Sport Kleine opsteker voor Ajax AZ koel en zakelijk RKC «"M* 't*'™" langs FC Utrecht J naar halve finale bekerstrijd Arsenal in slot uitgeschakeld 40 Donderdag 1 maart 2007 PZC Amsterdammers houden door winst kans op een prijs. door jochem Lippmann TILBURG - Ajax voorkwam gistera vond bij Willem II dat het op drie kwart van het seizoen geen helder uitzicht meer heeft op een prijsje. De Amsterdammers verzekerden zich met een 2-o-overwinning van een plaats in de halve finales van de KNVB-beker. De regerend bekerhouder was na de uitschakeling in de Uefa Cup en de zo goed als verloren titelrace wel toe aan een opsteker. Het spel van Ajax in Tilburg gaf echter op nieuw geen reden voor al te veel optimisme. Hoopgevend voor Ajax was wel de terugkeer van Urby Emanuelson en Zdenek Grygera in het basiselftal. Trainer Henk ten Cate kan het duo goed gebruiken. Emanuelson onderstreepte in Til burg dat hij bij Ajax de beste links back is. Tijdens de afwezigheid van de international bleek de positie links in de defensie de achilleshiel bij de Amsterdammers. Nog meer dan de sterke Ema nuelson had Grygera een rol in de voorsprong van Ajax in de eerste helft. De Tsjechische centrale ver dediger stak in de eerste vijftien minuten van het bekerduel twee maal ongehinderd het veld over. Tom de Mul schoot na goed voor bereidend werk van Grygera nog in het zijnet. Klaas-Jan Huntelaar schatte een voorzet van de Tsjech wel op waarde. De spits bezorgde Ajax in de vijftiende minuut de ge wenste openingstreffer: o-i. John Heitinga had de voorsprong van Ajax moeten vergroten. De ver dediger miste in de 23e minuut een vrije kopkans. Tot grote onte vredenheid van trainer Ten Cate geloofde Ajax het vervolgens wel. De woede van de oefenmeester richtte zich vooral op Leonardo. Het geduld van Ten Cate met hem was op toen de wispelturige Brazili aan vlak na rust op het midden veld een gele kaart kreeg. De trai ner bracht met Nicolae Mitea een nieuwe buitenspeler in de ploeg. Ten Cate wisselde voor rust al de geblesseerde Jaap Stam voor Hedwiges Maduro. Mitea stond nog geen twee minuten op het veld toen hij alleen voor doelman Michael Aerts verscheen. De Roe meen verzuimde de voorsprong van Ajax te verdubbelen. John Hei tinga maakte in de 81e minuut van dichtbij geen fout waardoor Ajax nog één hindernis verwijderd is van de finale in De Kuip. Kwartfinales KNVB-beker RKC Waalwijk-Roda JC 1-0 (1-0). 6. Van den Bergh 1-0. Scheidsrechter: Nijhuis. Gele kaart: Fung a Wing, De Ceulaer (RKC), Kah, De Fauw, Agustien (Roda JC). Aantal toeschou wers: 3100. FC Utrecht-AZ 1-2 (0-2). 28. Boukhari 0-1, 33. Boukhari 0-2, 55. Loval 1-2. Scheidsrechter: Bossen. Gele kaart: Opdam, De Zeeuw, Waterman (AZ). Aantal toeschouwers: 14.500. Willem ll-Ajax 0-2 (0-1). 15. I Huntelaar 0-1, 81. Heitinga 0-2. Scheidsrechter: Van Eg- mond. Gele kaart: Baelum (Wil lem II), Leonardo, Perez, Madu ro, Mitea (Ajax). Aantal toe schouwers: 11.000. londen - Blackburn Rovers heeft Arsenal gisteravond uit de FA Cup gestoten. Nadat het bijna de hele wedstrijd o-o was gebleven, velde de Zuid-Afrikaanse spits Benni Mc Carthy in de 87e minuut het von nis over de Londense ploeg. Met een geplaatst schot verschalkte hij Arsenal-doelman Manuel Almu- nia. De wedstrijd in de vijfde speelron de was een zogeheten replay. Eer der speelden Arsenal en Black burn gelijk. Ploeg van trainer Louis van Gaal blijft op drie fronten actief. door Ruud Ramler utrecht - Net als vorig seizoen heeft AZ de halve finales van het KNVB-bekertoernooi bereikt. De Alkmaarders kwamen gisteravond tegen Utrecht geen moment in de problemen, maar lieten na om de eenvoudige kwalificatie met veel meer doelpunten te omlijsten (1-2). Louis van Gaal heeft zichzelf be loofd om AZ volgend jaar, als hij zijn contract heeft uitgediend, ach ter te laten met een tastbare prijs. Op dit moment is de titel reeds