Atletiekunie eist strengere dopingstraffen PSV dankzij regelmatige prestaties in Europese top PZCI41 42 42 en 43 Reus op latten Vrijdag 2 maart 2007Tip? sport@pzc.nl Defensie Feyenoord krijgt bijna twee goals per wedstrijd tegen Middelburger Veenstra blijft nuchter onder suc ces bij NAC in Breda Europese bond wil zondaars langer weren van kampioenschappen. door Wilko Voordouw BIRMINGHAM - De Europese Atle tiekunie wil strengere dopingre- gels. De huidige straf van twee jaar schorsing na een vergrijp is vol gens de unie niet streng genoeg. EAA-voorzitter Hansjörg Wirz lan ceerde dat plan aan de vooravond van de Europese kampioenschap pen indooratletiek in Birming ham, die vanochtend om half tien van start gaan. „Wij willen dat een dopingschuldige, als zijn schorsing er eenmaal opzit, nog eens twee jaar niet mee kan doen aan grote kampioenschappen als een wereld kampioenschap en een EK", stelde Wirz. Het voorstel, als het in augustus door de Internationale Atletiekfe- deratie (IAAF) wordt geaccep teerd, betekent volgens Wirz niet dat er feitelijk een schorsing van vier jaar wordt uitgedeeld. „Een atleet kan naar allerhande meetings, als hij of zij daarvoor wordt uitgenodigd. Maar we den ken dat het belangrijk is dat ie mand die bedrog heeft gepleegd, een extra periode uit belangrijke kampioenschappen wordt ge weerd. De marktwaarde van een atleet wordt mede bepaald door de klassering tijdens kampioen schappen. En het is een vorm van bescherming naar de atleten toe die wel volgens de regels hun De Europese Atletiekunie wil dat atleten die op doping zijn be trapt na hun schorsing van twee jaar nog eens twee jaar niet aan een EK of WK mogen meedoen. sport beoefenen", aldus de Zwit ser. Als de voorgestelde regel nu al zou bestaan, had de Griekse Ekatarina Thanou niet mee kunnen doen aan dit EK. Haar schorsing van twee jaar eindigde eind 2006. De 60 meter in Birmingham is voor de atlete weer haar eerste grote kampioenschap. Wirz kondigde aan dat hij zondag, wat er ook ge beurt, niet de medailleuitreiking zal verzorgen van de 60 meter voor vrouwen. „Stel je voor dat ik dan een medaille aan Thanou zou moeten overhandigen..." Wirz zegt dat met de nieuwe regel menig erepodium er anders uit zou hebben gezien en noemt het voorbeeld van de Nederlandse Karin Ruckstuhl. Vorig jaar, bij het WK indoor in Moskou, zou de meerkampster uit Lelystad het goud hebben gewonnen en niet de Oekraïnse Ludmilla Blonska. „Ook zij had haar schorsing er net opzitten. Je weet gewoon niet wat ze in die periode hebben gedaan, omdat ze tijdens hun schorsing niet gecontroleerd worden", aldus Wirz. De EAA kondigde verder aan dat tijdens het driedaagse kampioen schap in Birmingham het aantal dopingcontroles weer verder zal worden opgevoerd. „We kunnen niet precies zeggen hoeveel contro les, maar het zijn er meer dan in 2005. In totaal zal het om enkele honderden controles gaan." Eén van de mensen die gelijk ken nismaakte met die aanpak is 8oo-meterloper Arnoud Okken. Direct na de landing op het vlieg veld van Birmingham moest de Nederlandse medaillekandidaat zijn mouw opstropen en bloed monster afstaan. SAPPORO - Langlaufster Virpi Kuitunen ziet zichzelf te rug op een gigantisch videoscherm tijdens de estafette voor vrouwen in het Japanse Sapporo. Met haar team won ze voor het eerst in achttien jaar een gouden me daille voor Finland op de 4x5 kilometer. Met een tijd van 54 minuten en achttien seconden bleven de Finsen de Duitse dames twaalf seconden voor. Noorwegen pak te het brons. foto Gero Breloer Eindhovenaren ook volgend jaar hoog ingeschaald bij loting. door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - Door de goede resul taten in de Champions League zal PSV ook volgend seizoen een top- notering innemen bij de loting voor de eerste ronde. Voorwaarde is uiteraard wel dat de club zich plaatst voor het toernooi. De poule-indeling in augustus wordt bepaald op basis van de re sultaten in de laatste vijf seizoe nen. Op die ranglijst neemt PSV de veertiende plaats in. PSV is nu bij de eventuele loting verzekerd van een plaats in 'pot 2'. Het stuit dan op twee minder hoog aange slagen opponenten, hetgeen de Ajax wordt de grote verliezer, het zakt van de 19e naar de 30e plaats kans op sportief succes aanzienlijk vergroot. Voor de club vervalt na komend seizoen het matige jaar 2002-2003 in de telling. Op de fictieve rang lijst tot en met 2008 (waar het vol gend seizoen nog moet worden bij geteld) neemt de club nu een tien de plaats in. Opvallend in die rang lijst is dat PSV in de top als enige club afkomstig is uit een land van buiten de traditionele top-5: Enge land, Spanje, Italië, Duitsland en Frankrijk. PSV scoort in alle rang lijsten hoger dan de beste club van Duitsland, Bayern München. Eén van de grootste dalers dreigt Ajax te worden. Die club zakt in 2008 van de negentiende naar de dertigste plaats. AZ stijgt van 25 naar 19 en neemt met het oog op 2009 zelfs een negende plaats in. Wielerbonden vragen UCI om werkgroep PARIJS - Zes wielerbonden hebben de UCI opgeroepen een oplossing te zoeken voor het conflict tussen de wielerunie en de grote wieler ronden, dat de wedstrijdencyclus van de ProTour bedreigt. „Het is nu niet de tijd voor discutabele verwijzingen naar de reglementen, voor schadelijke maatregelen en tendentieuze communiqués. Er moet gewerkt worden aan een op lossing en/of compromis. Daarom moet een werkgroep in het leven worden geroepen die met alle par tijen gaat overleggen", luidt de op roep van de bonden van Oosten rijk, België, Spanje, Frankrijk, Ita lië en Luxemburg. Vertegenwoordigers van ProTour- ploegen komen vandaag in Brussel bij elkaar om mogelijk een geza menlijk standpunt in te nemen. Lefevere eist miljoenen van Belgische krant BRUSSEL - Wielermanager Patrick Lefevere heeft een journalist van de Belgische krant Het Laatste Nieuws en enkele van diens bazen gedagvaard. Lefevere eist een scha devergoeding van 20,5 miljoen eu ro, de schade die hij zegt te heb ben geleden door publicaties over zijn vermeende dopingverleden. Het Laatste Nieuws kwam in ja nuari met een reeks beschuldigin gen aan het adres van de teambaas van wielerploeg Quick-Step, op ba sis van deels anonieme getuigen. In de krant stond dat de wielerma nager zich met dopingpraktijken bezighield en dat in diens ploeg nog steeds doping en partydrugs gebruikt worden. Op 26 januari diende Lefevere een klacht in. Op 16 maart komt de zaak voor dc rechter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43