dat niemand hebben wil De ideale bank, nu 1495,- Waarschuwingen van medisch tuchtcollege voor Zeeuwse artsen Regeren RBH is dé uitlaat- en remmenspecialist 7öpform pzc Donderdag 1 maart 2007 3 Aantal griepgevallen stijgt de afgelopen dagen erg snel. rotterdam - Het lijkt een kwestie van dagen voordat er in Nederland officieel sprake is van een griepepi demie. Uit metingen van het insti tuut voor onderzoek van de ge zondheidszorg NIVEL bleek dat landelijk 51 op de 100.000 mensen zich deze week met influenza-ach- tige ziektebeelden bij de huisarts hebben gemeld. Zodra dat aantal gestegen is naar 60 of meer spreekt het NIVEL offi cieel van een epidemie. Vorige week vrijdag lag het aantal griepge vallen nog op 41 mensen op de 100.000. Overigens is er officieus waarschijnlijk al dagen lang sprake van een epidemie omdat veel men sen hun huisarts niet met griepver- schijnselen lastig vallen. Het Westen van het land wordt re latief het zwaarst door de griep ge troffen. De meeste zieken bevin den zich in de jongste leeftijds groep (o tot 4 jaar). Viroloog Ab Osterhaus onder scheidt twee zogenoemde A-stam- men en een B-stam. „Tot nog toe zien we vooral veel A-stam virus sen, in het bijzonder H3N1. Die va riant lijkt goed aan te sluiten bij het vaccin dat we voor dit seizoen hebben samengesteld." Osterhaus doet de volkswijsheid als zou er een verband zijn tussen carnaval en een stijgend aantal griepgevallen af als een cowboyver haal. „Wetenschappelijk is daar geen enkel bewijs voor. Een griep epidemie steekt vooral 's winters de kop op omdat mensen dan meer binnen bij elkaar kruipen en elkaar makkelijker aansteken." Intussen trok medicijnfabrikant Roche deze week aan de bel over onze slechte kennis over griep. Volgens het onderzoeksinstituut NIVEL is er officieus al sprake van een epidemie, maar niet iede re zieke heeft zich al bij de huis arts gemeld. Uit een onderzoek van Roche on der 1200 mensen blijkt dat de ziek te vaak wordt verward met een on schuldige verkoudheid. Ook wor den de gevolgen van griep onder schat. Bijna driekwart van de be volking denkt dat in Nederland jaarlijks minder dan 500 mensen sterven aan de gevolgen van griep. In werkelijkheid overlijden er .elk jaar 1000 tot 2000 aan de ziekte. Uit het onderzoek van Roche, uit gevoerd door een onderzoeksbu reau van de Universiteit Maas tricht, blijkt ook dat de helft van de Nederlanders - ten onrechte - meent dat gezond eten en vitami nepillen slikken voldoende be scherming biedt tegen griep. Een baby met griep. Volgens kinderarts J. Bauer hoeven ouders met kleine kinderen zich geen extra zorgen te maken: „Hoe kwetsbaar ze ook lijken, kleine kinderen vormen geen speciale risicogroep." foto Ruben Oreel door Conny van Gremberghe terneuzen - T\vee Zeeuws-Vlaam- se medici hebben van respectieve lijk het Medisch Tuchtcollege en het College van Toezicht van het Nederlands Instituut van psycholo gen een waarschuwing gekregen. De eerste, een huisarts, had meer dere malen verkeerde of gebrekki ge informatie verstrekt aan specia listen en justitie over de vader van een jongen, een man uit Amster dam, die hij onder behandeling had en later doorverwees naar de psycholoog in kwestie. Deze han delde volgens zijn beroepsgroep vervolgens verkeerd door zonder medeweten en toestemming van de vader een behandeling te star ten bij de zoon. De jongen had last van posttraumtische stress. Toen de Amsterdammer daar uit eindelijk lucht van kreeg diende hij bij de tuchtinstellingen klach ten in. Op dit moment is niet be kend of de medici in beroep zul len gaan tegen de uitspraken van de tuchtcolleges. COMMENTAAR Vandaag begint het werk van Balkenende IV. Het kabinet komt naar de TWeede Kamer. De reacties zijn voorspelbaar. Het zal wel niet groen genoeg zijn, niet sociaal genoeg, niet rechts genoeg en te verkwistend. De nieuwe ploeg doet er goed aan al die kritiek langs zich af te laten glijden. Natuurlijk verdienen vrijwel alle geachte afgevaardigden respect, maar niets hoeft Balkenende IV ervan te weerhouden om gewoon comfortabel op zijn meerderheid te gaan zitten. Dat biedt de beste kans op een duidelijke lijn en stijl. Maar aan de vooravond van verkiezingen zit die rust er niet in. Niet bij de coalitie en zeker niet bij de oppositie. Dat is jammer. De afgelopen dagen is druk gespeculeerd over de gevolgen van de Statenverkiezingen. Het is niet ondenkbaar dat de oppositie straks een meerderheid heeft in de Eerste Kamer. Dus was er ook weer dispuut over de rol van de Senaat. Moet die opgeheven worden, moet die zich gewoon richten op de kwaliteit van de wetgeving of moet die Eerste Kamer veel politieker worden? De laatste optie zou betekenen, dat de Statenverkiezingen een soort referendum worden over het resultaat van de Kamerverkiezingen. Dat is zeer ongewenst. Als Nederland niet meer in staat is om de uitslag van de Kamerverkiezingen keihard als uitgangspunt voor vier jaar overheidsbeleid te nemen, is de chaos compleet. Opheffen van de Senaat zou ook niet verstandig zijn. Want in de Tweede Kamer regeert meer dan ooit de waan van de dag. Juist nu is er behoefte aan een enig reflecterend vermogen. Dus lijkt het verstandig de huidige rol van de Eerste Kamer te bestendigen. Het liefst op de gebruikelijke wijze. Met een politieke keuze voor de Provinciale Staten die is ontdaan van landelijke en lokale sentimenten. En daarvan afgeleid een eerbiedwaardige invulling van de Eerste Kamer. IThMHH RI6DRM H6INK6NSZRND 8.V. Schouwersweg 76 Heinkenszand Tel: 0113-56 77 50 Wij wisten niet of U dit reeds wist: uitlaten banden motorbanden schokdempers trekhaken velgen accu's sportuitlaten tuning landbouwbanden stylingproducten j www.riedam.nl De 3-zitsbank Boca (254 cm breed) is een extra comfortabele designbank. Verder heel bijzonder door het speciale accent dat ligt op de fraaie chromen plint. In stof' zoals afgebeeld (exclusief sierkussens) Normaal 1.650,- ter introductie 1.495,- Verkrijgbaar in vele uitvoeringen en varianten. Informeer bij de dealer. Dealeradressen: tel. 0345 512245 of internet: www.topform.nl 3-zits bank Boca normaal 1.650,- nu 1.495,"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3