Postbussen naar rand Middelburg 'Haal de seks uit Hulst en er komt geen kip meer' o^nóóo Bermverharding moet ongelukken voorkomen B PZC Donderdag 1 maart 2007 29 TNT verkast tot woede van bewoners bussen naar wijk Mortiere. door Emile Calon middelburg - Tal van Middelburg se ondernemers zijn verontwaar digd over de sluiting van de post bussen in het hoofdpostkantoor aan de lange Noordstraat in Mid delburg. Vanaf half april moeten ze hun post ophalen in het zoge noemde Office Centre aan de Fa- gotweg in de wijk Mortiere. De gebruikers van de postbussen voelen zich overvallen omdat de sluiting al binnen zes weken een feit is. Eind vorige week kregen ze via een briefje daarover bericht.. B. Tramper van Vidence Verzeke ringen reageerde gisterochtend, na het legen van zijn brievenbus, met een zekere onmacht op het besluit van TNT. „We worden geconfron teerd met een voldongen feit." R. van Meijel van het Zeeland Na zomer Festival stelde klip en klaar dat TNT helemaal geen rekening houdt met de belangen van de on dernemingen in de binnenstad en alleen maar let op het eigen ge win. M. Buntsma van advocaten kantoor Buntsma en Kapteijn vindt het besluit ook nog eens slecht voor en de mobiliteit en het milieu. Zelf komt ze in de regel per fiets de post halen. Straks moet ze naar de Mortiere en dat zal zo goed als zeker per auto ge beuren. Anderen zullen dat ook doen, zo viel gisteren te horen bij tal van gebruikers. Dat betekent dat er in de ochtendspits nog meer verkeer over de Middelburg se bruggen gaat, voorziet Bunts ma. Dat komt de verkeersveilig heid beslist niet ten goede, voor spelt Van Meijel op zijn beurt. Voorzitter H. Boers van de Vereni ging Ondernemers Middelburg gaat proberen samen met andere belangenorganisaties TNT op ande re gedachten te brengen. TNT biedt haar klanten aan de postbuspost toch te bezorgen op het kantooradres. Maar dat tegen een vergoeding van 109 euro per maand, schampert Van Meijel. „Dat geld hebben wij niet." Boers vindt het belachelijk dat TNT geld durft te vragen om post op kantoor te bezorgen. TNT denkt daar anders over. Volgens W. Eelsing blijkt uit landelijk klan- tenonderzoek dat postbusgebrui kers behoefte hebben aan langere openingstijden en ruime parkeer- mogelijkheden. „Dat kunnen ze vinden bij het Office Centre in de Mortiere." Daarnaast is de verhui zing ook gunstig voor Middelburg. „Er rijdt straks minder verkeer door het historisch centrum." TNT verhuist de postbussen in april van het hoofdpostkantoor in hartje Middelburg naar de nieuwbouwwijk Mortiere. Inwo ners zijn daar boos over. IJZENDIJKE - Over 36 kilometer doorgaande wegen in Zeeland wordt de berm aan weerszijden verhard. Het is een reactie op het hoge aantal verkeersdoden van vorig jaar. „Als 2006 niet zo'n zwart jaar was geweest, had den we dit niet zo groot aangepakt", zegt gedeputeer de A. Poppelaars, die gisteren de eerste steen legde op de provinciale weg N61 bij IJzendijke. foto Camile Schelstraete I* Thoolse link met Bergse drugszaak sint maartensdijk - De politie Midden- en West-Brabant heeft dinsdag ook huiszoeking gedaan in een pand aan de Pluimpotweg in Sint-Maartensdijk. Dat gebeurde tijdens een grote ac tie tegen drugscriminaliteit in het centrum van Bergen op Zoom. Daar zorgt de verkoop van soft drugs voor veel overlast bij omwo nenden. De 300 politieagenten die werden ingeschakeld doorzochten in totaal 35 locaties. Daarbij wer den tientallen kilo's softdrugs, vuurwapens en geld gevonden. Er zijn 27 mensen, 25 mannen en twee vrouwen aangehouden. Blikschade bij ongeval op de Zeelandbrug zierikzee - Twee auto's liepen gis teren tijdens de ochtendspits flin ke schade op bij een aanrijding op de Zeelandbrug. Het ongeval vond rond acht uur plaats, toen een 49-jarige automo bilist uit Goes te laat reageerde op het afremmen van zijn voorgan ger, een 33-jarige automobilist uit Kapelle. De auto van de automobilist uit Kapelle was flink beschadigd aan de voorkant. De andere auto raak te beschadigd aan de achterkant. Niemand raakte