Voordeel! 'Seksshops horen eenmaal bij Hulst' Niet altijd recht in de leer 99 99 1 Vlissingse winkeliers willen geld zien De allerscherpste prijs. Vaargeul moet breder worden Graag gedaan. vv PZC Donderdag 1 maart 2007 29 Super Seksshops doen plan gemeente Hulst af als volstrekt belachelijk. door Raymond de Frel hulst - „Je kan toch beter als seks toeristenplaats bekendstaan dan dat je helemaal niet op de kaart voorkomt?" Verkoopster S. van Gelder van erotiekshop Beate Uh- se in Hulst windt er geen doekjes om. „De supermarkten en meubel zaken zijn al aan de rand van Hulst gevestigd, het banktoerisme is er niet meer... haal de seks uit de binnenstad en er komt geen kip meer", zegt ze. Een rondje langs sekswinkels in de vestingstad leverde gisteren tal van wegwerpgebaren op. De gemeente Hulst wil af van haar seksimago. Zeven shops is teveel van het goe de, vindt het gemeentebestuur. Een uitsterfbeleid moet ervoor zor gen dat het aantal shops wordt te ruggebracht tot vijf Daarnaast moet de onderlinge afstand tussen twee sekszaken hemelsbreed hon derd meter bedragen. Gelegenhe den die naast de verkoop van eroti sche artikelen ook gelegenheid bie den tot betaalde seks, worden ook aan banden gelegd. Zij mogen in maximaal twee ruimten prosti tuees laten werken. Uitbater A. Marijnissen van seks shop L'amour aan de Beesten markt denkt dat Hulst allesbehalve verstandig bezig is met dit beleid. „Als je weet dat de Belgen vooral voor de sekswinkels naar het cen trum komen, vraag je je af waar de gemeente mee bezig is. Wij bezor gen niemand overlast. Verder maak ik mij niet zoveel zorgen. Wij hebben maar twee kamers voor meisjes", aldus Marijnissen. In de Eroticashop laat een verko per een zelfde geluid horen. „Wat heeft Hulst verder nog te bieden? En bovendien, onze markt regu leert zichzelf wel. Er zijn de laatste jaren door strengere regelgeving en internet al een aantal zaken ver dwenen." Verkoopster Nadine van Emanuelle stelt dat seksshops nou eenmaal bij Hulst horen. „Ik vind het heel dom om dit ook nog eens aan te pakken. Hulst heeft al zo De gemeente Hulst wil af van haar seksimago door het aantal shops terug te brengen. De seks shopseigenaren vrezen dat dit de doodsteek voor Hulst wordt. weinig meer. Vroeger bruiste het hier, maar nu kan je 's avonds in je blote kont over straat lopen zon der dat iemand het ziet." I. Witte van Erotic Discount Cen ter denkt dat de visie van de ge meente Hulst de doodsteek voor de binnenstad kan zijn. „Ken je Zaamslag en Axel? Voeg Hulst straks maar aan dat rijtje toe. De Belgen komen echt niet voor de Blokker en Hema naar Hulst. Die hebben ze in hun eigen omgeving ook. Hulst is groot geworden door het sekstoerisme. Haal je dat weg, dan is het gebeurd met onze stad." De Hulster bezoekersmanager M. de Bruijn vindt dat overdreven, al vindt ze dat niet mag worden ver geten dat de sekswinkels hebben bijgedragen aan de opmars van Hulst. „Er hoeft voor mij niemand weg, maar voor het echte toerisme is Hulst niet afhankelijk van seks winkels." In Sluis wordt niet nage dacht over aanpassing van het be leid ten opzichte van de sekswin kels. „Er is geen prikkel vanuit de samenleving om het beleid te wij zigen. De zaken in Sluis zijn goed geïntegreerd in het totale winkel bestand", volgens een gemeente woordvoerster. SGP/ChristenUnie Goes steunt noodgedwongen extra koopzondagen. door Frank Balkenende goes - Natuurlijk kwamen er kriti sche vragen van leden, maar dat de Goese SGP/ChristenUnie vori ge week uitbreiding van het aantal koopzondagen steunde, heeft bin nen de partij niet al te veel stof doen opwaaien. „We moesten kie zen uit twee kwaden en dat heb ik leden kunnen uitleggen", zegt frac tievoorzitter A. van der Reest. Twee jaar geleden hield een