Sport Heister op recordjacht Van Stevendaal mikt op het podium Automaat voor slechts 995,-! AutoTeam PZC Donderdag 1 maart 2007 45 Benefietwedstrijd David di Tomasso Tafeltennisser wil aantal nationale titels van Vriesekoop evenaren. door Koen de Vries den haag - Hij verkeert in de herfst van zijn carrière en denkt erover af te gaan bouwen. Een ding houdt Danny Heister nog scherp: het record van Bettine Vrie sekoop. De Nederlandse tafelten nisster heeft in haar lange carrière dertig Nederlandse titels vergaard. Heister staat op 27 en probeert za terdag en zondag op het NK in Eindhoven op gelijke hoogte te ko men. De 35-jarige Arnhemmer wordt het laatste jaar geplaagd door ont stoken achillespezen. Eens in de zes weken zet de dokter de spuit erin en dan gaat het weer een beet je. Het betekent dat Heister als top- tafeltennisser op zijn laatste benen loopt en hij zich beraadt over de nabije toekomst. Zeker is dat zijn contract bij bundesligaclub Bor- russia Düsseldorf niet wordt ver lengd. „Ik ben me aan het oriën teren op een carrière buiten het ac tieve tafeltennis. Ik heb verschillen de mogelijkheden. Binnen twee maanden wordt alles duidelijk." Het betekent waarschijnlijk dat Heister ergens als trainer aan de slag gaat. Hij heeft contacten met verschillende clubs en met de Ne derlandse bond, de NTTB. Voor de NTTB heeft hij een plan geschreven om de jeugdopleidin gen verder op de rails te krijgen. Dat is hard nodig want Nederland glijdt steeds verder weg op inter nationaal niveau. Daarnaast wil hij op lager niveau een balletje blijven slaan. Om het record van Vrie sekoop te breken is dat ook wel no dig. Zondag kan hij langszij komen als hij met Barry Wijers het mannen- dubbel, met Li Jiao het mixeddub- bel en op eigen kracht het enkel spel wint. Het binnenhalen van die eerste twee titels lijkt een for maliteit. De titel in het enkel lijkt echter weggelegd voor Trinko Keen, die momenteel fitter en ster ker is. Of tafeltennissers Danny Heister het aantal van dertig nationale ti tels kan halen, hangt af van de fit heid van zijn lichaam. Hij heeft last van ontstoken achillespezen. Biljarter uit Vogelwaarde wil op NK libre promoveren. door Joop van den Oudenhoven GOES - Robert van Stevendaal (35) uit Vogelwaarde, lid van biljartver eniging Den Ouden Arend, neemt komend weekeinde deel aan het Nederlands kampioenschap libre topklasse. Dat is de hoogste klasse op de kleine tafel. Het toernooi is in Hippolytushoef Vorig seizoen was je tweede reserve voor deze eindstrijd. Nu ben je, als zevende geplaatst, wel van de partij. Ben jij beter gaan spelen of is de con currentie afgenomen? „Je zou kunnen zeggen dat ik ster- Ook volgend jaar moet Heister er dus nog staan. Heister zegt pas sinds kort te weten dat het record in beeld is. „Nu ik weet dat het kan, is het een leuk doel. Laten we zeggen dat ik net zo lang doorga, totdat ik het record in handen heb. Als het lichaam meewerkt tenmin ste." Het zou kunnen betekenen dat de EK en WK, de komende maanden ker ben geworden. Vorig jaar haal de ik ternauwernood 38.82 gemid deld. Nu ben ik geplaatst met 44.48 en dat is lager dan mogelijk was geweest. Na drie partijen in de voorwedstrijden stond ik nog op 65.00, maar zakte daarna te rug." Hoe schat je jouw kansen in? „Moeilijk aan te geven. Libre speel ik niet zo vaak meer. Ik heb me gericht op het kaderspel. Deson danks ging het in de voorwed strijden goed. Ik mik op het po dium." Zit er nog progressie in je spel? „Ik heb een paar jaar gedacht dat ik aan mijn grenzen zat. Ik ging weinig meer vooruit. Maar vorig in Belgrado en Zagreb, nog niet de laatste internationale toernooien hoeven te zijn. Ook een minder ge trainde Danny Heister blijft, na Trinko Keen, met voorsprong de nummer twee van Nederland. „Als ik Nederland kan helpen op het hoogste niveau te blijven spe len, waarom zou ik dat dan niet doen?" Het vrouwentoernooi van het NK jaar promoveerde ik in het kader 57/2 en dit jaar in het bandstoten. In beide spelsoorten speel ik nu op de grote tafel. Dat heb ik ook 'Voor mij is libre het mooiste en meest complete spel dat er is' in het libre voor ogen. Het zou mooi zijn als me dat komend weekeinde op het NK al lukt. Daarvoor moet ik boven 60.00 ge middeld spelen." Ie komt in Zeeland alleen uit in de ZVB-competitie. Is dat wel genoeg om op het vereiste niveau te blijven? „Nee. Daarom speel ik bij BC Mer- wordt gedomineerd door buiten landers met een Nederlands