Zeeland PZC Twist over parkeerkelder Geen scheepvaart op Kanaal Walcheren BEVELANDEN-THOLEN 35 25 43 Met uitzicht op de A58 Antilliaan voert swingende campagne voor Staten zaterdag 3 maart Lange stelen Jeugdtoneelstuk Hompelaar doet stof opwaaien Nederlandse cricket- ploeg hoopt op stunt tijdens WK Vrijdag 2 maart 2007 Tip? redgoes@pzc.nl - m /FJfêOfs/f'y'lX',' GOES - De Goese wijk Ouverture gaat deels schuil achter het in aanbouw zijnde appartemen tencomplex Sinfonia. Zes lagen en een parkeerkelder telt het forse ge bouw. Hoewel projectontwikkelaars waarschu wen voor een overschot aan appartementen in Goes, loopt Sinfonia goed. Van de dertig woon ruimtes zijn er drieëntwintig verkocht, zegt J. Oo- sterveld van het Nieuwbouwhuis. „Het is de loca tie, aan de rand van een wijk, met weids uit zicht." Ook op de A58. Deze zomer komt Sinfo nia gereed. Aan de entree van Ouverture verrijst eveneens een een groot complex van Marsaki: Presley Park. Daarin komen dertig huur- en negentien koopap partementen. Tien zijn er al verkocht. Het com plex is medio 2008 klaar. foto Willem Mieras Huub Mercé kandidaat voor Partij voor Zeeland door René Hoonhorst terneuzen - De Temeuzense An tilliaan Huub Mercé (60) gaat 'swingend de verkiezingen voor Provinciale Staten in'. Mercé staat op de kandidatenlijst van de Partij voor Zeeland voor Provinciale Staten. Zijn 25ste plaats geeft er geen aanleiding toe, maar Mercé geeft de hoop op een Statenzetel nog niet op. Als veel Antillianen, Arubanen en andere minderheden en mensen die zich sterk willen maken voor de jeugd en minderheden op hem stemmen, kan hij alsnog tot het provinciebestuur toetreden, denkt de voorzitter van de Stichting An- tilliaans Arubaans Beraad Terneu zen. Mercé houdt vanavond, on dersteund door diverse organisa ties, een swingend verkiezings- feest in de kantine van het Temeu zense sportcentrum Vliegende Vaart. Tussen 20.00 uur vanavond en 1.00 uur morgenochtend kun nen belangstellenden binnenlo pen. Oppositie: Goesenaar moet kunnen parkeren onder stadskantoor. door Frank Balkenende goes - Publiek moet gebruik kun nen maken van de parkeerkelder onder het Goese stadskantoor. Dat wensen de raadsfracties van PvdA en GroenLinks. Het college van burgemeester en wethouders wil de parkeerkelder reserveren voor eigen personeel. Dat is feitelijk in strijd met een raadsbesluit uit 2002. Daarin staat dat de parkeergarage met 150 plaat sen voor de helft openbaar dient te zijn. Het college stelt nu voor daarvan af te zien. Het destijds genomen raadsbesluit kwam op een mo ment dat het ontwerp voor het stadskantoor amper nog kon wor den aangepast, zegt het dagelijks gemeentebestuur. De gevolgen van dat raadsbesluit zijn destijds onvoldoende doordacht, liet burge meester D. van der Zaag gisteren in de gecombineerde commissie middelen en grond weten. Goes zou zo'n anderhalve ton moeten investeren om de parkeer kelder openbaar te maken. Dan gaat het bijvoorbeeld om beheer op afstand, cameratoezicht en extra schoonmaak. Er staan vreemd genoeg wel parkeerauto maten in de kelder, maar die heb ben nu geen functie. I Omroep Zeeland en PZC presenteren samen: Verkiezingsonderzoek Resultaten, analyses en commentaren in de krant, op radio en televisie. www.omroepzeefand.nl www.ozc.nl De inkomsten van parkeertickets wegen maar net tegen de extra in vestering op. Bovendien komt er administratieve rompslomp bij, te meer omdat de gemeente met de fiscus in de slag moet over welk deel van de parkeerkelder btw moet worden afgedragen. Een ander argument voor dit voor stel is dat het gemeentepersoneel behoefte heeft aan een parkeer plaats dicht bij het werk. Boven dien nemen ambtenaren dan min der plek in op parkeerterreinen in Het Goese college wil de parkeer- kelder onder het stadskantoor re serveren voor personeel. De op positie vindt dat burgers er ook moeten kunnen parkeren. de buurt. Een punt waarover de Agrimarkt (net over het spoor, gra tis parkeren) zelfs een procedure tegen de gemeente aanspande en deels gelijk kreeg. De oppositie neemt met die argu mentatie geen genoegen. PvdA- fractievoorzitter H. Hoogerland vond het gisteren 'onbegrijpelijk' dat het publiek geen voorrang krijgt in de parkeerkelder. „Het ge meentepersoneel kan best een stukje lopen." Hij vindt dat de par keerkelder openbaar moet wor den, ook als dat de gemeente iets meer geld kost. GroenLinks zit ook op die lijn en CDA'er J. Pol- fliet neeg ook een beetje naar die kant. Wam: „De parkeerkelder staat nu nog niet halfvol." vussiNGEN - Vannacht is er geen scheepvaartverkeer mogelijk op het Kanaal door Walcheren. De Binnenkeersluis bij de Keersluis brug in Vlissingen is van tien uur vanavond tot negen uur morgen ochtend afgesloten. Dat is nodig omdat bij de Konink lijke Schelde Groep twee schepen in en uit het dok moeten. Om dat mogelijk te maken moet de water stand in de binnenhaven tijdelijk Parkeertarief Banjaard en Veerse Meer groeit kamperland - Parkeren op de ter reinen langs het Veerse Meer en bij de Banjaard gaat vanaf 1 april weer geld kosten: 70 cent per uur en maximaal 4 euro per dag. De opbrengst zal ten goede komen- aan het onderhoud van de voorzie ningen en een betere verwijzing. Ook gaat er geld naar steigers en fietsvoorzieningen in de recreatie gebieden. Parkeerders die de ter reinen vaker gebruiken, kunnen een parkeerkaart kopen voor 60 euro. Die is tot 31 oktober geldig. worden verhoogd. De waterstand in het kanaal en de haven is mo menteel lager omdat er gewerkt wordt aan de glooiing bij Oost-Souburg. Het waterpeil in het hele kanaal verhogen is geen optie. De glooiing zou te nat wor den. Om het dokken toch moge lijk te maken is besloten om allen het peil in de binnenhaven te ver hogen. Daarom moet de Binnen keersluis dicht. ZEEUWSE E LMANAK Tip? redactie@pzc.nl Het openbaar plantsoen lag er mooi bij. De weelderige hoeveel heid narcissen bracht die twee zusjes op het idee bloemen te plukken voor mamma. „Voor jou", riepen ze trots. Mams reac tie viel zwaar tegen: „Die heb ben jullie in het plantsoen ge plukt! Dat mag niet! En ik heb er nog niks aan ook, het zijn veel te korte stelen." Luttele dagen later zag moeder haar kroost weer in het plant soen dartelen en jawel: weer be zig bloemen te plukken. Driftig tikte ze op de ruit en mimede 'niet doen'. De zussen stelden haar vrolijk ge rust: „Het zijn nu llllllange ste len", juichten ze wijzend op hun oogst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53