bij de aanrijding gewond. Seksshops doen plan gemeente Hulst af als volstrekt belachelijk. door Raymond de Frel hulst - „Je kan toch beter als seks toeristenplaats bekendstaan dan dat je helemaal niet op de kaart voorkomt?" Verkoopster S. van Gelder van erotiekshop Beate Uh- se in Hulst windt er geen doekjes om. „De supermarkten en meubel zaken zijn al aan de rand van Hulst gevestigd, het banktoerisme is er niet meer... haal de seks uit de binnenstad en er komt geen kip meer", zegt ze. Een rondje langs sekswinkels in de vestingstad leverde gisteren tal van wegwerpgebaren op. De gemeente Hulst wil af van haar seksimago. Zeven shops is teveel van het goe de, vindt het gemeentebestuur. Een uitsterfbeleid moet ervoor zor gen dat het aantal shops wordt te ruggebracht tot vijf. Daarnaast moet de onderlinge afstand tussen twee sekszaken hemelsbreed hon derd meter bedragen. Gelegenhe den die naast de verkoop van eroti sche artikelen ook gelegenheid bie den tot betaalde seks, worden ook aan banden gelegd. Zij mogen in maximaal twee ruimten prosti tuees laten werken. Uitbater A. Marijnissen van seks shop L'amour aan de Beesten markt denkt dat Hulst allesbehalve verstandig bezig is met dit beleid. „Als je weet dat de Belgen vooral voor de sekswinkels naar het cen trum komen, vraag je je af waar de gemeente mee bezig is. Wij bezor gen niemand overlast. Verder maak ik mij niet zoveel zorgen. Wij hebben maar twee kamers voor meisjes", aldus Marijnissen. In de Eroticashop laat een verko per een zelfde geluid horen. „Wat heeft Hulst verder nog te bieden? En bovendien, onze markt regu leert zichzelf wel. Er zijn de laatste jaren door strengere regelgeving en internet al een aantal zaken ver dwenen." Verkoopster Nadine van Emanuelle stelt dat seksshops nou eenmaal bij Hulst horen. „Ik vind het heel dom om dit ook nog eens aan te pakken. Hulst heeft al zo De gemeente Hulst wil af van haar seksimago door het aantal shops terug te brengen. De seks shopseigenaren vrezen dat dit de doodsteek voor Hulst wordt. weinig meer. Vroeger bruiste het hier, maar nu kan je 's avonds in je blote kont over straat lopen zon der dat iemand het ziet." J. Witte van Erotic Discount Cen ter denkt dat de visie van de ge meente Hulst de doodsteek voor de binnenstad kan zijn. „Ken je Zaamslag en Axel? Voeg Hulst straks maar aan dat rijtje toe. De Belgen komen echt niet voor de Blokker en Hema naar Hulst. Die hebben ze in hun eigen omgeving ook. Hulst is groot geworden door het sekstoerisme. Haal je dat weg, dan is het gebeurd met onze stad." De Hulster bezoekersmanager M. de Bruijn vindt dat overdreven, al vindt ze dat niet mag worden ver geten dat de sekswinkels hebben bijgedragen aan de opmars van Hulst. „Er hoeft voor mij niemand weg, maar voor het echte toerisme is Hulst niet afhankelijk van seks winkels." In Sluis wordt niet nage dacht over aanpassing van het be leid ten opzichte van de sekswin kels. „Er is geen prikkel vanuit de samenleving om het beleid te wij zigen. De zaken in Sluis zijn goed geïntegreerd in het totale winkel bestand", zegt een gemeente woordvoerster. Sociaal-democraten willen maximum van 60 kilometer per uur. door Maurits Sep koudekerke - Sociaal-democra- tisch Zeeland verenigt zich in de strijd voor verlaging van de maxi mum snelheid op de weg tussen Koudekerke en Middelburg, de N660. De Veerse gemeenteraadsfractie van PvdA/GroenLinks, de collega's in Middelburg en de Provinciale Statenfractie willen de limiet van tachtig naar zestig kilometer per uur brengen. Als dan toch nog te hard wordt gereden, moet er tra jectcontrole komen. De snelheid wordt dan, net als op de Zeeland brug, aan het begin en het eind ge meten om te bepalen of iemand te hard heeft gereden. Zo moet het lukken de weg veili ger te maken zonder het land schap aan te tasten, meent de Pv dA. Het zou bovendien goedkoper zijn dan er een parallelweg langs te leggen voor fietsers en bestem mingsverkeer, zo menen de so ciaal-democraten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39