Zeeland wijk de Schottes mee in Jeugd moet weer slootjesprmgen 3 HALEN 1 BETALEN Golden Tulip de gehele wintercollectie Vergaderen SO meter v zee strand? Westduin Koudekerke/Vlissingen www.goldentulipwestduin.nl Tel. 0118-552510 PZC Donderdag 1 maart 2007 27 Tiny Oggel exposeert in Ellewoutsdijk ELLEWOUTSDIJK - Tiny Oggel-Torn uit Kapelle exposeert in de maan den maart en april haar tekenin gen in 't Kerkje van Ellesdiek. Tiny Oggel kreeg haar opleiding aan de kunstacademie in St. Truiden en St. Niklaas. Ze tekent de laatste ja ren veel schoenen in pastelkrijt. De titel van haar expositie luidt: Stapsgewijs. De tentoonstelling wordt zaterdag 3 maart officieel geopend door cul tuur wethouder M. de Bruijne van Borsele. Aanhanger kantelt door harde wind KATS - Op de Deltaweg bij Kats is gisteren rond het middaguur een 56-jarige automobilist uit Hooge- loon in een greppel beland toen moest uitwijken voor een omge waaide aanhanger. Door de harde wind was de aan hanger gekanteld van een 69-jarige Duitse automobilist. Een passeren de graafmachine zette de aanhan ger weer recht. Een sleepbedrijf trok de auto van uit de greppel, zo dat die zijn weg kon vervolgen. CWI's informeren over banen transportsector GOES - Het Centrum Werk en In komen (CWI) in Zeeland houdt zaterdag 3 maart een informatie dag over werken in de transport sector. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen die op zoek zijn naar een baan als chauffeur of transport planner. De informatiedag begint om 10.00 uur in de CWI's in Zee land. Aanmelden is verplicht via CWI Goes, telefoonnummer 0113-751030. Dertiende festival van Deltabrouwers in Goes GOES - Het Zeeuws amateurgilde van bierbrouwers houdt zondag 18 maart voor de dertiende keer het Deltabierfestival in het Ambachts centrum in de Hollandsche Hoeve in Goes. Ook dit jaar is er weer een speciaal festivalbier in een dito glas. Vast onderdeel is tevens een wedstijd, waarin de inzendingen door de- kundige keurmeesters worden be oordeeld. Het festival duurt van 13.30 tot 20.00 uur. Nettie Delzenne vindt het slechte imago van het Yersekse buurtje De Schottes onterecht. „De mensen proberen er echt wel iets van te maken." foto Willem Mieras Vanaf vandaag. Meer aandacht voor sport is ook goed voor imago van de school. door Willem van Dam MIDDELBURG - „Een begrip als speelkleren bestaat niet meer, en zelfs in een plattelandsgemeente als Kapelle moeten we misschien maar eens een workshop 'Sloot- jespringen' opzetten." Directeur N. Flipse (en voormalig topatleet) van de openbare basis school De Moolhoek in Kapelle zei het gisteren met een knipoog, maar de ondertoon was serieus. Kinderen bewegen te weinig ('Te levisie en computer houden ze steeds meer binnen') en dat geeft geeft reden tot zorg, klonk het woensdagmiddag diverse keren op waarschuwende toon in het pro vinciehuis. Daar tekenden verte genwoordigers van drie Beveland- se basisscholen, Kinderopvang De Bevelanden, de gemeenten Borse le, Kapelle en Goes, de provincie, het CIOS Goes en SportZeeland een overeenkomst, waarin zij zich verplichten om te proberen kinde ren weer in beweging te krijgen. Sinds kort doen drie scholen op Zuid-Beveland mee aan een proef project sCOOLsport. Het gaat om De Moolhoek in Kapelle, de Don Boscoschool in 's-Heerenhoek en De Tweemaster uit Goes. Het project beoogt om op en rond school meer aandacht te schenken aan lichamelijke oefening en sport. Dat gebeurt met begeleiding en ondersteuning van het CIOS en SportZeeland. De eerste ervaringen zijn gunstig, meldde directeur Flipse van De Moolhoek gistermiddag. Er wordt dankzij het project sCOOLsport meer aandacht aan bewegen geschonken, en dat is niet alleen goed voor de kinderen, maar ook gunstig voor het imago van de school. De bedoeling is dat meer Zeeuwse basisscholen het voorbeeld van de drie Bevelandse basisscholen zul len volgen. Gedeputeerde H. van Waveren zei dat streven van harte te ondersteu- Televisie en computer houden veel kinderen van de straat. Het project sCOOLsport moet leerlin gen van Zeeuwse basisscholen weer in beweging brengen. SPIJKERHARD DE BESTE In het artikel in de PZC van gisteren (28 februari) over de dwangsom die Hoondert Beheer BV in 's-Heerenhoek riskeert wegens overtreding van de Milieuwet, wordt gemeld dat het bedrijf op illegale wijze scheeps wrakken zou hebben ontmanteld. Dat is echter wat te zwaar aangezet, het gaat volgens het bedrijf om een 'incidentele tekortkoming in de ad ministratie'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37