de aftrap zijn voor een nieuwe 'wereldmeidenclub'. 'Moeders Dochters in de 21e eeuw' is het thema van het festival ter gelegenheid van de internatio nale Vrouwendag. „We willen met dit thema onze doelgroep verbreden. Normaal is de minimumleeftijd zestien jaar, maar nu is dat twaalf', zegt Jessica Stein van het project 'wereldvrou wen' van Sociaal Cultureel Werk De Lichtboei, die het festijn sa men met het 8maartteam Schou wen-Duiveland organiseert. Geen halve maatregelen. De Licht boei heeft 'ambassadeurs' ingescha keld om zoveel mogelijk meiden naar het festival te krijgen. Dat gaat wel lukken, want Steffte (12), Esra (11), Sarah (12), Janey (13) en Laura (12) zijn wildenthousiast over het programma. Reden: een workshop Jumpstyle, dé nieuwe dansrage van dit moment. Twinke lende ogen en gegiechel. „Jumpsty le is eigenlijk een soort springen, het nieuwe 'hakken'. „Als anderen over Jumpstyle horen, dan komen ze zeker", weet Janey. Maar, het 'Girls Only'-programma bevat ook een serieus gedeelte. „Er is een workshop, die 'Nu Jij' heet. Dan gaan we het hebben over wat jullie bezighoudt, wat je dromen zijn en welke dingen je moeilijk vindt", legt Janine Schouls de mei den uit. Die workshop staat niet op zichzelf, want De Lichtboei wil een zogeheten wereldmeidenclub in het leven roepen. Stein: „Een paar jaar geleden heb- 'Normaal praat je niet over wat je thuis eet. Het is net catechisatie maar leuker' ben we ook zo'n club gehad, met meiden van vijftien verschillende nationaliteiten. We kwamen elke week bijeen, dat was erg leuk. Het maakt de meiden weerbaarder en het geeft ze de kans om kennis te maken met andere culturen. Met het Girls Only-programma willen we kijken of er animo is voor een nieuwe groep." De eerst vijf leden zijn in elk geval al binnen. Laura: „Normaal praat je niet over wat je thuis eet. Het lijkt me leuk om verschillende din gen te leren van elkaar, over geloof en gewoontes enzo. Het is net cate chisatie, maar dan leuker." Behalve voor jonge deelneemsters is er op de vrouwendag ook ge noeg te doen voor volwassenen. Van 24.00 tot 23.00 uur staan in het Multi Functioneel Centrum in Zierikzee onder meer een mode show, een quiz, fotoshoots en een kookworkshop op het program ma. Aan het eind van de middag is er een talkshow met het thema 'moeders dochters'. Aanmelden en informatie via SCW De Lichtboei, telefoonnummer 0111-412075 of 0111-414135. foto Dirk-Jan Cjeltema Het 'Girls-Only' programma op de vrouwendag is alléén voor meiden. Vlnr: Laura, Janey, Sarah, Esra en Steffie. voor gebruik als winkel draagt, zo redeneert de commissie, bij aan het behoud van het pand. De com missie heeft er ook geen proble men mee dat door een andere in deling van het pand de trap ver plaatst moet worden. 'Advies rijksdienst negeren mag, maar je moet wel met goede argumenten komen' De commissie zegt ook niet bang te zijn dat door de verbouwing monumentale constructiedelen worden aangepast, verwijderd of aan het zicht onttrokken. Alles bij elkaar voor h\et college voldoende redenen om het advies van de Rijksdienst Monumentenzorg niet op te volgen en Overbosch een monumentenvergunning te ver strekken. De gemeente heeft daar, zegt beleidsambtenaar ruimte en mi lieu M. Verduijn, het recht toe. „De gemeente is feitelijk het be voegd gezag. Maar het mag niet zo maar. Je moet wel met goede argu menten komen." De gemeente, haast Verduijn zich te zeggen, gaat behoedzaam met de adviezen van de rijksdienst om. Hij schat dat jaarlijks zo'n 50 tot 60 adviezen van de rijksdienst ge vraagd worden en dat van die ad viezen slechts 'enkele malen' wordt afgeweken. Zwaarwegende adviezen Schouwen-Duiveland krijgt jaar lijks 50 tot 60 aanvragen voor een monumentenvergunning. Als het om een rijksmonument gaat, moet de rijksdienst ar cheologie, cultuurlandschap en monumenten gehoord worden. Het advies van de rijksdienst kan de gemeente naast zich neerleggen, mits daar zwaarwe gende argumenten voor zijn. De rijksdienst kan tegen het in haar ogen onterecht verlenen van een monumentenvergun ning een zienswijze indienen, maar dat gebeurt zelden. door Esme Soesman zierikzee - Burgemeester en wet houders van de gemeente Schou wen-Duiveland zijn het pertinent niet eens met het oordeel van Alert! dat de juridische kwaliteit van sommige afdelingen van de ge meente Schouwen-Duiveland te wensen over laat. „Wij vinden de insinuatie niet op z'n plaats", reageert het college op vragen van Alert! naar aanleiding van de uitkomst van een gevoerde bezwaar- en beroepsprocedure over de (te mager geachte) functie omschrijving van de gemeentear chivaris. De partij rept over het ontbreken van juridische kennis en van een weinig efficiënte en kostenverhogende procedure. Nee, reageert de gemeente. De mo gelijkheid om bezwaar- en be roepsprocedures te voeren zijn een groot goed en daar zijn nou een maal kosten aan verbonden. Wat de gemeentelijke juridische kwali teiten betreft valt niet één op één af te leiden dat de kwaliteit van een afdeling te wensen overlaat als de rechter tot een ander oordeel komt, betogen burgemeester en wethouders. De rechter vernietigde eind vorig jaar een raadsbesluit over de kwes tie, waarmee ook de functieom schrijving kwam te vervallen. Het college beraadt zich nog op de rechterlijke uitspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63