KRA5.NL gratis kamer Vakantiepark COCHEM Poort naar het ZWARTE WOUD THÜRINGEN SAUERLAND waarom zou je verder zoeken LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Voetveer Misschien moet de PZC eens pra ten met mensen die dagelijks ge bruik maken van het voetveer (PZC, 26-02). Mijn kinderen wo nen in Zeeuws-Vlaanderen en dus krijg ik er op één of andere manier geregeld mee te maken. Er ont staan tussen het personeel en de passagiers herhaaldelijk felle woor denwisselingen en ik heb zelfs handtastelijkheden meegemaakt. Ik vind het een grof schandaal zo als de Zeeuws-Vlamingen door de provincie en de uitbater behan deld worden. Over het alternatief van de tunnel, die steeds maar duurder wordt, zullen we maar zwijgen. De bussen die worden in gezet doen er ruim een uur over om in Breskens te komen. Mijn er varing is dat je er vlugger bent als je op de volgende boot wacht. En nu komt er dus een derde boot? Zal me benieuwen wanneer en wat voor smoesjes de exploi tant heeft om weer maar met een tje te varen. Volgens mij is de exploitant er ge woon op uit om de mensen te la ten wennen aan maar één boot. Al bij al denk ik dat die eventuele der de boot een verkiezingsstunt is; na 7 maart zal het wel vergeten wor den. Lia van Vooren Briljant 3, Middelburg Belasting Dat ze in Vlissingen soms door het afschaffen van onroerend goed- belasting 25,5 procent meerwaarde voor hun pand moeten betalen, vind ik heel erg. In de gemeente Terneuzen maken ze het nog bon ter: mijn ozb-belasting verhoog den ze vóór de afschaffing nog met 52 procent. D. Bareman Reuzenhoek 8, Zaamslag Bontkraag Minister Van der Hoeven heeft spijt van bontkraag (PZC, 28-02). Ze vindt de ophef vervelend die hierover is ontstaan. Maar ze heeft dus geen spijt dat ze bont draagt. Blijkbaar doet het er voor haar niet toe dat 'bontdieren' op afgrij selijke wijze aan hun eind komen. Dieren, gevangen in het wild, be landen in een klem, hun doods strijd duurt soms dagen. Dieren, speciaal gefokt voor hun bont, lei den ook nog eens een afschuwelijk leven, in miserabele kooitjes. Dik wijls zonder beschutting tegen UW MENING weersinvloeden, zonder normaal voedsel en drinken en zonder me dische verzorging. Er zijn landen waar ze het geen probleem vinden om nog levende dieren te villen voor hun bont. Om dan toch bont te dragen moet je van een andere planeet komen of onmenselijk zijn. Annette Vos Zuiderlandseweg 7, Heinkenszand Bontkraag (2) Minister van der Hoeven had zich niet gerealiseerd dat het dragen van een vossenbontkraag zoveel emoties zou opwekken. Daarmee geeft ze aan dat ze zich behoorlijk boven de gewone burger verheven voelt en er zeker geen deel van uit maakt. Ruim 89% van de Neder landers is tegen het dragen en fok ken van bont. Via de Partij voor de Dieren zijn er in 2 dagen ruim 7000 protestmails naar haar ver zonden. Bont dragen is niet van deze tijd en moet volledig uitge bannen worden. Als die andere 11%, incl. Maxima en Beatrix dus, ook eindelijk zouden beseffen hoe bontjassen en -kragen en meer van die verwerpelijke kledingstuk ken op afschuwelijke, dieronwaar- dige wijze geproduceerd worden, dan zouden ook die mensen het niet meer willen dragen. Ik mag toch ook aannemen dat ze hun ei gen huisdier hiervoor niet zouden inleveren om ze op afschuwelijke wijze, vaak levend, gevild te zien worden. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge Reik uit elkaar Het einde van de Reik Handha ving (samentrekking van Reimers en Kapelle) is geen verrassing (PZC, 28-02). Als ambtenaren er op uit gestuurd worden om te doen waarvoor ze aangenomen zijn, namelijk controleren, maar van hogerhand weer worden te gengehouden, dan is het logisch dat zo'n wassen neus smelt. Doen waarvoor je aangenomen bent is goed, maar tegengehouden wor den wanneer je je werk doet vol gens de voorschriften, is frustre rend. Met name de problemen die te maken hebben met de kassen in Rilland, zijn apart te noemen. In de koopcontracten die betrekking hebben op dit kassengebied, staat