straks in de Mortiere Van Dok is enthousiast over woningproject in Govan Mbeki 3 HALEN 1 BETALEN nüdiv JEANS 49,- Qeans Inn) Golden Tulip Festival van Deltabrouwers nu 15% KORTING op ALLE BEHANG Midelbufg 640269 de gehele wintercollectie Vergaderen op 50 meter van zee strand? Westduin KoudekerkelVlissingen www.goldentuiipwestduin.nl Tel. 0118-552510 W De wand met postbussen in het postkantoor in Middelburg. Postbushouders moeten straks naar de rand van de stad om hun post op te halen. foto Lex de Meester Burgemeester van Vlissingen is terug uit Afrikaanse townships. door Wendy van den Hurk vlissingen - Burgemeester Anne ke van Dok is terug van haar eer ste werkbezoek aan Govan Mbeki. Ze zit vól verhalen. De burgemeester bekeek hoe het Vlissingse projecten vergaat in de Zuid-Afrikaanse zusterstad. Zoals de Govan Mbeki Housing Corpora tion. Zeg maar een soort l'Escaut. Vlissingen hielp mee aan de ver bouwing van 64 krakkemikkige werkhostels tot appartementen voor de armsten van de stad. „Schitterend. Het is echt een hele leuke kleurige wijk geworden", ver telt Van Dok. „Ik had ze al eens ge zien tijdens een privé-bezoek aan de stad. Toen sprongen de tranen me in de ogen. Nu hebben ze nog niet de luxe van hier, maar ze zijn goed genoeg om te wonen." De renovatie is betaald met de eu ro's die nieuwe Lammerenburgers destijds per vierkante meter bijleg den en de Vereniging van Neder landse Gemeenten die het totaal bedrag verdubbelde. „Goed om te zien hoe inwoners van Vlissingen dit daar voor elkaar kregen." Ook is een woonwinkel geopend. „Met een balie en een ruimte waar de wooncommissie vergadert. Dat is al zo bijzonder daar." Haar voorzittersfunctie heeft Van Dok in Afrika beoefend, door ge sprekken tussen de woningcorpo ratie en een lokale mijnindustrie te leiden. „Die moeten samenwer- Door de stedenband met Vlissin gen wordt Govan Mbeki in Zuid-Afrika steeds Hollandser. Zelfs bureaucratie doet zijn intre de. Helaas, verzucht Van Dok. ken. Het bedrijf kan huizen afne men en betalen, en de corporatie kan werknemers aan huizen hel pen. Op zo'n moment kunnen ze onze ervaring gebruiken. Wij heb ben de prestatieafspraak geïntrodu ceerd. Ik heb de burgemeester van Govan Mbeki uitgenodigd om in mei hierheen te komen. Dan kan hij zien hoe wij dat doen." Ook ziet hij dan de structuurnota en de huisvestingplannen, die Van Dok daar graag zou zien. Daarmee lijkt ze bureaucratie in Afrika te in troduceren. „Helaas wel, maar je redt het niet door verkaveling met een krijtje af te tekenen." Het was een reis met concrete re sultaten, besluit Van Dok. „Handel is abstract. Hier zie je dat mensen staan te glanzen. Daar is sociale co hesie. Geen burgerparticipatie, dat is een beleidsbegrip. Nee, echt ver banden. Ik zou die graag terugzien in Vlissingen. Alleen, hoe?" goes - Het Zeeuws amateurgilde van bierbrouwers houdt zondag 18 maart voor de dertiende keer het Deltabierfestival in het Ambachts centrum in de Hollandsche Hoeve in Goes. Ook dit jaar is er weer een speciaal festivalbier in een di to glas. Het festival duurt van 13.30 tot 20.00 uur. pzc Donderdag 1 maart 2007 2 7 Cursus over omgaan met depressiviteit middelburg - Nooit mooi weer, luidt de titel van een cursus over omgaan met depressiviteit. In de cursus staat de omgang met men sen die aan een depressie lijden centraal. De cursus wordt op 8 en op 22 maart gegeven in de Ont- moetingskerk aan de Oosterschel- destraat in Middelburg. Beide ke ren begint die om 20.00 uur. Toe gang is gratis. Vrouw rijdt met fiets tegen autoportier vlissingen - Een 60-jarige vrouw uit Vlissingen is gistermiddag ge wond geraakt toen zij tegen het portier van een auto reed. Ze fiets te op de Aagje Dekenstraat toen een 38-jarige Vlissinger zijn por tier opende. De deur werd uit zijn hand gerukt door de harde wind. De vrouw viel op haar stuitje en is naar het ziekenhuis gebracht. Western-avond van Luctor et Emergo zoutelande - De christelijke mu ziekvereniging Luctor et Emergo uit Zoutelande verzorgt zaterdag een avond rond 'Vrolijke noten in het Wilde Westen'. De fanfare en de slagwerkgroep spelen de hele avond westernmuziek. De avond vindt plaats in de gymzaal aan de Westkapelseweg en begint om 19.30 uur. Terrassen in Terneuzen om middernacht dicht terneuzen - De terrassen in de ge meente Temeuzen moeten komen de zomer om middernacht dicht. Vrijdag- en zaterdagnacht mogen dorstigen wel tot een uur blijven zitten, maar wordt er na half een niet meer geschonken. Er mogen alleen terrassen naar buiten van april tot en met oktober. Dit voor stel staat de nota Horecabeleid. Vanaf vandaag OUALI1» mttWEA» SPIJKERHARD DE BESTE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51