Buitenland Vlaams Belang terug naar af 3, Nijvel is verbijsterd over moorden Al Gore is zelf grootverbruiker van stroom Doedelzak te luidruchtig GroenRijk GOES viert I-jarig bes pzc Donderdag 1 maart 2007 Verkiezingsnederlaag dwingt tot wijziging van strategie. door onze correspondent Pascale Thewissen brussel - Het rechtsextremistische Vlaams Belang laat haar gematig der imago varen en kiest opnieuw voor de harde lijn. „Wij gaan terug naar de bron: tegen de massale im migratie, voor de bescherming van nashville - Oud-vicepresident van de VS, Al Gore, die strijdt te gen de opwarming van de aarde, is zelf een grootverbruiker van ener gie. Vorig jaar verbruikte hij 221.000 kilowatt stroom: twintig keer meer dan een doorsnee Ame rikaans gezin. Dat heeft het Ten nessee centrum voor politiek on derzoek berekend op basis van Go- re's stroomrekeningen. Gore maakt wereldwijd furore met zijn film 'Een ongemakkelijke waarheid'. Volgens een woordvoer ster van Gore investeert hij genoeg in alternatieve energiebronnen om zijn huishoudelijke verbruik te compenseren. Gore bezit in de stad Nashville een huis dat vier keer groter is dan de doorsnee Amerikaanse woning. Hij heeft nog twee huizen: één in Tenessee en één in Washington D.C. londen - Leden van een Schotse doedelzakband moeten oordopjes indoen omdat hun muziekinstru menten meer lawaai maken dan een straalvliegtuig. De groep kreeg het advies van gezondheids- en veiligheidsinspecteurs na metin gen. De doedelzakken van de traditio nele Wick Royal British Legion Scotland Pipe Band produceerden to8 decibel, hun trommels bereik ten 122 decibel. De wet vereist maatregelen als lawaai de grens van 90 decibel overschrijdt. onze Europese cultuur", zegt par- tijprominent Filip de Man. Werd er de voorbije jaren alles aan gedaan om de partij een fatsoenlij ker imago aan te meten, in de aan loop naar de Kamerverkiezingen op to juni in België gaat de partij 'back to basics', stelt De Man. Dat heeft alles te maken met de verkie zingsnederlaag van het Vlaams Be lang in oktober vorig jaar. Bij de ge meenteraadsverkiezingen boekte de partij op het platteland welis waar nog winst, maar in grote ste den als Gent en Antwerpen incas seerde de partij licht verlies. In Antwerpen kwam de klap het hardst aan: daar overtroefde de so cialistische SP-A van burgemeester Patrick Janssens het Vlaams Be- ra^ Uit angst dat de partij over haar hoogtepunt heen is, gaat het ex- treem-rechtse Vlaams Belang te rug naar de harde lijn waar zij vroeger mee scoorde. lang als grootste partij. De vrees is dan ook groot dat het verzadigings punt is bereikt en het voor ex treem-rechts in Vlaanderen alleen nog maar bergaf kan gaan. De Man: „Het Vlaams Belang zal het blijven zeggen: gedaan met het asielmisbruik door zogenaamde politieke vluchtelingen, gedaan met de massale regularisaties van illegalen, met de superlakse natura lisatiewetgeving, en de zogenaam de gezinshereniging Groot bloemige violen 10 stuks in draagtray. S§ÈaB jg Verkrijgbaar in diverse kleuren. 1 1 GroenRijk Bemeste Tuinaarde Zak a 25 liter. Per zak 1,39 Vanaf donderdag I en vrijdag 2 maart diverse aanbiedingen en acties! Op zaterdag 3 maart: Gratis poffertjes en speciaal voor de kinderen een sprir Moeder doodt haar vijf kinderen en overleeft poging tot zelfdoding. door onze correspondent Pascale Thewissen nijvel - Wat bezielt een moeder om haar kinderen te doden? Burge meester Pierre Huart van het Bel gische Nijvel schudt vertwijfeld het hoofd. „Op het eerste gezicht was dit een modelgezin. Aardige mensen, met vijf leuke kinderen. Dit had echt niemand verwacht." Het herenhuis aan de Avenue Ge neral Jacques in Nijvel, ten zuiden van Brussel, is afgezet met politie- linten. Het drama moet zich tus sen twee en drie uur 's middags hebben afgespeeld. De politie vermoedt dat de moe der haar vijf kinderen - vier meis jes en een jongen in de leeftijd van drie tot veertien jaar oud - met een mes om het leven heeft ge bracht. Daarna probeerde de 40-ja- rige vrouw, die al enige tijd depres sief was, zelfmoord te plegen. Zij overleefde de