dat het niet is toegestaan om assi milatie-verlichting toe te passen. Dit gebeurt dus wel op grote schaal. Een belangrijk punt voor handhaving, waar niets mee ge daan wordt. Het punt horeca in dit kassengebied is ook iets waar wel regelgeving voor is geschreven, maar deze wordt dus ook niet toe gepast. In het bestemmingsplan komt geen besluit voor dat voor ziet in de horecagelegenheden die McDonald's moet dicht. Prins Charles heeft tijdens een bezoek aan Abu Dhabi geopperd om de fastfoodketen McDonald's te sluiten om zo het gezondheidspro bleem aan te pakken. Denkt u dat het zal helpen? (selectie van de reacties via www.pzc.nl) Een lezer vindt dat het de mensen zou sieren als niemand meer naar de McDonald's zou gaan. Zij vindt dat we een voorbeeld aan Italië moeten nemen. Italianen willen 'dat soort spul' gewoon niet eten. Een ander vindt dat het geen zin heeft om de hamburgerketen te slui ten. Een enkele keer per jaar is een Big Mac wel lekker. Sluiting is toch niet nodig, reageert een lezer. Het is de keuze van de con sument of die er heen gaat of niet. Fastfoodketens zouden wel zo ge zond mogelijk voedsel kunnen aanbieden en eventuele waarschuwin gen van de gevolgen van ongezond eten zouden ook vermeld moeten worden. Sluiten is ook weer wat drastisch en het is mogelijk om gezonde ham burgers te maken die vetarm zijn. te maken heben met de kassen. Kortweg gezegd: een aantal zeer belangrijke punten die zeer goed behandelbaar geweest zouden zijn door het samenwerkingsverband Reik. Reik is niet meer... daarmee ook een verminderde controle op de goede naleving van de regelge ving in de Bathpolders? Co Braam Middenhof 49, Rilland WCT/VCT Mede door het duidelijke stuk in de PZC (28-02) over hoe CDA en PvdA en andere politieke partijen denken over de WCT/ VCT weet ik nu zeker op welke partijen ik NIET ga stemmen. Hoe is het mo gelijk dat deze partijen een deel van hun kiezers zo minachten, en niet willen luisteren naar de groep die het mooie van Zeeland koes tert. Zeeland mag geen provincie worden van de 'grote industrie'. Laat Zeeland zijn imago behouden van rust, natuur en ruimte. De pro vincie moet het zoeken in klein schalige economische ontwikkelin gen met een verantwoord en zorg vuldig uitgekiend milieubeleid. J. Jobse Strausslaan 7, Goes Medisch falen Ik vind het verontrustend om tel kens te lezen dat er zoveel vergis singen, missers en blunders in de medische wereld worden gemaakt (PZC, 28-02). Medici moeten toege ven wanneer het fout gaat. Maar veelal dekken de medici elkaar en poetsen de feiten weg. Patiënten lopen tegen een muur op als ze willen weten wat er precies ge beurd is, dat frustreert mensen. We leven in een egoïstische maat schappij met een achteruithollen de moraal. Dat vind je ook terug in de medische wereld. Als patiënt ben je kwetsbaar, dik wijls niet in staat om je strijdbaar op te stellen, overgeleverd aan me dici. Daarnaast bestaat er een groeiend besef en behoefte aan een medische consumentengids. In zo'n gids kan over huisarts, zie kenhuis per afdeling en per specia list alles staan over de kwaliteit van het werk, over opleiding, na scholing, gemaakte fouten. W.C Murre Irislaan 16, Vlissingen Biologische landbouw Na het lezen van de briefin de PZC (28-2) over biologische land bouw moet me even wat van het hart. In deze brief wordt beweerd dat in de niet-biologische land bouw enorme hoeveelheden gif worden gebruikt en dat mensen ziek worden omdat ze al dat gif binnen krijgen. Vergif is in Neder land verboden. Al onze gewassen worden geteeld naar MBT-nor- men: Milieu Bewuste Teelt. De ge wasbeschermingsmiddelen die hier wettelijk nog zijn toegestaan, zijn onschadelijk voor onze ge zondheid en ons milieu. Als je een Nederlands product koopt, ben je dus verzekerd van een veilig, hygië nisch en volgens milieunormen ge teeld product. Het roer moet om in de landbouw en veeteelt staat in de brief. Hier in Nederland ging het roer jaren geleden om. Eet Ne derlandse producten en u zult echt geen vergif binnenkrijgen met uw voedsel. Karin Winter Leliestraat 22, Goes Waanzinnig geprijsd'. vanaf vanaf Prachtiigging- vanaf 4-/5-/8-daagse autoreis Eifel- Moezelstreek A-sterren hotel'. Spotgoedkoop genieten in prachtstreek 2-/3-/4-/5-daagse autoreis Duitsland 5-/6-/7-/8-daagse autoreis Duitsland Ontdek de natuurrijke omgeving Gloednieuwe vakantiebungalows in Duitsland! 