PZC Kritiek op afschot smienten Bent u verzekerd bij CZ-OZ? 36 en 37 25 41 Waterschap werkt in Ouwerkerkse iniaag Buren bepleiten verbreding van vaargeul zaterdag 3 maart Griep m Neusens spookschip herrijst in Porgy en Bess Jan Poortvliet in beeld als trainer Helmond Sport Donderdag 1 maart 2007- Tip? redzzee@pzc.nl Ruimhartiger schadevergoeding voor landbouwers bepleit. door Piet Kleemans KERKWERVE - De Stichting Dieren vrienden Schouwen-Duiveland is verbijsterd over het feit dat land bouwers vergunning krijgen voor het afschieten van smienten op ak kers vlakbij natuurgebied Plan Tu reluur. Het is de omgekeerde wereld, vol gens de stichting. Eerst, zo wordt geredeneerd, steekt de overheid miljoenen in nieuwe natuur waar vogels als de smient op afkomen, en vervolgens mogen die vogels af geschoten worden. „Dan krijgen de jagers vrij spel", aldus woord voerder L. Storm van de dieren vriendenstichting. Zo bloeddorstig als de stichting dierenvrienden hen afschildert zijn akkerbouwers absoluut niet, stelt L. Klompe van landbouworga nisatie Agrarisch Schouwen-Duive land (ASD). Afschot van smienten is volgens hem noodzaak. Smien ten zijn dol op eiwitrijke, voedza me wintertarwe. Zij vreten van het gewas en dat zorgt voor be hoorlijk wat schade. Om in aanmerking te komen voor een schadevergoeding van over heidswege moet een boer aanto nen dat hij alles in het werk heeft gesteld om de smient van zijn land te verjagen. lacht hoort daar bij. Waarbij het schokeffect vol gens Klompe belangrijker is dan De Stichting Dierenvrienden Schouwen-Duiveland vindt het onterecht dat vergunning wordt verleend voor het afschieten van smienten. het feitelijk afschieten. Klompe: „Stel dat je 500 smienten op je land krijgt, dan worden daarvan hoogstwaarschijnlijk niet meer dan een paar daadwerkelijk afge schoten. De rest vlucht." Daar gaat ook T. Sluijter van de Vo gelwerkgroep van de Natuur- en vogelwacht Schouwen-Duiveland van uit. Hoewel de vogelwerkgroep geen voorstander is van jacht, zegt Sluij ter begrip te hebben voor de situa tie van de akkerbouwers. „Maar ik denk dat het beter zou zijn als wat ruimhartiger met schadevergoedin gen omgesprongen zou worden. Dan wordt jacht misschien overbo dig." Sluijter voegt daaraan toe dat het probleem lastig op te lossen is. Waarbij hij aantekent dat de over last van smienten in de toekomst rond Plan Tureluur en de - nog in te richten - gebieden langs de Schouwse zuidkust .wellicht wel wat minder wordt. Sluijter: „De ve getatie wordt daar steeds zilter en daar zijn smienten en ganzen dol op. Maar wintertarwe blijft voor hen ook nog altijd heel aantrekke lijk. TERNEUZEN - De vaargeul in de Westerschelde zal in de toekomst op verschillende plaatsen moeten worden verbreed om grote contai nerschepen probleemloos naar Antwerpen te loodsen. Vlaams minister K. Peeters (Open bare Werken) acht zo'n aanpas sing onontkoombaar, maar eerst moet de afgesproken uitdieping tot 13,1 meter worden verwezen lijkt. Peeters gaat er nog steeds vanuit dat Nederland de afspraken daar over zal nakomen en dat dit jaar met de werken zal worden begon nen. Ze moeten tegen 2009 klaar zijn. De Vlaamse minister vindt dat daarna moet worden gekeken naar verdere aanpassingen, zoals een verbreding. Peeters wil wel eerst een goede kosten-batenanalyse, die duidelijk maakt of een dergelij ke investering voldoende rende ment oplevert. Omroep Zeeland en PZC presenteren samen: Verkiezingsonderzoek Resultaten, analyses en commentaren in de krant, op radio en televisie. www. omroepzeëland.nl JLwww.pzc.nl Ontdek nu uw voordeel bij Het Huis Coen Honig en bekijk onze advertentie verderop in deze krant. Het Huis Coen Honig. Uw Opticien. Appelmarkt 22 Zierikzee Tel. (0111) 41 42 11 www.hethuis.nl Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl Er zou een griepgolfin aantocht zijn. Als we de berichten mogen geloven, afkomstig uit Engeland, en via Portugal en België op weg naar ons land. Over griep bestaan veel misver standen en het was daarom, dat die werknemer van dat bedrijf uit Goes er eens het jijne van wil de weten. Hij voelde zich wat slapjes, greep om de haverklap naar de zakdoek en kampte met pijn in de spieren. Dat zou wel eens griep kunnen zijn, dacht hij. Het internet bood uitkomst, want de volgende dag meldde hij zijn werkgever dat hij leed aan een, vermoedelijk door atmosferische invloeden veroor zaakte epidemische ongesteld heid of ziekte, die zich somtijds vertoont, en zich met grote snel heid van plaats tot plaats uit breidt, in de laatste jaren vooral meer onder de naam infuenza bekend. OUWERKERK - Mensen van waterschap Zeeuwse Eilanden zijn bezig met het aanbrengen van folie in het westelijk deel van de Ouwerkerkse inlaag. Op het folie wordt later steen gestort. Ten slotte wordt nog een stuw vervangen. Als dat klaar is, verhoogt het schap het waterpeil in de inlaag met 35 centimeter. De werkzaamheden zijn be doeld om het gebiedje aantrekkelijk te houden voor kustbroedvogels. De natuur is verruigd, door meer zout water in te laten wordt de be groeiing teruggebracht. Het werk duurt drie we ken en kost 60.000 euro. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43