uit zicht. Maar de trainer denkt toch al dat hij pas in zijn laatste seizoen met een dan meer gerijpte ploeg mogelijk een kans maakt op dat ul tieme succes. De KNVB-beker en Uefa Cup lig gen voor nu nog wel binnen hand bereik. Van die eerste bokaal heeft AZ al drie exemplaren in de prij- zenkast staan. En de titel werd ook al eens gevierd in Alkmaar. Dus als Van Gaal zich écht wil onderschei den moet hij dat doen met een Eu ropese beker die nog niet eerder werd veroverd. Het benutten -van die kans ligt met voorlopig eerst nog twee acht ste finales tegen Newcastle United voor de boeg, in de toekomst ver scholen. De KNVB-beker glimt de Alkmaarse ploeg al wel steeds ster ker toe. Met het bereiken van de halve finales acht Van Gaal de kans op dit front daarom het grootst om de naar een prijs smachtende supporters tegemoet te komen. De manier waarop de reis in het bekertoernooi gisteravond werd voortgezet, was koel en zakelijk. Voor rust maakte AZ optimaal ge bruik van de spaarzame mogelijk heden die de ploeg wist af te dwin gen. Daarna was zelfs een over vloed aan kansen niet genoeg om de teller door te laten slaan. Het was Demy de Zeeuw die voor rust de wedstrijd inkleurde. Als kloppend hart van het midden veld was hij twee keer de architect van een aanval die beide malen door Nourdin Boukhari onberispe lijk werd afgerond (0-2). Hoewel hij nog niet helemaal de perfecte speler uit de herinnering van Van Gaal is, heeft de op een contract ja gende huurling van Nantes zich al wel verscheidene keren verdienste lijk gemaakt. Waarbij zijn treffers van gisteravond nóg meer gewicht in de schaal legden dan zijn eerste persoonlijke succes in Istanboel. Brabantse hekkensluiter in eredivisie verslaat Roda JC met 1-0. door Maarten van Helvoirt waalwijk - De voetballers van RKC Waalwijk staan in de halve fi nale van de KNVB-beker. De vori ge keer gebeurde dat in 1988, het jaar dat de Brabanders promoveer den naar de eredivisie. Gistera vond werd in eigen huis Roda JC verslagen, zoals de afgelopen elf jaar al gebeurde. „We hebben het op z'n Italiaans gedaan, want bekervoetbal is resul taatvoetbal", zei man of the match keeper Erwin Lemmens. „Snel 1-0 maken en dan de pot dicht gooien", concludeerde ook de ma- Einde aan lange reeks zeges Internazionale milaan - Aan de zegereeks van In ternazionale in de Italiaanse Serie A is een einde gekomen. Na ze ventien overwinningen op rij volg de, gisteren dan eindelijk een ge lijkspel. Udinese hield de fiere Milanese koploper in het Giusep pe Meazza-stadion op 1-1. Chris Obodo zette Udinese kort na rust op voorsprong. Hernan Crespo bracht Inter in de 66e mi nuut op gelijke hoogte. ker van de enige goal, Ricky van den Bergh. Mark Wotte had zijn ploeg dins dag nog wel speciaal laten trainen op het verzilveren van (uitgespeel de) kansen. „In de wedstrijd krijg je er hooguit zes van zulke. Dan moet je er minstens drie maken", doceerde hij. RKC liet zien dat voetballen op z'n Italiaans ook een aantrekkelijke pot kan opleveren. Europees voet bal lonkt voor RKC dat echter vooral andere zorgen heeft. „Wij zijn er meer op gefocust om ons veilig te spelen in de competitie", temperde Wotte het enthousias me. „Als ik moet kiezen tussen de finale van de beker spelen of hand haven, dan kies ik voor het twee de." Derby tussen Real Betis en Sevilla gestaakt sevilla - De derby tussen Real Be tis en Sevilla is gisteren in de 57e minuut gestaakt, nadat Sevil- la-coach Juan de Ramos door een voorwerp - gegooid vanaf de tribu nes - werd geraakt. Ramos kreeg een volle plastic fles tegen zijn hoofd, waardoor hij knockout ging. De trainer werd uit voorzorg per ambulance afgevoerd naar een ziekenhuis. De arbiter had op dat moment de wedstrijd al gestaakt. Klaas-Jan Huntelaar (rechts) zet Ajax op een 1-0-voorsprong. foto Olaf Kraak/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 64