PZC 25 Croné verdeeld ontvangen \wo Wethouder ontkent uittocht winkeliers 35 43 Majesteit wees welkom, o wat zijn wij allen blij zaterdag 3 maart Lange stelen Vrijdag 2 maart 2007Tip? redwalch@pzc.nl Jeugdtoneelstuk Hompelaar doet stof opwaaien Nederlandse cricket- ploeg hoopt op stunt tijdens WK VlISSINGEN - Koningin Beatrix staat op 23 maart tegenover zestienhonderd Vlissingse kinderen. Het koor zingt de majes teit het Michiel de Ruyter-jaar binnen met een speciale auba de over de zeeheld. En dus is het nog even oefenen geblazen. Onder leiding van dirigent Nan van Groeningen repeteerde het zanggezelschap gisteren in het atrium van verzorgingshuis Ter Reede, en later op de dag in de Marnixkerk. Het koor is samengesteld uit de groepen vijf tot en met acht van de mees te Vlissingse basisscholen. De kinderen leken de heroïsche tekst zo onder de knie te hebben. Ze mogen nog twee keer oefenen en op 23 maart brengen ze rond 14.50 uur op het De Ruyterplein de aubade aan de koningin. foto Ruben Oreel Vlissingen heeft nieuwe wethouder na enig gemorrel. door Wendy van den Hurk vlissingen - Wat van ver komt is lekker, stelde WD'er Marianne Reinders. Maar ook omstreden. Acht Vlissingse raadsleden stem den gisteravond tegen de benoe ming van Ton Croné als wethou der. Toch is de Schouwenaar het geworden. Een maand geleden trad Maaike Walraven terug als wethouder voor de Partij Souburg Ritthem vanwege de affaire rond de begraaf plaats in Souburg. Haar fractie schoof al snel een nieuwe kandi daat naar voren: Ton Croné, afkom stig van Schouwen-Duiveland. Merkwaardig, reageerde Groen- Links. „Dat een partij als de Partij Souburg Ritthem, die zo'n belang hecht aan lokale geworteldheid, dit doet. Iedereen had het kunnen doen, maar niet de PSR." Ook de WD was, ondanks de libe rale achtergrond van Croné, teleur gesteld. „Kennelijk heeft de PSR geen kwaliteit kunnen vinden in haar eigen gelederen. Dat is een zwaktebod," vond Marianne Rein ders. Zij eiste dat Croné binnen een jaar in Souburg, Ritthem of 1 Omroep Zeeland en PZC presenteren samen: Verkiezingsonderzoek Resultaten, analyses en commentaren^ïn de krant, op radio en televisie. www.omroepzeeland.nl www.pzc.nl Vlissingen komt wonen. „Anders volgt een motie van wantrouwen." Ook de Christenunie had liever ie mand uit de gemeente gezien. Bo vendien zette fractievoorzitter Coen van Dalen vraagtekens bij de politieke kleur van Croné. „Die doet geen recht aan de verkiezings uitslag. Dat betekent dat de WD aan dit college is toegevoegd." De partijen stemden tegen zijn be noeming. Net als de SP, die op- Gros van de oppositie Vlissingse gemeenteraad stemt tegen benoeming Ton Croné uit Schouwen-Duiveland- tot wetthouder. merkte dat drie wethouders wel ge noeg zijn. Dat amendement haal de het echter niet. Andere partijen waren positief. Een geruststelling dat het zo snel heeft mogen gaan, vond Henk de Haas van de PvdA. Cock Kapaan van de RPCU vond het 'jammer dat Croné zichzelf betitelt als be stuurder en niet als politicus'. „Maar ik ga ervan uit dat hij een uitstekend bestuurder is en dat heeft de stad nodig." Croné hoorde de discussie zicht baar geamuseerd aan. Op zijn ge loften klonk een vastbesloten 'jaze ker' en vandaag begint hij aan zijn nieuwe baan. vlissingen - Volgens wethouder Conny Seijbel is helemaal geen sprake van een uittocht van winke liers uit de binnenstad van Vlissin gen. Er zijn incidenten, vond ze, maar zij noemt de situatie 'aller minst verontrustend'. Zij reageer de hiermee op bezorgdheid van de LPV. Die constateerde juist wel een uittocht en vroeg zich af wat de gemeente hieraan gaat doen. Die is bezig met beleidsmaatrege- Opnieuw 3 maanden geëist voor afpersing den haag - Een 24-jarige man heeft voor het Haagse gerechtshof in hoger beroep een afpersing on der dreiging van een stanleymes op de Markt in Middelburg ont kend. Volgens de man klopt het verhaal dat hij de vriend van zijn ex-vriendin 1500 euro probeerde af te persen niet. De hofaanklaag- ster hechtte meer geloof aan de verklaring van het slachtoffer. Zij eiste een celstraf van drie maan den, gelijk aan de straf die eerder is opgelegd door de rechtbank. len, vertelde Seijbel. „We werken aan voldoende vestigingslocaties, kwaliteitsverbetering, een betere bereikbaarheid, een evenwichtige arbeidsmarkt en het terugdringen van regels. Daarbij is de bekend heid van Vlissingen en samenwer king binnen de regio van wezen lijk belang." We zijn er nog lang niet, benadrukte ze. „Dat ben ik met de Lokale Partij eens, maar verontrustend is de situatie niet." ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Het openbaar plantsoen lag er mooi bij. De weelderige hoeveel heid narcissen bracht die twee zusjes op het idee bloemen te plukken voor mamma. „Voor jou", riepen ze trots. Mams reac tie viel zwaar tegen: „Die heb ben jullie in het plantsoen ge plukt! Dat mag niet! En ik heb er nog niks aan ook, het zijn veel te korte stelen." Luttele dagen la ter zag moeder haar kroost weer in het plantsoen dartelen en ja wel: weer bezig bloemen te pluk ken. Driftig tikte ze op de ruit en mimede 'niet doen'. De zussen stelden haar vrolijk gerust: „Het zijn nu llllllange stelen", juichten ze wijzend op hun oogst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27