Van Ceersdaele houdt hoop Cruciaal duel voor Oostkapelle bin nsti uit Nipt verlies driebanders 44 Vrijdag 2 maart 2007 PZC W Aanvaller Oostkapelle rekent nog altijd op handhaving. door Ron de Waal OOSTKAPELLE - Een langer verblijf van Oostkapelle in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal hangt aan een zijden draad. Toch blijft bij Da vy van Geersdaele de hoop op lijfs behoud overeind. De rechtsbuiten gokt op handhaving via een pro- motie-degradatiewedstrijd. ,tan de beleving en de sfeer ligt het nog steeds niet bij het geplaag de Oostkapelle. „En zolang de kans op handhaving er is moeten we die met beide handen aangrij pen", stelt Davy van Geersdaele re soluut. Ondanks de huidige elfde plaats op de ranglijst, die goed is voor rechtstreekse degradatie, wordt er over dit naderende onheil nog met geen woord gesproken bij Oostkapelle. „Alle neuzen staan nog steeds in dezelfde richting. Ie dereen gaat er nog altijd voor de volle honderd procent voor. Na tuurlijk zijn er kort na een, wed strijd wel eens wat kleine irrita ties, maar al heel snel daarna zit ten we met z'n allen weer wat te drinken. Binnenkort gaan we ook met de hele ploeg een dag naar Bel gië, dat is tekenend voor de sfeer. We gaan dan ook volle bak op zoek naar negen punten uit de drie thuiswedstrijden tegen Ter- neuzense Boys, Achilles Veen en Nieuw Lekkerland. Als we dan bij iedere uitwedstrijd ook nog één punt weten te behalen, zie ik ons nog steeds in deze klasse blijven", legt de 22-jarige rechtsbuiten uit. Van Geersdaele beseft maar al te goed dat er voor dit scenario wei nig of geen excessen, in de vorm van blessures en schorsingen, op het pad van zijn ploeg moeten ko men. „We hebben al zo veel tegen slagen gekend, dat is bijna met geen pen te beschrijven. Alleen in het begin zijn we even compleet geweest, maar toen bleven we ook niet van een flinke dosis pech ver schoond. Dan is het heel frustre rend dat we, ondanks goed spel, Davy van Geersdaele ziet Oostka- pelle het vege lijf in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal nog wel redden, desnoods via een beslissingsduel. vaak met lege handen achter ble ven." Al snel bleek dat de eerste se lectie van Oostkapelle te smal was om vooral de vele en vaak langdu rige blessures afdoende op te kun nen vangen. „Het feit dat we Roel Latuheru en Haro Hazelaar op een gegeven moment uit het derde elf tal terug moesten halen, zegt in mijn ogen al genoeg", stelt Davy van Geersdaele. Ook het scorend vermogen is vaak een probleem gebleken. „En zeker ook bij mezelf', klinkt het schuld bewust. „Wij moeten keihard werken voor een doelpuntje. Een echte afmaker ontbreekt helaas. Ik moet het zelf ook meer hebben van een actie en een voorzet", weet de derdejaars student aan de Hogeschool Zee-' land. Behalve het naderende afscheid van trainer Karl Vergouwen, die volgend seizoen bij zondag-derdek lasser Goes aan de slag gaat, is er op dat vlak in de spelersgroep nog weinig bekend, volgens Davy van Geersdaele. Wat zijn eiegen persoontje betreft gaat het gerucht dat hij in de be langstelling staat van zater dag-tweedeklasser GPC Vlissin- gen. „Ach, er wordt natuurlijk wel eens wat gevraagd", houdt de spe ler zich op de vlakte. De ambitie om het hoogste te be reiken, is nog wel altijd aanwezig, stelt Van Geersdaele. „Maar dan wel allereerst met Oostkapelle. Ik gok nog steeds op handhaving na een mooie promotie-degradatie wedstrijd. Daar tekent iedereen toch voor?" door Ron de Waal goes - Voor zaterdag-eersteklasser Oostkapelle en zondag-tweedeklas ser Vlissingen staan er dit weekein de cruciale wedstrijden op het pro gramma. Met de vurige hoop op een stunt treedt Oostkapelle morgenmiddag in Aalst aan tegen Roda Boys/Bommelerwaard. Trainer Karl Vergouwen kan geen beroep doen op de geschorsten Ronnie Cremer en Matthijs Lugtenburg. Jan Baayens ontbreekt vanwege een enkelblessure. Bij Vlissingen ontbreken Jordy Bak ker en lacques Blijlevens wegens een schorsing. In de uitwedstrijd tegen Oosterhout heeft Ruud Pen- nings verder de beschikking over een fitte selectie. Nieuwkomer Johan de Goederen, die in oefenwedstrijden al aantoon de een meerwaarde te zijn, is speel gerechtigd. In dezelfde klasse ontvangt RCS het laaggeklasseerde BSC. Trainer Alexcander van Keulen wil tegen de Roosendaalse formatie zondag middag een basis leggen voor de nacompetitie. Aschraf Elhrouz ont breekt vanwege een blessure, ter wijl Youssef Afkir en Alfaro Pentu- ry geschorst zijn. waalwijk - De driebanders van Hoondert/de Waard kwamen in poule vier van de derde divisie net tekort om een punt af te pakken van ADC Repro in Waalwijk. Het werd 5-3. Er-werd wel met scherp geschoten in deze ontmoeting. De tegenstan der van Frans de Koek kwam, me de dankzij een serie van u, tot een moyenne van 1.029 en overklaste de Zeeuwse kopman. Sjaan van Kuyk nam op bord twee revanche door een schitterend duel met 0.945 winnend af te slui ten. Hij noteerde een serie van ne gen en zijn tegenstander een serie van acht. Bram de Waard kwam re mise overeen. Maar omdat ook Ed dy der Weduwe verloor, was de ne derlaag onvermijdelijk. Davy van Geersdaele: „Wij moeten keihard werken voor een doelpuntje. foto Ruben Oreel Genieten van het moment www.binnenuit.nl Schouwersweg 7 Heinkenszand tel.: 0113 561482

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46