poging en ligt nu in kritieke toestand in het zieken huis. De vrouw belde zelf het alarm nummer. „Zij had zelfs een briefje op de voordeur geplakt: bel onmid dellijk de politie", vertelt de burge meester. Misschien hoopte ze dat iemand haar zou tegenhouden. „Een vrien din arriveerde hier tegelijk met mij. Ze had een brief gekregen van de moeder, waarin ze haar wan hoopsdaad aankondigde. Ik weet niet of ze die brief de avond van te voren had gepost of 's ochtends in de brievenbus had gestopt. De vriendin had hem net gelezen. Ze realiseerde zich dat het al te laat was. Ze stond te trillen op haar be nen; was helemaal in shock", me moreert Huart. 'Het leek een modelgezin. Aardige mensen, met vijf leuke kinderen' De vader was op het moment van de slachting niet thuis. „Hij is ver tegenwoordiger en is veel onder weg. Hij is pas laat in de middag op vliegveld Zaventem geïnfor meerd over wat zich bij hem thuis heeft afgespeeld", vertelt de burge meester, die het gezin persoonlijk kende. „Ze zijn hier in 2000 ko men wonen. Ze wilden enkele ver bouwingen aan het huis doen. Ik was op dat moment wethouder van ruimtelijke ordening en heb hun bouwaanvraag behandeld. Het zijn hele aardige mensen. De man komt uit Marokko, zij is Bel gische." Christian André woont twee deu ren verderop. Ook hij is er onder steboven van. „Ik heb laatst nog met de vrouw gepraat en helemaal niks gemerkt. Het zijn heel aardige mensen, heel erg betrokken bij de buurt. Tij- dens het offerfeest heb ik nog lamskarbonaadjes van de va der gekregen." Mexicaanse baby verkocht voor woning washington - Een Mexicaanse vrouw heeft in de Amerikaanse staat Colorado haar derde kind ver kocht. Met de opbrengst van de ba by, 1500 dollar, financierde zij haar levensonderhoud en de aanbeta ling voor een woning in de Vere nigde Staten. De vrouw werkte ille gaal in de VS om haar twee kinde ren in Mexico te onderhouden. Een derde kind kon zij naar eigen zeggen niet onderhouden. Fidel Castro laat van zich horen op radio caracas - De Cubaanse leider Fi del Castro (80) is live te horen ge weest op de Venezolaanse radio. Castro belde zijn vriend, president Hugo Chavez, tijdens diens weke lijkse radio-show. „Ik ga vooruit. Ik voel mij energieker, sterker", al dus Castro. Sinds zijn operatie was Castro alleen nog maar op televi sie te zien geweest. Chinese gamer dood na marathonsessie peking - Een 26-jarige Chinees van 150 kilo is overleden, nadat hij een hele week bijna zonder onderbre king computerspelletjes speelde. De man zou afleiding gezocht heb ben omdat tijdens de nieuwjaars vakantie alles gesloten was. Vol gens de staatsmedia is het aantal verslaafde internetgebruikers de laatste jaren enorm gestegen. Belgische kastelen massaal in de verkoop brussel - Van de drieduizend Bel gische kastelen staan er zeker zes tig te koop voor prijzen tussen de 2 en 4 miljoen euro. Maar nog meer staan er in de 'stille ver koop', alleen bekend bij makelaars. Veel kasteeleigenaren kunnen het onderhoud en de stookkosten niet meer betalen. Geen Kl-vergoeding Duitse ongehuwden karlsruhe - Ongetrouwde paren in Duitsland hebben geen recht op een vergoeding voor kunstmatige inseminatie (KI). Het Hof in Karls ruhe bepaalde dat een huwelijk kinderen meer wettelijke zeker heid biedt en dat alleen getrouwde stellen de helft van de behande- lingskosten terug kunnen krijgen. Verwaarloosd Spaans paar blijkt steenrijk santander - De Spaanse politie heeft in Santander een verwaar loosd bejaard echtpaar gevonden met een vermogen van ruim een miljoen euro. De 97-jarige man en zijn 90-jarige vrouw leefden sa men met hun 49-jarige zoon, die ervan wordt verdacht zijn ouders te hebben mishandeld. Hongerige rat valt meisje in wieg aan washington - Een rat heeft in de Amerikaanse staat Missouri een ba by in het gezicht aangevallen. Het meisje liep verwondingen op aan de neus en de bovenlip. De ouders werden gealarmeerd toen zij via de babyfoon hun kind hoorden. Dieffen- bachia Diverse soor ten. Hoogte ca. 65 cm. Potmaat 17 cm. Per stuk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9