3-/4-/5-/8-daagse autoreis Duitsland Tegen spectaculaire prijzen naar super-de-luxe hotel! PZC Vriidae 2 maart 2007 I 1 1 boek online of bel 0900 - 9697 Aankomstdata: vrijwel iedere maandag, dinsdag, zaterdag en zondag van 17/3 t/m 30/10 U verblijft in het 4-sterren Steigenberger Maxx. Dit hotel ligt aan de rand van het plaatsje Jena in het gebied Thüringen. In dit hotel hebben we voor u onze gratis kamer actie geselec teerd, dit betekent dat u uitsluitend het ontbijt en diner dient te betalen vanaf slechts 29 p.p.p.n.. Het hotel beschikt over o.a. lift, bar, restaurant en fitness. Ga op ontdekkingstocht in de schitterende omgeving. Thüringen ligt middenin Duitsland en doet het hart van menig natuurliefhebber sneller kloppen. Deze streek wordt gekenmerkt door een rijk gevarieerd landschap met bergen, rivieren en meren. Het is zeer geschikt voor het maken van wandel- en fietstochten. Naast natuur vindt u er vele historische steden, zoals Dresden, Erfurt en Leipzig. Reisnummer AUTO 17.677, zie www.kras.nl/17677 Aankomstdata: vrijwel iedere donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 5/4 t/m 28/10. U verblijft in het 4-sterren+ Marriott Stuttgart Sindelfingen. Het hotel ligt nabij Stuttgart in een groene en heuvelachtige omgeving en beschikt over o.a. bar, restaurant,zwembad, sauna en fitnessruimte. Ook kunt u bij het hotel paardrijden, squashen en tennissen. Op verken ningstocht in Stuttgart, met vele musea, een divers winkelaanbod en vele mooie bouw werken. Vanwege de ligging van de stad tussen bossen en wijngaarden geldt Stuttgart als één van de mooiste steden van Europa. Naast het stadsleven, kunt u in de omgeving ook genieten van de rust. De prachtige natuur van het Zwarte Woud ligt namelijk op een steen worp afstand en biedt voldoende ontspanning. U ziet het; er is genoeg te zien en te beleven. Reisnummer AUTO 26.039, zie www.kras.nl/26039 Aankomstdata: vrijwel iedere maandag en vrijdag van 9/3 t/m 25/6 U verblijft in een 4- tot 6-persoonsbungalow in het gloednieuwe vakantiepark Cochem. De luxe bungalows zijn voorzien van keuken met koelkast, kooktoestel, magnetron en volledig ingerichte woonkamer. In het park heeft u gratis toegang tot het overdekte zwembad, 9-holes golfbaan en de driving range. Daarnaast beschikt het park over een golfshop, super markt, plaza en meerdere restaurants. In de omgeving van het park kunt u talrijke uitstapjes maken. Ontdek het schitterende moezelgebied met de prachtige wijngaarden en wijnplaat sen. Neem ook zeker een kijkje in Cochem. Hier kunt u heerlijk slenteren door de gezellige steegjes en pittoreske straatjes met vele vakwerkhuizen.Ook kunt u gaan shoppen in Koblenz. Reisnummer AUTO 17.767, zie www.kras.nl/17767 Aankomstdata: vrijwel iedere maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 5/3 t/m 26/10 U verblijft in het 4-sterren Mercure Hagen. Het hotel ligt nabij het plaatsje Hagen in het schit terende Sauerland. Het hotel beschikt over o.a. liften, bar, restaurant, gratis overdekt zwem bad en sauna. Ontdek de schitterende omgeving. Het Sauerland staat bekend om haar vele vakwerkhuizen en schitterende heuvellandschap. Breng een bezoek aan het 700 jaar oude vestingstadje Attendorn, met de beroemde druipsteengrotten de Attahöhle. Of neemt u lie ver een kijkje in Kassei met het Schloss Wilhelmshöhe. Een bezoek aan Arolsen is ook meer dan de moeite waard. En bij voldoende sneeuw kunt u heerlijk skiën en langlaufen van de hellingen rondom de plaatsjes Winterberg en Willingen. Reisnummer AUTO 17.589, zie www.kras.nl/17589 Unieke aanbieding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11