Binnenland Vitaminepillen zijn overbodig Bendelid verdacht van omkoping Medicijngebruik onnodig duur Totale maansverduistering Donderdag 1 maart 2007 pzc Voedingssupplementen zouden sterftekans juist kunnen vergroten. door Chris van Alem WAGENINGEN - Voedingssupple menten zijn niet heilzaam voor de mens. Sterker nog: gebruik ervan kan de sterftekans vergroten. Dat concluderen Amerikaanse weten schappers nadat zij 68 verschillen de onderzoeken hebben bekeken waaraan 230.000 pillenslikkers deel namen. De wetenschappers schreven giste ren in het gezaghebbende 'Journal of American Medical Association' dat preparaten met antioxidanten zoals vitamine A, C of E geen wer king hebben voor de gezondheid. „Dit onderzoek doet nu echt het licht uit voor deze voedingssupple menten", stelt Frans Kok, hoogle raar voeding- en gezondheidsleer aan de Wagen ingen Universiteit. Volgens Kok slikt ongeveer 5 pro- PW Voor een lang en gezond leven zijn geen voedingssupplementen nodig. Wel is het belangrijk dage lijks groente, fruit en graanpro ducten te eten. rotterdam - Jaarlijks zijn honder den miljoenen euro's te besparen door kritisch te kijken naar de wer king van voorgeschreven medicij nen, stelt professor Adri Steen- hoek, hoogleraar geneesmiddelen- beleid aan de Rotterdamse Eras mus Universiteit. Hij meent dat veel dure genees middelen onnodig worden voorge- PETER VAN STRAATEN cent van de Nederlanders dergelij ke antioxidant-pillen, vaak onder het motto 'baat het niet, dan schaadt het niet'. „Het baat dus niet. Hooguit ouderen in een ver zorgingstehuis zouden voor hun voedingspatroon misschien wat extra vitamine B en D kunnen ge bruiken. Extra vitaminen nemen om kanker en hart- en vaatziekten te helpen voorkomen, blijkt toch veel minder positief te zijn dan ge dacht." Voor een lang en gezond le ven zijn geen voedingssupplemen ten nodig, stelt Kok. „Als je maar dagelijks groente, fruit en graanpro ducten eet, zoals Gezondheidsraad en Voedingscentrum aanbevelen." In Amerika, met zijn cultuur waar in fast food een centrale rol speelt, worden vier keer zoveel vitamine preparaten geslikt als in Neder land. Daar raakte de Nederlandse onderneming Numico bijna aan de rand van de afgrond door vita minepillen. Het nam in 1999 voor 2,4 miljard euro de Amerikaanse supplementenleverancier GMC over en een jaar later Rexall Sun down voor 850 miljoen. In 2003 werden beide ondernemingen ver kocht met verlies van honderden miljoenen euro's. schreven. Of omdat ze niet beter zijn dan goedkopere alternatieven, óf omdat ze te sterk zijn voor de patiënt die net zo goed geholpen is met oudere middelen. Volgens hem zou het College voor Zorgverzekeringen (CVZ), dat gaat over de vergoedingen in het zorg stelsel, het basispakket kritisch te gen het licht moeten houden. Totale eclipsen: s Zichtbaar in Ned./Bel. 2007 28/08 2008 21/02 2010 21/12 2011 15/06 2011 10/12 2014 15/04 2014 08/10 2015 04/04 2015 28/09 maan tijdens eclips anp bron: met knmi tycho brahe planetarium kennislink bergen op zoom - Een van de fa milieleden van de drugsbende uit Bergen op Zoom die deze week werd opgerold, wordt verdacht van poging tot omkoping van Ma rokkaanse overheidsambtenaren. De 45-jarige man zit, samen met 24 van de 27 verdachten die dins dag werden opgepakt, nog vast. De meesten worden morgen voor geleid aan de rechter-commissaris in Breda. De rijksrecherche en de politie zijn inmiddels een onder zoek begonnen in Marokko, sa men met de autoriteiten daar. ME.VROfVAZ^ Z.fii, Ifc 'AA VA//JKke« /WA/kéA/ y 'Man met rode muts' is niet van Rembrandt rotterdam - Het schilderij Man met de rode muts is niet geschilderd door Rembrandt zelf, maar is wel uit zijn atelier afkomstig. Museum Boijmans Van Beuningen in Rot terdam zei dit gisteren na onder zoek te hebben vastgesteld. Het Rembrandt Research Project deelt die conclusie. Daarmee komt een einde aan de twijfel over de echt heid van het schilderij. Vaker wangedrag gevangenispersoneel den haag - Het aantal meldingen van integriteitsschendingen door gevangenispersoneel is in vier jaar tijd verdubbeld. In 2002 lag het aantal meldingen van wangedrag op 64, terwijl dat er vier jaar later 130 waren. Een woordvoerder van iustitie bevestigde gisteren deze cij fers. Het CDA en de WD vragen minister Hirsch Ballin om ophelde ring. Justitie schrijft de stijging toe aan een betere registratie. Hoger beroep in zaak Moszkowicz-Kelder amsterdam - Advocaat Bram Moszkowicz heeft gisteren hoger beroep ingesteld tegen de uit spraak in het kort geding dat Mosz kowicz tegen Quote-hoofdredac teur lort Kelder had aangespan nen. De rechter bepaalde dat Kel der Moszkowicz 'maffiamaatje' mag noemen. Moszkowicz legde naar aanleiding daarvan de verde diging van Willem Holleeder neer. Leraar school in Breda opgepakt voor ontucht breda - Een 29-jarige docent uit Berkel-Enschot is opgepakt, om dat hij wordt verdacht van on tucht met een 14-jarige leerlinge op het Newmancollege in Breda. De man is al sinds de kerstvakan tie geschorst. Na verhoor en op grond van getuigenissen is de man dinsdag aangehouden. Gisteren heeft hij ontslag genomen, mor gen wordt hij voorgeleid. Maker schoolfilmpje Staking van slepers Hitlergroet opgespoord Smit duurt voort aalten - De politie heeft een ex-leerling van het Schaersvoorde College in Aalten opgespoord. Die heeft inmiddels bekend een film pje op internet te hebben geplaatst waarin zijn klas de Hitlergroet bracht. Hij maakte de opnamen vo rig jaar met een mobiele telefoon. Het filmpje verscheen dinsdag op de website GeenStijl. Het onder zoek is nog niet afgesloten, omdat de politie nog jongeren wil horen. rotterdam - De slepers van het Rotterdamse sleepbedrijf Smit zul len hun staking vanochtend naar alle waarschijnlijk met 24 uur ver lengen. Sinds gisterochtend 10.00 uur zijn 240 werknemers in sta king. Zij staken omdat zij niet te vreden zijn over de huidige cao. Het is de tweede staking in een week. Op vrijdag werden circa 35 schepen gedupeerd doordat de sle pers hun werk hadden neergelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4