Zeeland ZMF tracht kiezers te beïnvloeden Intercity nog te lang voor kleine stations Open dag Provincie Zeeland 7 maart Vliegtuigje op zijn neus Provincie en Landschapsbeheer maken samen wandelnetwerk zaterdag 3 maart van 10.00-16.00 uur in en rond de Abdij in Middelburg pzc Donderdag 1 maart 2007 3 1 >JNMt ■rtitefthlttaallftft'''t'T fr ARNEMUIDEN - Met vereende krachten wordt op vlieg- man werd door het toestel geraakt en liep daarbij enke- veld Midden-Zeeland een vliegtuigje rechtgezet. Het Ie gekneusde ribben op. Het vliegtuig belandde op zijn lichte toestel was door een windvlaag gegrepen toen de rug en moest 'over de neus' weer op zijn wielen worden vlieger het voor een keuring naar een hangar trok. De gezet. foto Rien Zandee Meisjes op fiets gewond bij Kapelle KAPELLE - Twee meisjes uit Yerseke zijn gistermiddag aangereden op de kruising van de Kapelseweg en de Monnikendijk in Kattendijke. Toen ze wilden oversteken, zagen ze een auto, bestuurd door een 64-jarige vrouw uit de gemeente Goes, over het hoofd. Beide meis jes reden tegen de zijkant van de auto. Ze werden met lichte ver wondingen voor onderzoek over gebracht naar het ziekenhuis. wolph aartsdijk - Natuurlijk werd er ook een wandelingetje gemaakt, want daar ging het giste ren tenslotte om in Wolphaarts- dijk. In die plaats ondertekenden de Zeeuwse gedeputeerde W, van Zandbrink en de voorzitter van de Stichting Landschapsbeheer Zee land (SLZ), L. Coppoolse, een overeenkomst met als doel om in de provincie tot een omvangrijk netwerk van wandelpaden te ko men. Die paden voeren de wandelaars zoveel mogelijk langs dijken, kreken, akkers, waterlopen, natuur gebieden en cultuurhistorische elementen in het Zeeuwse land. In 2013 moet Zeeland bekend staan als een echte wandelprovin cie. De WD denkt dat milieufederatie subsidiegeld misbruikt. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Met advertenties in PZC en op Omroep Zeeland over invulling van de ruimte probeert de Zeeuwse Milieu Federatie het kiezersgedrag te beïvloeden. Deze beschuldiging uit WD-Statenlid I. Vogelaar. Hij vraagt zich af of de ZMF hier voor provinciaal geld gebruikt. Vo gelaar wil van het dagelijks provin ciebestuur weten of dat spoort met de subsidievoorwaarden. Ook valt hij erover dat de vereniging voor Natuur- en Milieueducatie, af deling Zeeland, bij de actie is be trokken. Directeur M. van Mierlo van de ZMF is uiterst verbaasd over de vragen van de WD. Hij wijst erop dat de gewraakte advertenties on derdeel zijn van de al in november vorig jaar begonnen landelijke campagne Zuinig op Ruimte. Die is opgezet om aandacht te vragen voor het dreigende dichtslibben De VVD vindt dat de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) met de landelijke campagne Zuinig op Ruimte probeert de kiezers te beïnvloeden. en verrommelen van de ruimte. In december is een meldpunt geo pend (www.zuinigopruimte.nl) waar mensen hun klachten over misbruik van de ruimte kwijt kun nen. Van Mierlo beklemtoont dat de campagne niets van doen heeft met de Statenverkiezingen, laat staan met beïnvloeding van kie zers. „Wij geven geen stemadvies, daar beginnen we niet aan." Hij vindt dat de provincie juist blij moet zijn met de campagne, ook in de aanloop naar de verkiezin gen. „De actie vestigt extra de aandacht op de belangrijke rol die de provin cie heeft bij behoud en versterking van de open ruimte", aldus Van Mierlo. „Daar moet toch ook de WD blij mee zijn." Hij betreurt het bijzonder dat de WD verkeerde verbanden legt. „De vragen beogen ons in een kwaad daglicht te stellen. Het is spijkers op laag water zoeken. Het is wel opvallend dit nu dit soort vragen gesteld worden." Overigens hoeft de ZMF voor de advertenties in de PZC niet te beta len. In het kader van de landelijke campagne worden die, in alle kran ten van het Wegener-concern, gra tis geplaatst. Dat staat er ook bij. De krant doet dat met meer goede doelen-acties. NS laat vanaf 2008 twee keer per uur kortere dubbeldekkers rijden. door Ernst Jan Rozendaal GOES - De huidige intercity van tien rijtuigen is te lang voor de per rons in Arnemuiden, Kapelle-Bie- zelinge en Krabbendijke. Om die stations aan te kunnen doen, gaat de NS volgend jaar twee keer per uur met een intercity van zes rijtui gen in Zeeland rijden. Eerst wilde de NS de drie genoem de stations sluiten. Nu worden die één keer per uur aangedaan door een stoptrein. Vorige maand be sloot de NS, na lang onderhande len met Rijk, provincie en gemeen ten, in 2008 twee keer per uur in tercity's te laten rijden die op elk station in Zeeland stoppen. Dat die korter worden dan de hui dige intercity, betekent niet dat rei zigers in Zeeland minder plek krij gen, zegt NS-woordvoerder S. Hoen. „De intercity van tien dub beldeks rijtuigen waarmee we nu in Zeeland rijden, is gezien het aanbod van reizigers te groot." Per uur kan de NS nu 1272 reizi gers in Zeeland een zitplaats bie den. Als er straks twee intercity's rijden, zijn elk uur 1200 zitplaat sen beschikbaar. De capaciteit gaat dus nauwelijks achteruit, maar wordt wel evenwichtiger verdeeld. Hoen: „Er zijn zat plaatsen op de Zeeuwse lijn. Het uitgangspunt van de afspraak over twee interci ty's per uur is dat we het aantal rei zigers op het Zeeuwse spoor wil len laten groeien. Twee keer zes rij tuigen is absoluut voldoende om die gewenste groei te realiseren." Drukte in de treinen doet zich voor tijdens de spitsuren, aldus Hoen. Daarbij is het traject tussen Bergen op Zoom en Roosendaal al tijd het eerste knelpunt. Het blijft mogelijk om op de stations in die plaatsen rijtuigen aan te koppelen of (van de trein die Zeeland in rijdt) af te koppelen. Dat gaat met vier of zes rijtuigen tegelijk, ofte wel 400 of 600 zitplaatsen. De per rons van de kleine stations hoeven volgend jaar dus niet te worden aangepast voor de intercity. Capaciteit treinen De intercity die nu één keer per uur rijdt, telt standaard tien dubbeldeks rijtuigen. Een dubbeldeks rijtuig heeft 100 zitplaatsen. De stoptrein die één keer per uur rijdt, bestaat uit twee rijtui gen met elk 136 zitplaatsen. Vanaf 2008 rijdt twee keer per uur een intercity van zes dub beldeks rijtuigen. II Provincie Zeeland Kom kennis maken met de vele facetten van het provinciaal beleid en ontdek op een actieve en dynamische manier wat de Provincie Zeeland te bieden heeft. De lijnbus en fast ferry is vanuit heel Zeeland naar Middelburg en terug deze dag, tot 19.00 uur, gratis. Kijk voor het volledige programma op: www.zeeland.nl/verkiezingen/opendagen Hier kunt u ook de bon voor gratis vervoer downloaden. PROVINCIALE STATENVERKIEZINGEN ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41