Ik heb dezelfde kaaklijn als Michiel Mbo speelt een belangrijke rol in innovatie van de kenniseconomie Kunststofkozijnen Advocaten en INLIA Zeeland zoeken vergeten asielzoekers Bel voor een vrijblijvende prijsopgave pzc Vrijdag 2 maart 2007 3 1 Hans Koeman in zijn rol van Michiel de Ruyter: „Ik vertegenwoordig iemand met aanzien. Dat vind ik een eer. foto Fred Mewe Vlissinger Hans Koeman speelt Michiel de Ruyter in spotjes. door Wendy van den Hurk vlissingen - Hans Koeman is in de verkeerde stad geboren. Middel burg, terwijl zijn hart van jongs af aan in Vlissingen ligt. Als kind sjouwde hij al rond met Paddeltje en wat al niet meer. Alles wilde hij weten over Michiel de Ruyter. Nu mag hij hem spelen, een heel jaar lang. Al jaren is Hans Koeman, inmid dels Vlissinger, betrokken bij de or ganisatie van Small Sail in Vlissin gen. Zodoende raakte hij aan de praat met het Consulaat Schelde Delta, dat dit jaar alle Zeeuwse acti viteiten rond de viering van het Michiel de Ruyter-jaar organiseert. „Opeens zegt de PR-man tegen mij: 'Ik heb nog een Michiel no dig.' Hij keek me aan en zei: 'Ver rek, jij hebt wel wat van hem weg.'" Een acteur was geboren. Hans Koe man kruipt de komende tijd vaak in een speciaal kostuum van Michiel de Ruyter. Dat begon afge lopen zaterdag tijdens de opna men van een televisiespotje, dat 'De pruik zit perfect. Zelfs het aantal knoopjes op de mantel klopt precies.' ook wordt getoond op een groot scherm op station Utrecht Cen traal, om maar mensen met de trein richting Vlissingen te sturen. Verder treedt Koeman op tijdens evenementen als de komst van de koningin, de Marinedagen van Vlissingen en natuurlijk Sail De Ruyter. De pruik, die past hem perfect. „Die zit 'fantastisch. Ik moest de maten van mijn hoofd doorgeven en het klopte nog ook. Precies 62 centimeter. Anderhalf uur hebben ze me moeten grimeren. Dat viel nog mee, zeiden ze. Ze hoefden niet veel aan me te doen, omdat ik dit allemaal hetzelfde heb als Michiel." Koeman wijst naar zijn wenkbrau wen, kaaklijn en kin. Breedla- chend. Straks mag dat niet meer. Hans Koeman: „Michiel de Ruyter kijkt altijd serieus op prenten. Dan doe ik dat ook maar. Ik heb ook het loopje geleerd van een drif tig, kordaat baasje. Want zo was hij." Hoe het voelde? „Geweldig. Ik heb me altijd ingeleefd, maar dat ik zo iets mag doen, had ik nooit dur ven dromen. Ik vertegenwoordig iemand met aanzien. Dat vind ik een eer." Brochure van ROC Westerschelde moet anderen prikkelen. door René Schrier TERNEUZEN - De rol van het mid delbaar beroepsonderwijs (mbo) bij het verbeteren van de kennis economie en het versterken van de innovatiekracht wordt onder schat of.simpelweg vergeten. Alle aandacht gaat daarbij steeds uit naar het hoger beroepsonderwijs en de universiteiten. En dat irri teert T. Huijsmans, voorzitter van het college van bestuur het ROC Westerschelde wel eens. Om duidelijk te maken hoe inno vatief het ROC Westerschelde be zig is, presenteerde hij gisteren een brochure. Met de brochure wil Huijsmans niet alleen inzicht ver schaffen in waar het ROC Wester schelde staat, maar bijvoorbeeld ook zijn collega's prikkelen en sti muleren. Burgemeester J. Lonink van Ter- neuzen kreeg het eerste exem plaar. Hij riep de politiek op niet langs de zijlijn te blijven staan in de discussie over innovatie en ver nieuwing en de rol daarbij van het onderwijs. Goed onderwijs bepaalt volgens hem namelijk mede de kracht van de samenleving. En de middelbaar beroepsonderwijs is de basis van die kennis, voegde Lonink er aan toe. In de brochure geeft het ROC Wes terschelde aan altijd gezocht te hebben naar extern gefinancierde projecten, in samenwerking met De rol van het middelbaar be- roeps onderwijs (mbo) wordt on derbelicht als het gaat om inno vatie en verbetering van de ken niseconomie. partners in de streek. Door die in novatieve projecten ontstaat nieu we commerciële bedrijvigheid. Zo zijn onder de vlag van het ROC Westerschelde twee bv's ontstaan en is een derde onderweg. De mate waarin het ROC Wester schelde externe financciering heeft gevonden is overigens vrij uniek. In de brochure laten medewerkers van de school, maar ook buiten staanders hun licht schijnen over allerlei zaken waar de school mee bezig is. Zo wordt er ruime aandacht be steed aan de aansluiting van het beroepsonderwijs op de praktijk bij de bedrijven. Ook nieuwe en vernieuwende ont wikkelingen binnen de school ko men aan bod. Zoals het ICT-ly- ceum, dat volgens coördinator R. Mondriaan een voorsprong heeft op andere vergelijkende afdelingen in den lande. middelburg - De Zeeuwse advoca ten en hulporganisatie INLIA roe pen asielzoekers die denken voor de pardonregeling voor asielzoe kers in aanmerking te komen, op met hen contact op te nemen. Naar schatting zijn er in Zeeland nog zo'n 75 asielzoekers die in de anonimiteit leven en waarvan geen persoons- of adresgegevens bekend zijn. Het pardon geldt voor asielzoekers die vóór 1 april 2001 asiel hebben aangevraagd, in de verblijfsregeling zitten, een nog lopende procedure hebben of uit geprocedeerd buiten de opvang verblijven én die kunnen bewij zen dat zij hier verbleven. Tel. 0113 - 61 33 95 of 06 - 42 15 69 67 www.fppoortvliet.nl Kunststofmontagebedrijf F. P. POORTVLIET Dekkersweg 12, Nieuwdorp verbouwingen - klussen rondom het huis dakkapellen - dakgoten met sierklossen dakgootbekleding - kunststof tuinhuisjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59