Helmond Sport wil Poortvliet Kouwijzer hoopt op rentree Kustmarathon krijgt een Driemtiem Bakx en Schot weer bij Oranje WPZC Donderdag 1 maart 2007 41 Basketballer heeft verkalking en ontsteking in knie. Arnemuidenaar wil graag als trainer terug naar betaald voetbal. docr Rob de Bruyn helmond - Jan Poortvliet is een voorname kandidaat om de nieu we trainer van Helmond Sport te worden. De club voerde vrijdag en zondag gesprekken met de 51-jari- ge Arnemuidenaar. Poortvliet en Helmond Sport zijn geen onbekenden voor elkaar. Be gin jaren negentig was de ex-inter- national op sportpark De Braak as sistent van de toenmalige hoofd coach Adrie Koster. Op dit moment is hij trainer van zaterdagtweedeklasser Arnemui- den én zondageersteklasser Nue- nen. Poortvliet gaat deze week nog in gesprek met het huidige trainers koppel van Helmond Sport, Mario Verlijsdonk en Jurgen Streppel. Zij Niek Knol en Willy de Nooijer helpen atleten bij voorbereiding. door Koen de Vries dishoek - De Zeeuwse Kustmara- thon krijgt uitbreiding. Voor het hardloopevenement dat dit jaar op 6 oktober op de agenda staat, wordt een zogenaamd Driemtiem opgericht. Het bestaat uit zes per sonen die door Niek Knol en Wil ly de Nooijer van de praktijk voor fysiotherapie en bewegen uit Kou- Jan Poortvliet namen vorige week het stokje over van de ontslagen Gerald Vanen burg en maken zo goed als zeker het lopende seizoen af Directeur Mario Captein wilde gis teren bevestigen noch ontkennen dekerke op de Kustmarathon wor den voorbereid. Het idee voor het team komt van De Nooijer. Zij is op zoek naar mensen die op welke manier dan ook gemotiveerd zijn om aan de Kustmarathon mee te doen. Het kunnen ervaren mara thonlopers zijn, maar ook debutan ten. Tot die laatste groep kunnen mensen behoren die willen afval len, hun fysieke grenzen willen verleggen of gezonder willen le ven. Ze worden door Niek Knol en Willy de Nooijer 24 weken lang voorbereid op het evenement. Ze dat Helmond Sport met Poortvliet in gesprek is. „Ik ga er helemaal niets over zeggen", aldus Captein. Poortvliet zelf stak de contacten met Helmond Sport niet onder stoelen of banken. Hij bevestigde dat hij met Captein gesproken heeft. „Het is duidelijk dat ik kan didaat ben. Ik sta er helemaal voor open. Helmond Sport is een mooie club. Het zou een mooie uitdaging zijn." Poortvliet was ook vorig jaar een van de kandidaten op De Braak. Toen ging het om de opvolging van Ruud Brood, die naar Hera cles Almelo vertrok. Met zowel Ar- nemuiden als Nuenen is eerder al de afspraak gemaakt dat Poortvliet weg mag als zich een profclub voor hem meldt. „Ik heb steeds aangegeven dat ik graag nog eens in het betaald voet bal zou willen werken", aldus Jan Poortvliet.- „Voetbal is mijn leven. En dan is het natuurlijk het mooi- krijgen alles gratis: kleding, trainin gen, voedingsadviezen en fysiothe rapie en massage. „Het idee van het Driemtiem past helemaal bij mijn filosofie", zegt Knol. „Mijn le ven is lopen. Ik probeer al dertig jaar mensen aan het bewegen te krijgen, om ze te laten ontdekken dat bewegen lekker en leuk is." Mensen die lid willen worden van het Driemtiem kunnen zich voor 15 maart aanmelden via fysioknol@zeelandnet.nl. Meer in formatie op www.marathonzee- land.nl. ste om op een zo hoog mogelijk ni veau te werken." Poortvliet kwam als speler onder meer uit voor PSV, waarmee hij in 1978 de Uefa Cup