pas poort. De nummers één tot en met vijf geplaatst komen oorspron kelijk uit het buitenland. Absolute favoriet is de Chinese Li Jiao, die vorige maand de toptwaalf won. TWee Zeeuwsen zijn ook van de partij. Het zijn Kim 't Hooft van TTCM en Simone de Klerk van SAR. wehof in Dordrecht in de nationa le kadercompetitie. Ik speel daar samen met nog een paar sterke Zeeuwse biljarters, zoals Peter de Bree, Sjaak Walhout, )an Goud zwaard en Jo Alleijn. Door naar anderen te kijken en de aanwijzin gen die ik krijg op te volgen, leer ik nog steeds." je bent in alle spelsoorten bedreven. Als je zou moeten kiezen, waar gaat dan je voorkeur naar uit? „Naar het kaderspel. Dat is voor mij de meest technische spelsoort. Je wordt daardoor sterker over de hele linie. Je leert het fijne werk, lange ballen spelen, rappelleren. Alles zit erin. Voor mij het mooi ste en meest complete spel dat er is." utrecht - FC Utrecht speelt op vrijdag 23 maart een benefietwed strijd tegen FC Monaco voor de na bestaanden van speler David di To- masso. De Franse voetballer overleed eind 2005 op 26-jarige leeftijd onver wacht in zijn slaap. De speler van FC Utrecht liet een vrouw en een zoontje achter. Het gezin had op fi nancieel gebied niet veel geregeld voor de toekomst. sint petersburg - Trainer Dick Ad vocaat van Zenit Sint Petersburg kan binnenkort beschikken over de Oekraïense international Anato li Timotsjoek. De middenvelder werd voor een Russisch recordbedrag van 15,1 mil joen euro gekocht van Sjakhtar Do netsk. De 27-jarige aanvoerder van het Oekraïense elftal tekende voor vier jaar. Ook Feyenoord was in de markt voor Timotsjoek. Marianne Timmer mist finale wereldbeker Rijswijk - Marianne Timmer mist komend weekeinde de finale van de wereldbeker in Calgary. De schaatsster is wegens familie omstandigheden terug naar Neder land. Ze zal waarschijnlijk ook het WK afstanden een week later in Salt Lake City missen. Ireen Wüst komt in Calgary niet in actie op de drie kilometer. Zij concentreert zich volledig op de 1000 en 1500 meter. NK wielrennen naar Maastricht maastricht - Het NK wielrennen wordt dit jaar opnieuw in Maas tricht gehouden. Dat gebeurt op 30 juni en 1 juli in samenwerking met de gemeente Margraten, maakte het bestuur van de provincie Limburg gisteren bekend. Theo Hoex, directeur van de wielerbond KNWU, noemde de aankondiging prematuur. De KNWU moet onder meer het par koers nog goedkeuren. Raymond Joval maakt rentree in de boksring Amsterdam - Na een absentie van bijna anderhalf jaar maakt Ray mond Joval op 11 april zijn rentree in de boksring. De 38-jarige Amsterdammer treedt in het Paradise Theatre in de Bronx aan tegen de zeven jaar jongere Amerikaan Willy Gibbs. Joval mag zich nog steeds wereld kampioen van de IBO in het mid dengewicht noemen. Hij was door een nekblessure lang uit roulatie. Chelsea houdt ook Da Costa in de gaten eindhoven - PSV moet er rekening mee houden dat op termijn naast Alex en Alcides ook Manuel da Costa naar Chelsea vertrekt. De eerste twee zijn al eigendom van de topclub, Da Costa staat op de verlanglijst van Chelsea. De Por- - tugees wordt gezien als toptalent. De kans is klein dat hij komende zomer al verkast. Chelsea wil hem nog een jaar laten rijpen bij PSV. Timotsjoek kiest voor Zenit Sint Petersburg M9ÊS CHEVROLET De verkoopprijzen zijn indusief BTW en BPM, exdusief metallic lak, kosten njklaarmaken, kentekenleges en verwijderingsbijdrage Getoond model kan afwijken van de standaarduitrusting Het gemiddelde brandstofverbruik varieert van 7 4/100 km tot 11 5/100 km De gemiddelde C02-urtstoot vaneert van 197 gr/km tot 264 gr/km Wijzigingen in pnjs en model, evenals druk-en zetfouten voorbehouden De Chevrolet Captiva Vanaf 30.995,- AutoTeam Goes Klein Frankrijk 31, Goes 0113-237923 AutoTeam Vlissingen Bedrijfsweg 2, Vlissingen 0118-461710 Rij nu extra voordelig in een Chevrolet Captiva Stelt u zich eens voor, nooit meer schakelen. Zo wordt autorijden in een Chevrolet Captiva wel erg makkelijk. Of liever gezegd: leuk. Want deze stoere SUV biedt ruimte tot maar liefst 7 personen en een grote hoeveelheid bagage. Met z'n perfecte wegligging en gespierde uiterlijk maakt de Captiva veel indruk. Z'n luxe afwerking en talloze slimme details brengen uw passagiers constant in vervoering. De Captiva mét automaat rijdt u nu voor slechts 995,- extra. Chevrolet. It's a big plus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69