raads- meerderheid nog uitbreiding van het aantal koopzondagen van vier terneuzen - De vaargeul in de Westerschelde zal in de toekomst op verschillende plaatsen moeten worden verbreed om grote contai nerschepen probleemloos naar Antwerpen te loodsen. Vlaams mi nister K. Peeters (openbare wer ken) acht zo'n aanpassing onont koombaar, maar eerst moet de af gesproken uitdieping tot 13,1 meter worden verwezenlijkt. Peeters gaat er nog steeds vanuit dat Neder land de afspraken daarover zal na komen en dat dit jaar met de wer ken zal worden begonnen. Ze moe ten tegen 2009 klaar zijn. De minis ter vindt dat daarna moet worden gekeken naar verdere aanpassin gen, zoals een verbreding. Peeters wil wel eerst een goede kosten-ba- tenanalyse, die duidelijk maakt of een dergelijke investering voldoen de rendement oplevert. naar acht nog tegen. SGP/CU en CDA kregen toen onverwacht steun van PvdA'er Hooymeyer en GroenLinks-ffactievoorzitter A. van Oosten. Door afwezigheid van drie andere raadsleden waren voor standers van zondagsrust plotse ling in de meerderheid. De kaarten lagen nu anders. Hooy meyer en Van Oosten zitten niet meer in de Goese raad. Bovendien kwam er vorig jaar een ander colle ge van burgemeester en wethou ders: CDA, WD en, voor het eerst in Goes, de SGP/CU. Om mee te kunnen regeren, kan de christelij ke partij niet altijd recht in de leer blijven. Zo was in het collegepro gramma bijvoorbeeld uitbreiding van het aantal koopzondagen opge nomen. Vooral de WD hecht daaraan. De SGP/CU huldigt door gaans principiële standpunten over zaken als zondagsrust. Vorige week in de gemeenteraad liet de Goese fractie echter de politieke realiteit zwaarder wegen dan hun op de Bijbel gestoelde principes. Volgens fractievoorzitter Van der Reest kon dat niet anders. „We hebben de schade maximaal be perkt, want PvdA en GroenLinks wilden het aantal koopzondagen het liefst vrijlaten, dus elke maand één. Dat zouden er twaalf zijn. Als wij tegen het collegevoorstel had den gestemd, had de WD totale vrijstelling kunnen steunen." Ondernemers eisen een onderzoek naar omzetschade. door Wendy van den Hurk vlissingen - Ondernemers rond de Fonteyne voelen zich door niks of niemand vertegenwoordigd. Daarom organiseren ze zichzelf om omzetverlies te verhalen op de gemeente Vlissingen. Acht ondernemers uit de binnen stad van Vlissingen hebben een bo ze brief opgesteld, die vandaag op het stadhuis belandt. Het gaat om de winkeliers van ViComputer, Nijsen groente en fruit, Het Huis Hardy, De Paardevisser, Outsider, DeBard Wereldmuziek, Bar-o-nes Mysteryshop, Kloeg Antiek en Ma- belis Mode. Zij eisen van de ge meente een onafhankelijk onder zoek naar omzetschade door de Fonteyne-bouwput. Weigert de ge meente, dan zegt de groep bij be langenorganisatie te zullen aan kloppen. Op basis van de uitkom sten willen de ondernemers geld zien van de gemeente. Ze zeggen samen miljoenen verlies te heb ben geleden. Voorlopig betalen ze geen gemeentelijke belastingen. Bovendien eisen ze dat de gemeen te een campagne op touw zet, om de binnenstad te promoten. W. Verdaasdonk van ViComputer voert voorlopig het woord. „Na tweeënhalf jaar apart vechten te gen de gemeente, doen we het nu samen." Hij hoopt dat meer onder nemers zich aansluiten. Hagelwitte champignons 2 bakjes a 250 gram ■*£•--- actie-kiloprijs 2.- Chocomel alle soorten, 3 pakken a 1 liter naar keuze forflora Forflora Potgrond 2 zakken a HO liter De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 1 t/m zondag 1 maart 2007. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Voor alle aanbiedingen geldt' 0P=0P. Rundertartaartjes per kilo Hertog Ijs alle soorten, ovale bak 875 ml actie-literprijs 2.27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53