won. In dat jaar speelde hij met het Nederlands'elftal het WK in Argentinië. Later voetbalde hij onder meer voor Roda JC, Olympi- que Nïmes, FC Antwerp en AS Cannes. Als trainer was hij onder meer ac tief bij RBC, FC Den Bosch en Stormvogels/Telstar. Met Den Bosch promoveerde hij in 2001 naar de eredivisie, nadat het kam pioenschap was behaald in de eer ste divisie. Stormvogels/Telstar bereikte on der zijn leiding in het seizoen 2004-2005 de nacompetitie. Eerstedivisieploeg Helmond Sport heeft twee gesprekken ge had met Jan Poortvliet. De Arne muidenaar was er ook vorig jaar kandidaat om trainer te worden. GOES - De voetballers Istvan Bakx (Hoek) en John Schot (Kloetinge) zijn opnieuw opgenomen in de se lectie van het Nederlands amateur team. Beiden spelen 7 maart in Rotterdam met Oranje een oefen wedstrijd tegen een combinatie team van eredivisieclub Excelsior. De ontmoeting begint om 19.00 uur. Bakx en Schot waren vorig jaar ook al actief bij het Nederlands amateurelftal en speelden onder meer tegen Engeland. door Rudy Boogert ALMERE - Basketballer Mitchel Kouwijzer hoopt in het slot van het eredivisieseizoen nog enkele wedstrijden van zijn club Omni- world mee te spelen. De negentienjarige Temeuzenaar kreeg gisteren de uitslag van een l_ mri-scan van zijn knie, waarvan hij al sinds de Haarlemse basketbal- week, eind vorig jaar, last heeft. Uit de scan bleek dat hij scheurtjes of verkalking in zijn kniepezen heeft, en er zit een hardnekkige ontsteking in de knie. „Een operatie is gelukkig niet no dig", aldus Kouwijzer, „maar ik weet nog niet precies hoe lang het gaat duren. Het zit er al twee maanden, dus ik mag niet ver wachten dat het nu binnen een week is opgelost. Voorlopig mag ik nog niet met de groep meetrainen. Elke dag word ik behandeld door een fysiotherapeut." Omniworld, zijn basketbalclub uit Almere, staat momenteel laatste in de eredivisie, maar heeft de num mer acht nog binnen schootsaf stand. Die plaats geeft aan het ein de van de competitie recht op deel name aan de play-offs om de Ne derlandse titel. Twee weken geleden werden de basketballers van Omniworld in de kwartfinales van het bekertoer nooi uitgeschakeld door Woon! Aris uit Leeuwarden. b/it/ivus Rijwielcentrale Fietsplus Koudekerkseweg 51 Vlissingen Tel. 0118-412544 www.fietsplus.nl Jeremiasse Fiets Fitness Troelstraweg 364 Vlissingen Tel. 0118-477230 www.fietsplezier.nl Alfred's Bike Centrum Kanaalstraat 32 Oost-Souburg Tel. 0118-475499 www.bikecentrum.nl Rijwielhandel Piet Voskamp Breeweg 17 Middelburg Tel. 0118-613187 www.pietvoskamp.nl Roose Tweewielers v.o.f. Badhuisstraat 19 Vlissingen Tel. 0118-412084 www.roosetweewielers.nl Rens Petiet Tweewielers Korte Noordstraat 53-55 Middelburg Tel. 0118-624394 Fietsplus van de Velde Dorpsplein 20-21 Koudekerke Tel. 0118-551264 www.fietsplusvandevelde.nl Rijwielshop Westkapelle Zuidstraat 111-125 Westkapelle Tel. 0118-572258 www.rijwielshopwestkapelle.nl Bike Totaal Toon's Rijwielshop W. C. Papegaaienburg 18-22 Vlissingen Tel. 0118-479565 Klaassen Tweewielers Seisweg 45-47 Middelburg Tel. 0118-614596 www.klaassen2wielers.nl Profile Van Den Driest Zusterstraat 24 Middelburg Tel. 0118-612410 www.profile-vandendriest.nl De Driehoek Rijwielshop Noordweg 127A Bedr. ter. De Driehoek Serooskerke (W) Tel. 0118-591809 Jahaa, het is een Batavus!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65