Sport Zorgen over lekke defensie Feyenoord 3L' Veenstra is Open dag Provincie Zeeland 7 maart zaterdag 3 maart van 10.00-16.00 uur in en rond de Abdij in Middelburg 42 Vrijdag 2 maart 2007 pzc Alleen Willem II en Excelsior kregen meer doelpunten tegen. door Barry van der Hooft rotterdam - Wie had dat ge dacht? De spits die na het zetten van zijn handtekening door zowat iedere supporter werd verguisd, is nu de reddingsboei waar menig .Feyenoorder zich al weken aan vasthoudt. Over Angelos Charis- teas hoeft niemand zich zorgen te maken. Zijn prestatiecurve staat echter in schril contrast met die van de defensie. Afgelopen zondag in Den Haag in casseerde Feyenoord drie treffers in het duel met nummer laatst ADO. Het aantal tegendoelpunten kwam daarmee na 26 wedstrijden op het onwaarschijnlijke aantal van 51. Slechts twee ploegen in de eredivisie overleggen slechtere cij fers: Willem II (55 tegengoals) en het kleine broertje Excelsior (52). Het zegt veel over het gebrek aan mentale veerkracht van Feye noord. Daarnaast loopt de verdedi ging niet over van kwaliteit en ont breekt bij velen de ervaring. Ron Vlaar, André Bahia, Dwight Tien- dalli, Serginho Greene en Karim Saidi zijn stuk voor stuk jongens van begin twintig. Achter hen staat met Henk Timmer wel een ervaren keeper. De international is niet aan een slecht seizoen bezig, maar heeft al heel wat afgeweken schoten langs zich zien vliegen. De jongste verdediger van het stel is wel één van de attractiefste Feye- noorders dit seizoen. Royston Drenthe (19) zou eigenlijk achter eerste keus Philippe Léonard erva ring op moeten doen, maar ook de Belg bleek weer eens niet de aankoop die Feyenoord verder kon helpen. Drenthe is daardoor de linksback van Feyenoord gewor den, terwijl Erwin Koeman eigen lijk een middenvelder in hem ziet. „Dat is ons probleem", zei de trai ner onlangs. „Als ik iemand weg haal van een positie, heb ik nie mand anders die het net zo goed kan invullen." Als dat wel het geval was, had hij centraal achterin wel al voor een andere invulling gekozen. Bahia en Vlaar verdedigen af en toe als amateurs. Veel alternatieven heeft Koeman echter niet in defensief opzicht. Theo Lucius kan de ach terhoede leiden, maar alleen als Alfred Schreuder beschikbaar is op het middenveld. Het lichaam van de routinier staat een hoge fre quentie aan wedstrijden tot op he den niet toe. Saidi is vaker geblesseerd dan fit en voor Pieter Collen geldt hetzelf de. Greene heeft het niveau van zijn eerste seizoen nauwelijks nog gehaald en moet als rechtsback vaak op een positie spelen die hem niet ligt. Jeugdinternational l^j Feyenoord heeft na 26 competi- tiewedstrijden maar liefst 51 doelpunten moeten incasseren. De verdediging is onervaren en kwalitatief onder de maat. Feyenoord-verdediger Serginho Greene draait een matig seizoen. Tiendalli is óók geblesseerd en er kende onlangs dat hij moeilijk met de druk om kan gaan die spelen in de Kuip met zich meebrengt." Het vertrek van het aanvalsduo Dirk Kuijt en Salomon Kalou heeft ook zijn weerslag gehad op het aantal tegentreffers. Tegenstan ders hadden hun handen vol aan de twee, waardoor er minder druk op de defensie stond. Verdedigen begint voorin, maar daar heeft een aanvaller als Huysegems moeite mee. Alleen als Feyenoord over de hele linie meer zekerheid weet in te bouwen, kan het straks misschien voor een verrassing zorgen in de play-offs om Europees voetbal. Als het die haalt, natuurlijk. Provincie Zeeland Kom kennis maken met de vele facetten van het provinciaal beleid en ontdek op een actieve en dynamische manier wat de Provincie Zeeland te bieden heeft. De lijnbus en tast ferry is vanuit heel Zeeland naar Middelburg en terug deze dag, tot 19.00 uur, gratis. Kijk voor het volledige programma op: www.zeeland.nl/verkiezingen/opendagen Hier kunt u ook de bon voor gratis vervoer downloaden. Jonge Middelburger (19) weet dat het voor hem nu pas begint bij NAC. door Barry van der Hooft middelburg - Het is de dag na een memorabele avond in Breda. De plaatselijke trots NAC is in de ere divisie al maanden aan een op mars bezig, bezet nu de zesde plaats en na het uitschakelen van PSV staat het in de halve finale van het bekertoernooi. Rogier Veenstra geniet van het succes, maar verliest de realiteit niet uit het oog. „Voor mij begint het nu pas echt." je komt ze niet zo heel vaak tegen. Jonge profs met een reëel zelf beeld, een gezonde kijk op de ei gen prestaties en nog belangrijker: geduld. Rogier Veenstra beschikt over al die eigenschappen. Er zit een goede kop op, is de conclusie als je hem hoort praten. De nuch tere blik in zijn ogen verdwijnt als de recente wedstrijden onderwerp van gesprek worden. Zoals het thuisduel met Sparta (3-0), waarin hij al na twintig minuten als inval ler mocht opdraven. „Mijn zusje zat op de tribune en werd hele maal gek. Ze vond het prachtig dat ik het veld in mocht." Ondanks dat hij afgelopen vrijdag tegen Excelsior voor het eerst in de basis mocht starten, moest hij woensdag tegen PSV weer op de bank plaatsnemen. Zonder mor ren. „Want het is toch vrij lo gisch", weet Veenstra. „Anouar Di- ba was weer helemaal fit en je speelt tegen een Nederlandse top- ploeg." De lankmoedige Eindhovenaren werden uit de beker geknikkerd, Veenstra kwam zes minuten voor tijd als enige invaller aan Bredase zijde in het veld. Het zegt iets over zijn huidige status, die hij aan zich zelf en blessures van anderen te danken heeft. Rogier Veenstra heeft een vaste plek in de selectie van NAC vero verd. De laatste weken doet trai ner Ernie Brandts steeds vaker een beroep op de aanvaller. Hoe anders was de situatie aan het eind van het afgelopen seizoen. NAC vocht voor behoud in de ere divisie en over de toekomst van Veenstra werd amper gesproken. „Het liep een beetje dood", kijkt hij terug. „Een uitnodiging voor het eerste bleef uit en ik was al voorzichtig verder aan het kijken. Willem II meldde zich redelijk snel, maar daarna werd ik voor de play-offs bij de eerste selectie ge haald." Het was waar hij al die tijd op had gewacht. Het goede gevoel werd echter al snel overschaduwd door het overlijden van zijn opa. „Hij was echt een liefhebber en had als wens om me eens op televisie te zien spelen. Kort na mijn debuut tegen TOP Oss overleed hij. De be grafenis was 's ochtends, 's avonds speelden we tegen Volendam. Van de mensen bij NAC mocht ik zelf kiezen wat. ik wilde. Ik ben ge woon gaan voetballen, omdat mijn opa dat ook had gewild." NAC handhaafde zich, tot opluch ting van Veenstra. „Het was echt een spannende periode. Tegen TOP Oss zat ik op de bank en we kwamen met 1-0 achter. Daarna misten ze ook nog een kans op de 2-0. Dan besef je pas wat het bete kent als NAC zou degraderen. Ie geeft dan meer om de club dan je zelf denkt." In de voorbereiding op dit seizoen was de opdracht vervolgens sim pel. „Ik moest mijn kans pakken", zegt de negentienjarige aanvaller. „Normaal.moet ik eerst altijd een beetje opwarmen, maar nu had ik tijdens de zomer veel voor mezelf getraind. Omdat Leonardo vervol gens niet als linksbuiten wilde spe len, werd ik rustig gebracht." Hij bleef bij de eerste selectie, maar kreeg daarna wel wat moeilij ke momenten. ,Je bent nieuw, jong en iedere bal moet goed zijn. Eerst voelde ik helemaal geen druk, maar daarna heb ik wel een dipje gehad. Pas eind november ging het weer lekker lopen, tot ik met mijn linkerlies begon te sukke len. Tijdens het trainingskamp in Turkije heb ik daarom alleen maar apart getraind." PROVINCIALE STATENVERKIEZINGEN ZEELAND Kaartjes EK voetbal kosten 45 tot 550 euro basel - De prijs van de kaarten voor het Europees kampioenschap voetbal volgend jaar in Oostenrijk en Zwitserland loopt van 45 euro voor groepswedstrijden tot 550 eu ro voor de finale. Gisteren ging de eerste verkoopfa se in. Daarin worden 330.000 tickets aangeboden. Die kunnen deze maand via internet worden besteld. Het adres hiervoor is www.eur02008.com Bennati klopt Petacchi voor tweede keer villarreal - Daniele Bennati won gisteren voor de tweede keer bin nen drie dagen van Alessandro Pe tacchi. De Italiaan won de derde etappe van de Ronde van Valen cia. Bennati won ook al de eerste etappe, terwijl Petacchi woensdag tijdens de tweede rit de rapste sprinter was. Bennati start van daag in de leiderstrui. Petacchi is tweede op twee seconden. Haaglandia eist plek terug na procedurefout utrecht - Voetbalhoofdklasser Haaglandia eist van de rechter dat die de schorsing van een jaar die de club wegens ongeregeldheden kreeg, opheft. Gisteren bleek dat de KNVB een fout heeft gemaakt bij de behandeling van de zaak. De advocaat van Haaglandia bleek een belangrijk stuk niet te hebben gekregen, waarna de KNVB moest toegeven dat de club geen eerlijk proces heeft gekregen. Pobokova na ongeluk weer terug op de mat bergen op zoom - Tweevoudig Ne derlands kampioene ritmische gymnastiek Anna Pobokova heeft van haar artsen te horen gekregen dat ze de training mag hervatten. Pobokova raakte op 8 januari zwaargewond door een verkeers ongeluk, waarna werd gevreesd voor haar carrière. Artsen consta teerden geen beletsel voor een te rugkeer op de mat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44